VVJ:n valjakkoajot 06.05.2007

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin valjakkoajoihin, jotka ovat VVJ:n alaiset ja kaikille avoimet. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista! Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 25 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ajajalta yhteen luokkaan korkeintaan kaksi hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan yhteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V..
>> Seura & kilpailulupa/lisenssi ovat pakollisia.
>> Hevosen VH - numero on suositeltava.
>> Groomi on pakollinen hevosluokissa.
>> Poniluokkiin menevät alle/tai 148 cm säkäkorkeudeltaan.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 3.5.2007

____________________

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@POISTAneitoperho.org otsikolla VVJ6

Vain seuraavassa muodossa;

Yksilöluokkiin!!!
Luokka (rivinvaihto) Ajajan nimi (VRL-tunnus tai kisalupa, Seura) - hevonen VH-00000 - mahd. groomin nimi

Parivaljakkoluokkiin!!!
Luokka (rivinvaihto) Ajajan nimi (VRL-tunnus tai kisalupa, Seura) - hevonen VH-00000 && hevonen VH-00000 - mahd. groomin nimi

____________________

Mikäli hevosella ei ole VRL'n rekisterinumeroa jätä kohta tyhjäksi. En vastaa mukana -kyselyihin. Huomioithan, että ratsastajan tunnuksen tulee olla nelinumeroinen ja hevosen VH-tunnuksen viisinumeroinen?

Luokat
Luokka 1. Noviisien ponivaljakko TÄYNNÄ
Luokka 2. Noviisien poniparivaljakko
Luokka 3. Noviisien hevosvaljakko
Luokka 4. Avoin ponivaljakko TÄYNNÄ
Luokka 5. Avoin hevosvaljakko
Luokka 6. Vaativa ponivaljakko TÄYNNÄ
Luokka 7. Vaativa hevosvaljakko

TULOKSET

Luokka 1. Noviisien ponivaljakko 25/25
1. Marru (VRL-3282, FSRa) - GBH Dancing Volume VH-18367 - Jönna 
2. Chantelle (VRL-0072, NER) - Skovdigets Pandora - sofie 
3. Bambi (VRL-0107, AAR) - Puutteettoman Toivoton Tapaus - Auli P. 
4. Leandra (VRL-1057, FSRa) - Flash's Cadence VH-22040 
5. Chantelle (VRL-0072, NER) - BA Passenger - sofie 
----
6. michelle. (VRL-1526, VM) - JW's Capuchino 
7. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Mallaidh DC - Maria 
8. Marjo (VRL-3223, FSRa) - CW Mephisto Waltz 
9. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Gryffindor Pride MRN VH-23898 - Maria 
10. Leandra (VRL-1057, FSRa) - Dixie Dei 
11. Kya (VRL-0742, KR) - Showtime - Hannu 
12. Bambi (VRL-0107, AAR) - Haamumaan Hippiäinen - Auli P. 
13. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Nelda's Felipe VH-21060 - Christine 
14. Heini H. (VRL-0595, SR) - CW Funkstar Deluxe 
15. Hanna L. (VRL-0908, KiR) - CRS Bianca 
16. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Music's Dolly VH-13969 - Christine 
17. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Edenelle Primadonna VH-23062 - Eeva 
18. Elina (VRL-0090, FSRa) - CW 4 Non Blonde 
19. Elina (VRL-0090, FSRa) - CW Soulstice 
20. michelle. (VRL-1526, VM) - Chardonnay '66 
21. Nea R. (VRL-0295, KER) - Lumivuon Melian VH-01590 
22. Emma L (VRL-1645, RR) - Titmouse R VH-17466 
23. Hanna L. (VRL-0908, KiR) - CRS Racketeer 
24. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Edenelle Guevara VH-18070 - Eeva 
25. Emma L (VRL-1645, RR) - Eliza of Jewel VH-17299 

Luokka 2. Noviisien poniparivaljakko 13/25 1. Leandra (VRL-1057, FSRa) - Cecam Road Trippin' VH-19227 && Cecam Monday Modelize VH-19216 2. Nea R. (VRL-0295, KER) - Ramses ET VH-21076 && Nevetilda VH-20183 3. weelow (VRL-0563, KER) - Frein Adelaiche && Tinatar ---- 4. hooriya (VRL-2132, OriRa) - CW Selmasongs && CW Poison Ivy 5. Marjo (VRL-3223, FSRa) - WF Ophelia VH-09819 && Cornflower's Mørk og Dyster VH-09095 6. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Dino Jr. VH-09198 && Edenelle Lukitar VH-09197 7. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Toa Dei VH-18012 && CRS Leticia VH-18026 - Eeva 8. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Edenelle Parker VH-18052 && CW Shantylane Prada VH-20190 - Eeva 9. hooriya (VRL-2132, OriRa) - CW Idlewild Blue && CW Downtempo 10. Hanna L. (VRL-0908, KiR) - Edenelle Palma && CRS Tiffany 11. yoda (VRL-1850, BRT) - Halima of Saber && Essem's Veraus 12. yoda (VRL-1850, BRT) - Vaapukan Eddie && Urban SNÖ 13. Nea R. (VRL-0295, KER) - Angharad SEA VH-19634 && QP Downtown Dawn VH-21090

