VVJ-Cup 28.-30.11.2006

Säännöt & ohjeet
>> Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia.
>> Yhdeltä ajajalta yhteen luokkaan korkeintaan kaksi hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.
>> Sijoitukset ratkaistaan lyhyellä arvonnalla.
>> Groomi on pakollinen kaikissa muissa luokissa paitsi poniluokissa.
>> Seura ja kisalupa/lisenssi ovat pakollisia. Rekiserinumero suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 26.11.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@neitoperho.org otsikolla VVJ-Cup.

Vain seuraavassa muodossa;

Luokka (rivinvaihto)
Ajaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi - Groomi

Kaikki samaan luokkaan tulevat saman luokkaotsikon alle.

Luokat
Luokka 1: Noviisien Ponivaljakko
Luokka 2: Noviisien Poniparivaljakko
Luokka 3: Avoin Ponivaljakko
Luokka 4: Avoin Poniparivaljakko
Luokka 5: Vaativa Ponivaljakko
Luokka 6: Noviisien Hevosvaljakko
Luokka 7: Noviisien Hevosparivaljakko
Luokka 8: Avoin Hevosvaljakko
Luokka 9: Avoin Hevosparivaljakko
Luokka 10: Vaativa Hevosvaljakko

Osallistujat

Luokka 1: Noviisien Ponivaljakko 
1. Aina (VRL-0389, KHR) - Ffraid Meleri 
2. Elina (VRL-0090, FSRa) - CW Run d'MC 
3. Johanna (VRl-179, SR) - Helen v. Faraway - Moona 
4. Kaya (KMR, VRL-1916) - Kristalliriimun Sahara 
5. Krispa (VRL-0073, dew) - Whiten Jestina 
6. Hevily (VRL-1562, HRS) - Lollypop Yorn - Nedia 
7. Jenna. H (VRL-1585, SR) - Yennifer BIT 
----
8. Jenna. H (VRL-1585, SR) - Febwyaren SWE - Tanja T. 
9. Ame. (VRL-1052, dew) - Röver BIT - Riina 
10. Jenna. H (VRL-1585, SR) - Riihimäen Loordi - Tanja T. 
11. Salla (VRL-0654, PR) - Okariinan Oromë 
12. Mintzu (VRL-3565, RR) - Phantom R 
13. Hevily (VRL-1562, HRS) - Amber Fiel - Nedia 
14. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Wan's Triangle - Eeva 
15. Elina (VRL-0090, FSRa) - Dauntless Dei 
16. fictiovys (VRL-4709, HRS) - Cornflower's Cooyah - Reino 
17. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Liljekonvall - Heli 
18. jenni (VRL-914, BRT) - Cecam Rah Digga - Lemon 
19. cain (VRL-0224, FNR) - Edenelle Rihanna 
20. Mintzu (VRL-3565, RR) - Tuulen Joulutähti 
21. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Miss Marlena - Eeva 
22. Jonna (VRL-0139, USVA) - Majlinka SNF - Tidam 
23. Hanna (VRL-0088, GGR) - Jokikosken Andreas 
24. btw. (VRL-1569, TaRa) - Peter 
25. etnei. (VRL-2805, Dew) - Elle's Sophia 
26. Sirja (VRL-0601, dew) - Day's Dråpare - Kaisa 
27. cain (VRL-0224, FNR) - CW Palmbeach 
28. Hanna (VRL-0088, GGR) - Cassinia ST 
29. Iinuli (VRL-3685, HRS) - Elaine GBR 
30. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Cecam Minnie VH-6735 - Maria 
31. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Isil B - Johanna 
32. btw. (VRL-1569, TaRa) - Àrwen Ùndomiel 
33. Heini H. (VRL-0595, SR) - CW Funkstar Deluxe 
34. Chloe (VRL-1581, SR) - Domisch Eisenherz 
35. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Tuonetar VH-522 - Anni 
36. Aina (VRL-0389, KHR) - Gimwyn Emma 
37. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Volonté's Oliver VH-5969 - Maria 
38. jenni (VRL-914, BRT) - Cecam Alcohol - Lemon 
39. Ame. (VRL-1052, dew) - CRS Epicuros - Riina 
40. Raspu (VRL-0155, OPR) - Manalan Mimoosa - Pilkku. 
41. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Ariana B - Johanna 
42. Raspu (VRL-0155, OPR) - DWS's Frances - Pilkku. 
43. Netta (VRL-1920, NER) - Tonni Keiju 
44. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Way Deystro 
45. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Fashion - Melina 
46. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Rockefeller - Melina 
47. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - CW Melodrama 
48. Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Helium 
49. Johanna (VRl-179, SR) - Hiirenkorvan Jenavieve - Moona 
50. Veikka (VRL-2073, CRI) - Barin Like Star - Lily 
51. Macey (VLR-1549, RR) - Brilliant Point - Jennia 
52. Sunshine (VRL-1419, KHR) - Carmién's Agile - seinis 
53. Jenna. H (VRL-1585, SR) - Riihimäen Loordi 
54. Veikka (VRL-2073, CRI) - Princess Apple - Lily 
55. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Torden - Heli 
56. minttu. (VRL-1185, WWR) - Nefertari's Sonya - hopeajouhi. 
57. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Briallen FS 
58. Krispa (VRL-0073, dew) - Regent's Dewey

