__________________________________________

VVJ:n alaiset valjakkoajot 30.9.

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin VVJ:n alaisiin valjakkoajoihin 30.9. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista!

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 25 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ajajalta yhteen luokkaan korkeintaan kaksi hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura on pakollinen, kisalupa/lisenssi suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 29.9.

Osallistumisohjeet Osallistumiset mailataan osoitteeseen natalie@neitoperho.org otsikolla valjakko 30.9.

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto)
Ajaja (seura, kisalupa/lisenssi) - Hevosen virallinen nimi - Groomi

luokat
Luokka 1. Noviisien ponivaljakko
Luokka 2. Avoin ponivaljakko
Luokka 3. Vaativa ponivaljakko
Luokka 4. Noviisien hevosvaljakko
Luokka 5. Avoin hevosvaljakko
Luokka 6. Vaativa hevosvaljakko

TULOKSET

 
Luokka 1. Noviisien ponivaljakko 23/25
1. Laura (KaPoRa, VRL-087) - Saagan Kuuvelo - Jasmin
2. sanna (VMR, VRL-1038) - MTS Ekstaasiin - mira.
3. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Murdoch Ion - Niina
4. Heini H. (KHR, VRL-0595) - CW Sir Duke - Sara
5. Ellen (KaRa) - Viljamäen Meirami
6. Hanna L. (KHR, VRL-908) - CRS Ferdinand 
----
7. Anu (WWR, VRL-0462) - Fersken Fjell
8. Mango (HJT, VRL-1020) - Auroran Wylie 
9. Keira (FSRa, VRL-0159) - Coronet SIN - ILo
10. Tessa.J (AIR, KL-158) - Rhoscfflach Seren Aerith - Puff 
11. sugar j. (KaRa, VRL-0052) - Helen v. Faraway
12. Alhippa (WWR, VRL-0064) - Cerid Vilhelm - Soila H 
13. Ellen (KaRa) - Dino K
14. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Nerian Eemil - Sara
15. floria (PuRa, VRL-1123) - Flash's Mediterranean
16. Alhippa (WWR, VRL-0064) - Camomilla SKP - Tuisku H 
17. Keira (FSRa, VRL-0159) - Bledri AR - ILo
18. PH (PRO, VRL-0224) - Colorado RED - Anu T.
19. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Sunset's Lemon - Niina
20. mousku (KHR, VRL-914) - Najad Gyllene - Lemon 
21. Jina (HJT, VRL-0239) - Rosemary CRP - Cora 
22. Jina (HJT, VRL-0239) - Dollarin Iltahämärä - Cora
23. Mango (HJT, VRL-1020) - Nobody in Heaven 

Luokka 2. Avoin ponivaljakko 21/25 1. Ellen (KaRa) - Lönnbacka's Pawky 2. Tessa.J (AIR, KL-158) - Frondo's Melinda - Puff 3. Keira (FSRa, VRL-0159) - Constantine Caur - ILo 4. Hanna L. (KHR, VRL-908) - CRS Blondie 5. Paula (DR, VRL-0008) - Archimedes CN 6. Jina (HJT, VRL-0239) - Brooke Tii - Cora ---- 7. Monday (WWR, VRL-0113) - Heikun Keikun Golden Lemone 8. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Dior Tyson - Sara 9. Ellen (KaRa) - CW Tallby 10. Tessa.J (AIR, KL-158) - Rhoscfflach Lómien - Puff 11. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Rembrandt SWE - Sara 12. Keira (FSRa, VRL-0159) - NW Cadwr - ILo 13. hopeajouhi. (ToRa, VRL-956) - Fabuloson Exeter - Pilkku. 14. mousku (KHR, VRL-914) - Fraise Attirant - Lemon 15. Alhippa (WWR, VRL-0064) - Keinukallion Känkkäränkkä - Tuisku H 16. Alhippa (WWR, VRL-0064) - Doube-O-Seven - Soila H 17. sugar j. (KaRa, VRL-0052) - Maaherra 18. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Lorelle TR - Niina 19. Heather (VRS, VRL-1173) - Elvis Spot 88 20. Tiinu (SGS) - WS Frodor 21. Hanna L. (KHR, VRL-908) - CW China White