Luokka 3. Noviisien hevosvaljakko 25/25 1. Éowyn (VRL-0101, FSRa) - Tear Time VH-22520 - Milkyway 2. Anu.M (VRL-3755, PR) - Illusion of Agony - trivia 3. Chantelle (VRL-0072, NER) - Aias Una - sofie 4. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Jazz - vilma 5. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Viikari NN - Unski ---- 6. Heini H. (VRL-0595, SR) - Emanuel VH-19761 - Sara 7. Hane (VRL-2719, Heporat) - TuuHa's Angelique VH-09666 - Jouli 8. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Yard's Karma Police - vilma 9. Chantelle (VRL-0072, NER) - Aias Illumina - sofie 10. Terhi N. (VRL-1403, NER) - Suddenly Sanindor VH-18260 - Tuire N. 11. Mikaja (VRL-2699, SR) - Nordbo Annosmannen VH-24522 - Ednet 12. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Haley Gi VH-20119 - Christine 13. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Ellenin Lemmenloruja - Eeva 14. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Hagebutte FS VH-19374 - Maria 15. Mikaja (VRL-2699, SR) - Åke Djävul VH-24521 - Ednet 16. Rosi (VRL-2387, BRT) - Campanule Bleue - Tommi 17. Krista K. (VRL-0335, CSR) - Flirtin' Joyaus VH-24356 - Eevuska 18. Terhi N. (VRL-1403, NER) - Kamikatse LIL VH-18278 - Tuire N. 19. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Ellenin Sammakkoprinssi - Eeva 20. Wenla (VRL-0116, HsK) - Stangola W VH-17199 - Eveliina S. 21. keww. (VRL-3437, ROWDY) - Bulletproof Gloom CF VH-23726 - Shaikujin 22. Hane (VRL-2719, Heporat) - Timeless Riddance VH-20852 - Jouli 23. Anu.M (VRL-3755, PR) - Scaiolte Claíomh - trivia 24. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Eliah SRO VH-24017 - Maria 25. keww. (VRL-3437, ROWDY) - Buffling Miracle CF VH-23753 - Shaikujin

Luokka 4. Avoin ponivaljakko 25/25 1. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Volonté's Oliver VH-05969 - Maria 2. Nea R. (VRL-0295, KER) - Kaviopolun Kristofer VH-19550 3. Sylvester (VRL-0483, WTR) - Telpërien Dei - Noora 4. Bambi (VRL-0107, AAR) - Chan Tuttineiti - Auli P. 5. Leandra (VRL-1057, FSRa) - CW O Pamela VH-24529 ---- 6. Kaisukka (VRL-2704, dew) - Musta-Maija fla VH-21813 7. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Cecam Minnie VH-06735 - Maria 8. Salla K. (VRL-0128, dew) - Honkaharjun Corona VH-16468 9. Hanna L. (VRL-0908, KHR) - Edenelle Aleth 10. Emeanor (VRL-2291, FSRa) - Rubinj 11. Bambi (VRL-0107, AAR) - Hevoshaan Vallaton - Auli P. 12. michelle. (VRL-1526, VM) - Skvatters Nikita 13. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Symre NOR VH-10052 14. Elina (VRL-0090, FSRa) - CW Run d'MC 15. Heini H. (VRL-0595, SR) - CW Uptown Gold 16. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Liljekonvall VH-10053 17. Heini H. (VRL-0595, SR) - PF Micador VH-04594 18. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Somercy VH-20981 - Christine 19. michelle. (VRL-1526, VM) - Kimovaaran Rosalie 20. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Edenelle Julie VH-20968 - Eeva 21. Elina (VRL-0090, FSRa) - Dauntless Dei 22. Emeanor (VRL-2291, FSRa) - Felish'G 23. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Edenelle Anarchist VH-23064 - Eeva 24. Leandra (VRL-1057, FSRa) - CW Alhambra Royale VH-24530 25. Joliet (VRL-5473, KER) - Aldana?s Cloria