Luokka 2: Noviisien Poniparivaljakko 1. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Coquette SNÖ & Tanya TR - Johanna 2. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Mr. Darcy & FS Pikku Pippuri - Eeva 3. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Wiljami SNÖ & Martin B - Johanna ---- 4. shonna (VRL-1044, SGA) - CW Janesville & CW St Elsewhere - Melina 5. shonna (VRL-1044, SGA) - Aavan Kuutar & Aavan Ensimmäinen - Melina 6. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Edenelle Belita & Edenelle Vendelay - Eeva 7. Leandra (VRL-1057, NER) - Honkaharjun Aurora & Lacrisia Ulrika 8. Veikka (VRL-2073, CRI) - Kissankulman Kaasujalka & JW`s Curly Cream - Lily 9. jenni (VRL-914, BRT) - Fun's Yoda & Seonag SEA - Lemon 10. Macey (VLR-1549, RR) - Peu Benoit & Avec Debeiro - Jennia 11. Veikka (VRL-2073, CRI) - Tobias & Legendaarinen Hirmumyrsky - Lily 12. jenni (VRL-914, BRT) - Disco Mamazida GE & Pulgårds Kaya - Lemon 13. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Penelope Skammar & Sam's May Mary 14. Kaya (KMR, VRL-1916) - Sandet Diamant SW & SW Noble Accent

Luokka 3: Avoin Ponivaljakko 1. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Double-O-Seven - Johanna 2. Hakkis (VRL-1108, dew) - Blommatroll BLU 3. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Akela - Melina 4. vandare (VRL-451, SR) - Hallapuron Valtteri 5. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Carmién's Brutal - Anni 6. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Felipe - Melina ---- 7. Jonna (VRL-0139, USVA) - Shinjun Sinisiipi - Tidam 8. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Rentukan Ronnie 9. Kaya (KMR, VRL-1916) - QP Dreameater 10. Johanna (VRl-179, SR) - Seren Saffir WS - Moona 11. Heini H. (VRL-0595, SR) - CW Uptown Gold 12. Kaya (KMR, VRL-1916) - Rhoscfflach Welsh Lily 13. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Pöörane BIT 14. jenni (VRL-914, BRT) - Roanlane Hugh - Lemon 15. Ame. (VRL-1052, dew) - Muskot's Timid - Riina 16. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Day's Dråpare - Eeva 17. cirith (VRL-0212, FCR) - Edenelle Yawn - omarya 18. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Mørk og Dyster - Heli 19. Johanna (VRl-179, SR) - NS Benetton - Moona 20. Elina (VRL-0090, FSRa) - Edenelle Laquinta 21. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Dino Jr. - Heli 22. Heini H. (VRL-0595, SR) - PF Micador 23. jenni (VRL-914, BRT) - Carleigh Casimir - Lemon 24. Macey (VLR-1549, RR) - Falinen Adam - Jennia 25. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Star Sky's Secret Life - Eeva 26. cain (VRL-0224, FNR) - CW Sparkling Rebellion 27. Elina (VRL-0090, FSRa) - Edenelle Alcohol 28. Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Tamara 29. Aina (VRL-0389, KHR) - Rhoscfflach Seren Meirian 30. Ame. (VRL-1052, dew) - Cyprienne von Schecke - Riina 31. Ljusia (VRL-2751, HUR) - DWS's Cherokee - Dreamy 32. minttu. (VRL-1185, WWR) - GR Stofqurt - hopeajouhi. 33. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Alistryna - Anni 34. Macey (VLR-1549, RR) - Vakant Løs - Jennia 35. Hanna (VRL-0088, GGR) - Meldra 36. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Camomilla SKP - Johanna 37. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Amyliü - Unski 38. Eveliina (VRL-288, OPR) - Odeon Dei - Kristiina

