Valjakkoajot 17.6.

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin VVJ:n alaisiin valjakkoajoihin 17.6. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista!

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 35 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ajajalta yhteen luokkaan korkeintaan kaksi hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Groomi on pakollinen kaikissa muissa luokissa paitsi poniluokissa.
>> Seura ja kisalupa/lisenssi ovat pakollisia. Rekiserinumero suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 15.6.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@neitoperho.org otsikolla VVJ.

Vain seuraavassa muodossa;

Luokka (rivinvaihto)
Ajaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi - Groomi

Luokat
Luokka 1. Noviisien ponivaljakko TÄYNNÄ
Luokka 2. Avoin ponivaljakko
Luokka 3. Vaativa ponivaljakko
Luokka 4. Noviisien hevosvaljakko
Luokka 5. Avoin hevosvaljakko
Luokka 6. Vaativa hevosvaljakko

TULOKSET

Luokka 1. Noviisien ponivaljakko 35/35
1. Johanna (VRL-179, RF) - Hiirenkorvan Jenavieve - Moona
2. mousku (VRL-914, SMR) - Skovdigets Starpaket - Lemon
3. Tuhka. (VRL-1975, ROWDY) - Taikahuilu NBB
4. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Auroran Ding Dong Song VH-1852
5. hooriya (VRL-2132, OriRa) - CW Lakbay Diva
----
6. mousku (VRL-914, SMR) - Skovdigets Pandora - Lemon
7. Leandra (VRL-1057, NER) - Lacrisia Ulrika
8. Kaya (VRL-1916, KMR) - Hefina AW
9. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Sydänyön Suomineito VH-5265 - Milja
10. Jonna (VRL-0139, IWR) - Oscar Irre - Tidam
11. Niina S. (VRL-2029, OPR) - Brandon DL - Mimi K.
12. safir. (VRL-0547, ROWDY) - Outrigger Fortuna
13. Kaya (VRL-1916, KMR) - SW Noble Accent
14. Pey. (VRL-0244, CeRi) - Merevaik´s Killittävä Kuu-Ukko
15. Aina (VRL-0389, Ceri) - Canta Irreal
16. Mira (VRL-268, RF) - Carwenn Hayard
17. Sofia (VRL-0688, DR) - Jocelyn Radon VH-1684 - Fred
18. Elsa (VRL-0341, HsK) - Falinen Bellemere
19. Jonna (VRL-0139, IWR) - Caramel EF - Tidam
20. Niina S. (VRL-2029, OPR) - Cecam Domino - Mimi K.
21. hooriya (VRL-2132, OriRa) - CW Thugs'n Harmony
22. Sierra (VRL-1076, CSR) - Uldemar v.d. Daunehill
23. Siiri K. (VRL-0430, KHR) - Limitless T - Sugar P.
24. kasai (VRL-1976, WWR) - Ghoston D
25. Elsa (VRL-0341, HsK) - Kimberly AUS
26. Eva (VRL-1571, PRO) - Leo Radon VH-6943 - Rosa
27. Johanna (VRL-179, RF) - Helen v. Faraway - Moona
28. Chloe (VRL-1581, WWR) - Domisch Eisenherz VH-4003 - Tessa
29. Hane (VRL-2719, Heporat) - Keskiyön Sasu - Jouli
30. safir. (VRL-0547, ROWDY) - Sereena Colada
31. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Vanillan Ajatus VH-1847
32. Emmi (VRL-1958, FSRa) - Carentoir's Mamoritai
33. Mira (VRL-268, RF) - Precaution's Jamico
34. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Carmién's Agile VH-5331 - Milja
35. Sofia (VRL-0688, DR) - Too Late VH-5951 - Fred

Luokka 2. Avoin ponivaljakko 29/35 1. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Th'n Prince of Murtagh VH-6995 2. Jonna (VRL-0139, IWR) - Newyddion Fasech - Tidam 3. Hanna (VRL-0847, AIR) - Mountain Turbo - Heidi 4. Johanna (VRL-179, RF) - Hämyn Gudrun - Moona 5. Kaya (VRL-1916, KMR) - QP Drameater ---- 6. Chloe (VRL-1581, WWR) - Aveline's Delia VH-2100 - Tessa 7. Kaya (VRL-1916, KMR) - Rhoscfflach Welsh Lily 8. Kavio (VRL-1487, CSR) - Kirveltäjän Kiukkupussi- Tähti 9. Hanna (VRL-0088, GGR) - Galatea 10. Stjarna (VRL-1080, CSR) - Coraliette 11. hooriya (VRL-2132, OriRa) - CW Mama's Gun 12. Chloe (VRL-1581, WWR) - Lancelot Du Lac VH-10747 - Tessa 13. Hanna (VRL-0088, GGR) - Alexia SWE 14. mousku (VRL-914, SMR) - CRS Ruby Ray - Lemon 15. Heidi (VRL-2055, AIR) - Sumupilven Safiir - Hanna 16. Helen R (VRL-1091, WWR) - Irish Park’s Diamond Laddie 17. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Tiikerihai MÅ VH-5256 - Milja 18. Hane (VRL-2719, Heporat) - Simelina 19. safir. (VRL-0547, ROWDY) - Qualitativo Cacau 20. Stjarna (VRL-1080, CSR) - Grande Of Fully 21. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Rhianna DW VH-5329 - Milja 22. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Sunbeam v Raad 23. Mira (VRL-268, RF) - Läänin Donatello 24. Heidi (VRL-2055, AIR) - Fixon Elan - Hanna 25. Johanna (VRL-179, RF) - Seren Saffir WS - Moona 26. Mira (VRL-268, RF) - Seren Saffir WS 27. mousku (VRL-914, SMR) - Points Audriana - Lemon 28. Kavio (VRL-1487, CSR) - Day's Dråpare - Tähti 29. Tuhka. (VRL-1975, ROWDY) - Frontier