Luokka 5. Avoin hevosvaljakko 21/25 1. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Jaws v.d. Radon VH-13952 - Christine 2. Marru (VRL-3282, FSRa) - Bitsk SWE - Jönna 3. Hane (VRL-2719, Heporat) - Puffnit FS VH-20939 - Jouli 4. Lupinia (VRL-1917, VMR) - VPS Herodes VH-21681 - Carina ---- 5. Hane (VRL-2719, Heporat) - Shira's Grand Admiral VH-16470 - Jouli 6. Elina (VRL-4185, FSRa) - Toivomus KIR - Essi 7. Rosi (VRL-2387, BRT) - N. High Quality Prince VH-23146 - Tommi 8. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Astrid WF VH-13966 - Christine 9. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Ceridwyn Supreme - vilma 10. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Magnolian Milja - vilma 11. Rosi (VRL-2387, BRT) - Cobalthook Shallot VH-21249 - Tommi 12. Hanna (VRL-0076, WWR) - Brand New Panther VH-22208 - Niina 13. Marru (VRL-3282, FSRa) - In Step GBR - Jönna 14. Hanna (VRL-0076, WWR) - Black 'n' White Panther VH-22209 - Niina 15. Krista K. (VRL-0335, CSR) - MI Ladybirdie VH-24358 - Eevuska 16. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Aphrodite Win VH-06955 - Maria 17. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Stiletto SWA VH-05968 - Maria 18. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Pontuksen Paula VH-17957 - Eeva 19. yoda (VRL-1850, BRT) - Helinä && Peukaloinen - jiyy 20. Krista K. (VRL-0335, CSR) - Killyreagh Laddie VH-24357 - Eevuska 21. Terhi N. (VRL-1403, NER) - Breandan Wannabe VH-07246 - Tuire N.

Luokka 6. Vaativa ponivaljakko 25/25 1. Heini H. (VRL-0595, SR) - Nerian Eemil VH-01897 2. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Soft Side AET VH-10484 3. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Seler Elen AET VH-13374 4. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Miss Marlena VH-18888 - Eeva 5. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Ninque Helle AET VH-13373 ---- 6. Hane (VRL-2719, Heporat) - WS Tanwen VH-20840 7. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Cornflower's Torden VH-17162 8. yoda (VRL-1850, BRT) - Granada SM 9. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Outrigger Fortuna 10. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Tuohimäen Eveliina 11. manzku (VRL-2297, ER) - Brynja BR 12. Sylvester (VRL-0483, WTR) - Hiirenkorvan Riiviö - Noora 13. manzku (VRL-2297, ER) - Rautakujan Emilia 14. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Sereena Colada 15. Elina (VRL-0090, FSRa) - Edenelle Laquinta 16. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Harmaanaaman Taste of Glamour 17. Hane (VRL-2719, Heporat) - Suddenly Darwin VH-12044 18. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Ch. Bianka NOR VH-09096 19. Leandra (VRL-1057, FSRa) - Vaapukan Noel VH-24107 20. Elina (VRL-0090, FSRa) - Edenelle Alcohol 21. Rosi (VRL-2387, BRT) - LT Bright Rosalind VH-02116 22. Ellen (VRL-1092, FSRa) - CW Joy Surrender VH-20208 - Eeva 23. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Snowangel AET VH-13371 24. yoda (VRL-1850, BRT) - Pöörane BIT 25. Leandra (VRL-1057, FSRa) - CW She Spider VH-22031

Luokka 7. Vaativa hevosvaljakko 21/25 1. Elina (VRL-4185, FSRa) - Taka-Rajan Sabrina - Essi 2. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Screamy of Romulus - Kaisa K. 3. Marru (VRL-3282, FSRa) - Hopeaoriin Evil Devil II VH-18371 - Jönna 4. njen. (VRL-1205, SR) - Alcoholist VH-21650 - Tiksu ---- 5. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Mariss de Poemé VH-03382 - Maria 6. Shiruka (VRL-1993, RR) - Self-Satisfield - Hönö 7. njen. (VRL-1205, SR) - Tobacconist VH-19570 - Tiksu 8. Krista K. (VRL-0335, CSR) - Huntshot VH-24354 - Eevuska 9. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Stefanus - Christine 10. Hane (VRL-2719, Heporat) - Fennywood Yorker VH-07206 - Jouli 11. Sanna P. (VRL-1124, NK-riders) - Constantijn - Christine 12. Krista K. (VRL-0335, CSR) - NCI's Nyah VH-24362 - Eevuska 13. Emilia J. (VRL-2410, NK-riders) - Oscar Win VH-07547 - Maria 14. Elina (VRL-0090, FSRa) - Rodos of Scorpia - sara. 15. Marru (VRL-3282, FSRa) - Poissmees EST - Jönna 16. Marjo (VRL-3223, FSRa) - Wannabe Wanted VH-12735 - Heli 17. Ellen (VRL-1092, FSRa) - Ellenin Rakuuna VH-21557 - Eeva 18. Elina (VRL-0090, FSRa) - Nala of Scorpia - sara. 19. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Nelda's Corona - Kaisa K. 20. Hane (VRL-2719, Heporat) - Aluida PK VH-05492 - Jouli 21. Rosi (VRL-2387, BRT) - Ladymoon VH-15793 - Tommi