Luokka 4: Avoin Poniparivaljakko 1. jenni (VRL-914, BRT) - Troughtlane Dorothy & Rossonbridge Ragdoll - Lemon 2. shonna (VRL-1044, SGA) - Silfran Doninho & Silfran Adriano - Melina 3. shonna (VRL-1044, SGA) - Joaquin TA & Klementine TA - Melina ---- 4. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Náir da Nimal & Naya da Nimal - Anni 5. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Edenelle Lukitar & Ch. MH Charmé - Heli 6. Nintsu (VRL-1851, VDSR) - LD'n Platina Blondi & Tiger Whale - Skippy 7. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Edenelle Prairie & Hiirenkorvan Rianna - Eeva 8. Sigitius (VRL-1887, SLR) - Tangle & Sugarfoot - Veera 9. Jonna (VRL-0139, USVA) - Desconocido Midori & Brandon IF 10. jenni (VRL-914, BRT) - Havana v. St. Wolferen & Chardonnay Dei - Lemon 11. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Seler Elen AET & Ninque Helle AET - Mia 12. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Glouton Radon VH-1713 & Finia Radon VH-1717 - Anni 13. Hanna (VRL-0088, GGR) - Kaviopolun Samilla & Kaviopolun Nelly 14. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Flisan & Edoras Towe - Eeva

Luokka 5: Vaativa Ponivaljakko 1. Kaya (KMR, VRL-1916) - Panda LN 2. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Symre NOR - Heli 3. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Ch. Bianka NOR - Heli 4. Ellen (VRL-1092, KaRa) - CW Remy Zero - Eeva ---- 5. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Snowangel AET - Mia 6. jenni (VRL-914, BRT) - Rushington Humphrey - Lemon 7. Hanna (VRL-0088, GGR) - Galatea 8. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Cadogan 9. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Afalpet's Lorelai - Anni 10. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Soft Side AET - Mia 11. Heini H. (VRL-0595, SR) - CW Sir Duke 12. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Edenelle Patriot - Eeva 13. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Precious Sangriad 14. shonna (VRL-1044, SGA) - Rockabilly SIN - Melina 15. btw. (VRL-1569, TaRa) - Tinker Bell 16. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Xandra von Schecke - Anni 17. Hanna (VRL-0088, GGR) - Alexia SWE 18. Heini H. (VRL-0595, SR) - Nerian Eemil 19. jenni (VRL-914, BRT) - Aystendale Furir - Lemon 20. shonna (VRL-1044, SGA) - QP Ariel - Melina

Luokka 6: Noviisien Hevosvaljakko 1. alhippa. (VRL-0064, VirSu) - Tukkajumala - Johanna 2. Ame. (VRL-1052, dew) - Wonkuva KIR - Riina 3. Veikka (VRL-2073, CRI) - Samedi - Lily 4. jenni (VRL-914, BRT) - Wiljamiina - Lemon 5. strawberry (VRL-0545, WWR) - Magizi's Fryster - stjarna ---- 6. minttu. (VRL-1185, WWR) - AB Camillon II - hopeajouhi. 7. Elina (VRL-0090, FSRa) - Tuikin Virtuoosi - sara. 8. Sirja (VRL-0601, dew) - Ruisperkele - Kaisa 9. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Wannabe Wanted - Heli 10. Veikka (VRL-2073, CRI) - Rétrait - Lily 11. Elina (VRL-4185, FSRa) - Kirveltäjän Lempilapsi - Essi 12. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Jalousie WW - Anni 13. Maarya (VRL-2434, MLRa) - Enterprise WNL - Sarah.J 14. Carkki? (VRL-3091, KaRa) - Varjon Toivon Kipinä - ?Nappula 15. Maiju (VRL-1007, MaiRa) - Die Schweranfall - Monique 16. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Marrakesh Lady AET - Mia 17. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - S.V. Wictor - tiina. 18. Salla (VRL-0654, PR) - Kirveltäjän Kiusanhenki - Neppari 19. shonna (VRL-1044, SGA) - K.N. Chill - Melina 20. Maiju (VRL-1007, MaiRa) - Feuer - Monique 21. Ame. (VRL-1052, dew) - Bellin Vilma - Riina 22. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Oscar Win VH-7547 - Maria 23. btw. (VRL-1569, TaRa) - Kirveltäjän Seireeni - Julia 24. Elina (VRL-0090, FSRa) - FS Kipinä - sara. 25. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Stiletto SWA VH-5968 - Maria 26. Sirja (VRL-0601, dew) - Aias Illumina - Kaisa 27. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Galbraith of Radon VH-1780 - Anni 28. Mia M. (VRL-1281, OPR) - SV Riekkuja - Mari 29. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Edenelle Ferliné - Eeva 30. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Macaria - Melina 31. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Night Market Lady AET - Mia