Luokka 3. Vaativa ponivaljakko 7/25 1. Tessa.J (AIR, KL-158) - Glamour's Apache - Puff 2. Jina (HJT, VRL-0239) - Dauntless Sweetheart - Cora 3. Jina (HJT, VRL-0239) - Goblin's Troll - Cora ---- 4. Ellen (KaRa) - Britney Tii 5. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Winchester - Sara 6. hopeajouhi. (ToRa, VRL-956) - Delwyn's Andard - Pilkku. 7. Christina D. (AIR, VRL-0100) - Whiten Ballet - Kristiina K.

Luokka 4. Noviisien hevosvaljakko 18/25 1. Ellen (KaRa) - Wan's Croufeline - Karita 2. Jina (HJT, VRL-0239) - Isidro v.d. Aalwyn - Cora 3. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - BB's Kato - Niina 4. Mily (NMR, VRL-0576) - Galathea v.d. Aalwyn - Sini 5. Heini H. (KHR, VRL-0595) - LP Kastanja - Sara 6. Nica (BraRi, VRL-242) - Carneval - Kaisa ---- 7. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Jane Asten - Niina 8. Krispa (NMR, VRL-0073) - Negatief's Commexo - Chiru 9. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Rasmus VP - Sara 10. Jina (HJT, VRL-0239) - Honestly of IM - Cora 11. Eveliina (SheRa, VRL-288) - Amorin Kaukokatse - Kristiina K 12. tibby (ERa) - Tuonenvirran Demonologia - Sinikka 13. Heini (BMR) - Willie Wannabe - Tipi 14. Krispa (NMR, VRL-0073) - Negatief's Fantomaya - Chiru 15. PH (PRO, VRL-0224) - El Mandisa E ox - Anu T. 16. PH (PRO, VRL-0224) - Pikku-Pyromaani - Anu T. 17. tibby (ERa) - AM Kuvajainen - Sinikka 18. Eveliina (SheRa, VRL-288) - Pohjolan Madonna - Kristiina K

Luokka 5. Avoin hevosvaljakko 18/25 1. Jina (HJT, VRL-0239) - Hparanch Kilkuu - Cora 2. Mily (NMR, VRL-0576) - Tidal's General - Sini 3. Paula (DR, VRL-0008) - Kuunkajon Rakkaamme Lauri - Johanna 4. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Helvetia EST - Sara 5. Eveliina (SheRa, VRL-288) - Tuttiritari - Kristiina K 6. Mily (NMR, VRL-0576) - Admiral BW - Sini ---- 7. Jina (HJT, VRL-0239) - Dreaming Ballerina - Cora 8. Puh. (KaPoRa, VRL -1111) - BTA Albinia Cameo - ani. 9. Eveliina (SheRa, VRL-288) - Onnen Tekosyy - Kristiina K 10. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Aias Balón - Niina 11. Anu (WWR, VRL-0462) - Kt's d'Artagnan - Sofia 12. Monday (WWR, VRL-0113) - Silk Rose's Lucas ox 13. Heini H. (KHR, VRL-0595) - Mees EST - Sara 14. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Jarramas - Niina 15. hopeajouhi. (ToRa, VRL-956) - Hermina - Pilkku. 16. Monday (WWR, VRL-0113) - SW Ikuisuuslupaus 17. Alhippa (WWR, VRL-0064) - VA Satakieli - Soila H 18. Krispa (NMR, VRL-0073) - Tinin Sulkapallo - Chiru

Luokka 6. Vaativa hevosvaljakko 4/25 1. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - RT Rrasheed - Niina 2. Jina (HJT, VRL-0239) - You Can't Stop Me - Cora ---- 3. Jina (HJT, VRL-0239) - Flash's The Other Side - Cora 4. Deli (SheRa) - Tol Eressëa OD - Welby