Luokka 3. Vaativa ponivaljakko 9/35 1. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Tinker Bell 2. mousku (VRL-914, SMR) - Ewan GBR - Lemon 3. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Nektarin Mokkapala ---- 4. mousku (VRL-914, SMR) - CW Revolt - Lemon 5. Kaya (VRL-1916, KMR) - Panda LN 6. Odessa (VRL-877, YTL) - Amurras Little O´boy 7. Hanna (VRL-0088, GGR) - Suzy's Ilotulitus 8. hooriya (VRL-2132, OriRa) - Bronfurst Sponji 9. Hanna (VRL-0088, GGR) - Kaviopolun Musafiilis

Luokka 4. Noviisien hevosvaljakko 25/35 1. Kavio (VRL-1487, CSR) - Herra Mahdoton - Tähti 2. macie. (VRL-0526) - Nefertarin Konnankoukku - Nelly 3. Hane (VRL-2719, Heporat) - Damon - Jouli 4. mousku (VRL-914, SMR) - Aaveen Pihlava - Lemon ---- 5. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Heaven's Gistel's Butterfly ox - Kirppu 6. Sitruuna (VRL-0785, OPR) - April Witch SIN - Maija 7. Jonna (VRL-0139, IWR) - Shinjun Sinisiipi - Tidam 8. Kavio (VRL-1487, CSR) - FNS Regina - Tähti 9. Hane (VRL-2719, Heporat) - Fennywood Yorker - Jouli 10. Eleanor (VRL-2609, TRH) - Aias Úna - Miriam 11. sugarbabe (VRL-2907, CeRi) - Enkelin Poika – jeiw. 12. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Kirveltäjän Illuusio - Niina S. 13. WannaBe (VRL-3257, KiRa) - Nefertarin Konnankoukku - Kiª 14. Chloe (VRL-1581, WWR) - Nelda's Louvre VH-7006 - Tessa 15. Eva (VRL-1571, PRO) - Boldness VH-10226 - Rosa 16. Chloe (VRL-1581, WWR) - Lamourette KL VH-7015 - Tessa 17. Odessa (VRL-877, YTL) - Don - Aleksei 18. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Th'n Tessa's General VH-2201 - Terhi N. 19. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Kirveltäjän Lempilapsi VH-5272 - Milja 20. Aino.k (VRL-270,GoHo) - Granat ox - Jasmin 21. Odessa (VRL-877, YTL) - Käitud MCY - Anna 22. Heidi (VRL-0847, AIR) - Taian Aromiekka - Hanna 23. Sofia (VRL-0688, DR) - Look Out VH-5912 - Fred 24. Heidi (VRL-0847, AIR) - Taian Salainen Herkkis - Hanna

Luokka 5. Avoin hevosvaljakko 14/35 1. Heini (VRL-1927, KR) - Willie Wannabe - Tipi 2. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Wan's Wandella VH-8389 - Milja 3. Jonna (VRL-0139, IWR) - Shinjun Unohtumaton - Tidam ---- 4. Kavio (VRL-1487, CSR) - Kirveltäjän Kivahdus - Tähti 5. Jonna (VRL-0139, IWR) - Negatief's Malingo Kaspar - Tidam 6. Cindi (VRL-0608, KaPoRa) - Husaari - Linda 7. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Kesän Pikku Poutapilvi - Kirppu 8. Ella R. (VRL-1505, OPR) - Utopian Tohveli-Sankari VH-8946 - Heta R. 9. Hanna (VRL-0847, AIR) - Salaisuus Taijan Arvoitukseksi Jää - Heidi 10. Odessa (VRL-877, YTL) - Uralin Pihlaja - Aleksei 11. Odessa (VRL-877, YTL) - Jamshik - Aleksei 12. Hanna (VRL-0847, AIR) - Taian Perhosprinsessa - Heidi 13. Kavio (VRL-1487, CSR) - Kompassi KIR- Tähti 14. Hane (VRL-2719, Heporat) - Camereon Cham - Jouli

Luokka 6. Vaativa hevosvaljakko 8/35 1. Chloe (VRL-1581, WWR) - Chauncey C VH-7517 - Tessa 2. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Korpikeiju KIR - Milja ---- 3. Olympos (VRL-1569, TaRa) - DWN Amélie - Kirppu 4. Odessa (VRL-877, YTL) - Paldinskan`s Anto - Anna 5. Chloe (VRL-1581, WWR) - Christian C VH-7518 - Tessa 6. Jonna (VRL-0139, IWR) - Negatief's Novkia - Tidam 7. Odessa (VRL-877, YTL) - Simme de Tartu - Anna 8. Hane (VRL-2719, Heporat) - Aluida PK - Jouli