Luokka 7: Noviisien Hevosparivaljakko 1. shonna (VRL-1044, SGA) - Verano Starr SIN & Like a Cat SIN - Melina 2. Aina (VRL-0389, KHR) - Rautaneiti & Humun Terhiina - Salla ---- 3. Aina (VRL-0389, KHR) - Isaskar V & Keskiviikon Viljo - Salla 4. Veikka (VRL-2073, CRI) - Taka-Rajan Kroisos & Taka-Rajan Tuure - Lily 5. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Argentin & Nelda's Masterpeace - Melina

Luokka 8: Avoin Hevosvaljakko 1. Ame. (VRL-1052, dew) - Symbioosin Tarmo - Riina 2. shonna (VRL-1044, SGA) - Paranoia SIN - Melina 3. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Nestori Miikkulainen - Eeva 4. btw. (VRL-1569, TaRa) - Pohjolan Seida - Julia ---- 5. Muukalainen (VRL-2067, WWR) - Dimitri- seinis 6. Veikka (VRL-2073, CRI) - Améthyste - Lily 7. Ellen (VRL-1092, KaRa) - Tiiti - Eeva 8. Karin J. (VRL-1806, NER) - B.C. Zercia - ella 9. Heini H. (VRL-0595, SR) - Helvetia EST - Sara 10. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Renata van Dippenhof - Anni 11. Veikka (VRL-2073, CRI) - Bijou Corail - Lily 12. Nintsu (VRL-1851, VDSR) - Nazjana - Skippy 13. Salla (VRL-0654, PR) - MD Forgive Me - Neppari 14. Hakkis (VRL-1108, dew) - Mourujärven Patrik - Sinna K. 15. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Lady Fairy Tale AET - Mia 16. Hakkis (VRL-1108, dew) - Taikakuun Kaspar - Sinna K. 17. shonna (VRL-1044, SGA) - Nelda's Memorable - Melina 18. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - SDR Champagne - Anni 19. Elina (VRL-4185, FSRa) - Toivomus KIR - Essi 20. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Lady Oriental AET - Mia 21. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Mariss de Poemé VH-3382 - Maria

Luokka 9: Avoin Hevosparivaljakko 1. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Genadeloos v.d. Koenraad VH-1733 & Renoiry- Anni 2. Veikka (VRL-2073, CRI) - Personality & Sultan - Lily ---- 3. shonna (VRL-1044, SGA) - SP Pergen & Grimlord SIN - Melina 4. Veikka (VRL-2073, CRI) - Cruel Fille & Dickerchen - Lily 5. shonna (VRL-1044, SGA) - Damon Al & Minos Al - Melina 6. Hakkis (VRL-1108, dew) - Taikakuun Kaspar & Mourujärven Patrik - Sinna K. 7. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Hasel af Radon VH-1310 & Hendrika af Radon VH-1303 - Anni

Luokka 10: Vaativa Hevosvaljakko 1. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - Revittäjä - Ninnix 2. Marru (VRL-3282, TJPR) - Hopeaoriin Evil Devil II - Jönna 3. shonna (VRL-1044, SGA) - Dein Kuningasajatus - Melina ---- 4. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Derek van Zaanland - Anni 5. Nintsu (VRL-1851, VDSR) - Cattivo Ragazzo - Skippy 6. Elina (VRL-0090, FSRa) - Domeca's So Pure - sara. 7. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Heartbreaking Glance RDN VH-1803 - Anni 8. Nintsu (VRL-1851, VDSR) - OB Zabadou - Skippy 9. Karin J. (VRL-1806, NER) - Leogrand Al - ella 10. Elina (VRL-0090, FSRa) - JK Haavekuva - sara. 11. Hevily (VRL-1562, HRS) - Tell a friend GO - Nedia 12. Jonna (VRL-0139, USVA) - Negatief's Novkia - Tidam 13. Veikka (VRL-2073, CRI) - Trésél - Lily 14. shonna (VRL-1044, SGA) - Mendoza Al - Melina