MEJ:n alaiset maastoestekilpailut 13.1.2006

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin maastoestekilpailuihin, jotka ovat MEJ:n alaiset ja kaikille avoimet. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista!
Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 35 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ratsastajalta yhteen luokkaan korkeintaan kolme hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura on pakollinen, kisalupa/lisenssi suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 11.1.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen natalie@neitoperho.org otsikolla maasto 13.1.

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (seura, kisalupa/lisenssi) - Hevosen virallinen nimi

Luokat
Luokka 1. 40-50 cm (avoin poneille ja aloitteleville ratsukoille) TÄYNNÄ
Luokka 2. 60-70 cm (avoin poneille ja aloitteleville ratsukoille) TÄYNNÄ
Luokka 3. 90 cm (avoin kaikille) TÄYNNÄ
Luokka 4. 100 cm (avoin kaikille) TÄYNNÄ
Luokka 5. 110-120 cm (avoin hevosille) TÄYNNÄ
Luokka 6. 130 cm (avoin hevosille)

TULOKSET


Luokka 1. 40-50 cm 35/35
1. Pinky (OPR) - Alppikulman Taistelu Banaani 2. Tuulia (DR, VRL-0084) - Hallapuro's Designer 3. Minttu K. (TiRa) - Suzy's Aldwyn 4. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Humun Jeremias 5. Tiku (dew) - Kathrina of Brienwood 6. Cora (HJT, VRL-0231) - SHA Lord for Life ---- 7. Niisku. (dew, VRL-623) - Jackass Radon 8. Baulax (PSRA) - Suzy's Aldwyn 9. Niisku. (dew, VRL-623) - Harmaanaaman Silas 10. Karkki K. (dew, VRL-228) - Charon's Dr. Feelgood 11. Minttu K. (TiRa) - S.L. Ghalib 12. rapsakka. (FRC, VRL-1605) - Incompleet RK 13. Pinky (OPR) - Alppikulman Pikku-Kihara 14. minttu (WWR, VRL-1185) - ZH Romedos 15. Qnvalotar (KuLoRa) - Victoria WN 16. Sonja (AJC, VRL-192) - Gwynneth Widal 17. Minttu K. (TiRa) - MES Livirdur 18. Tuulia (DR, VRL-0084) - Sweet Sensation 19. Qnvalotar (KuLoRa) - Suzyn Evil Deeds 20. Bra(MRS) - Chokolate Fasu Crisp 21. Tuulia (DR, VRL-0084) - Fire's Autumn Wind 22. Qnvalotar (KuLoRa) - Kaardemumman Kerskailija 23. Sirja (SGS, VRL-0601) - Sekametsän Pentagrammi 24. Lavanna (WWR, VRL-1442) - Cannellon ox 25. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kirveltäjän Siirakki 26. Hanna (BraRi, VRL-0088) - Gall Sydänsuruja 27. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Vegan Minni 28. Niisku. (dew, VRL-623) - RD Kaspar 29. Jassu (HJT) - Milla Magia 30. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Soturi MÅ 31. Tiku (dew) - Ofelia SWE 32. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Lumivuon Fleur 33. Karkki K. (dew, VRL-228) - Adja's Lludd 34. Annuska (WWR, VRL-250) - Capullo's Twice In A Memory 35. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Haltia MÅ

Luokka 2. 60-70 cm 35/35 1. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kirveltäjän Siirakki 2. Ansu (STR) - Tucizz Napero 3. Minna (AJC, VRL-602) - Lopullinen KIR 4. Minttu K. (TiRa) - MES Livirdur 5. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Haltiain Hapsiainen 6. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Viljamäen Muskariina ---- 7. rapsakka. (FRC, VRL-1605) - Incompleet RK 8. Baulax (PSRA) - Suzy's Aldwyn 9. Sarianna (DR, VRL-0820) - Rafael SWE 10. Karkki K. (dew, VRL-228) - Kuusotilas MÅ 11. Lavanna (WWR, VRL-1442) - Cannellon ox 12. Qnvalotar (KuLoRa) - Kaardemumman Kerskailija 13. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Haltia MÅ 14. Niisku. (dew, VRL-623) - Jackass Radon 15. Niisku. (dew, VRL-623) - Rd Kaspar 16. Annuska (WWR, VRL-250) - Capullo's Twice In A Memory 17. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Vegan Minni 18. Bra (MRS) - Pico Las Vegas 19. Qnvalotar (KuLoRa) - Victoria WN 20. Cora (HJT, VRL-0231) - HPA Roxanne 21. Qnvalotar (KuLoRa) - F.R.O Eiks Nii 22. Niisku. (dew, VRL-623) - Llewellyn Malvern 23. Dereka (dew, VRL-222) - Pohjolan Peto 24. Sirja (SGS, VRL-0601) - Sekametsän Pentagrammi 25. Minna (AJC, VRL-602) - RTS Keimari 26. Cora (HJT, VRL-0231) - HPA Jon-Jon Grudge 27. Minttu K. (TiRa) - Suzy's Aldwyn 28. westt (BraRi, VRL-1554) - Mendros Junior 29. Ansu (STR) - Jackman ox 30. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Lumivuon Serindë 31. Minttu K. (TiRa) - S.L. Ghalib 32. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Mustan Kuun Lapsi 33. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Valonkantaja 34. Minna (AJC, VRL-602) - Nefertarin Hengetär 35. tuisu (HaVi) - Lasinen Lumihiutale

Luokka 3. 90 cm 35/35 1. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kapinoitsija TK 2. Japsu (KR, VRL-361) - Water Lily Twilight 3. Tuulia (DR, VRL-0084) - Nopsan Potku 4. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Armoton Peikkopoika 5. Karkki K. (dew, VRL-228) - Llewellyn Adaline 6. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Karaatti ---- 7. Tuulia (DR, VRL-0084) - Hooligan's Dhahlia 8. Minna (AJC, VRL-602) - Pontella 9. Hanna (ERa) - Pohjantähti 10. micha (VRS, VRL-1114) - SL E-Meli 11. Karkki K. (dew, VRL-228) - PLN Matinea 12. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Lotta LWD 13. micha (VRS, VRL-1114) - Berata Cecile's 14. Minna (AJC, VRL-602) - Vegan Eemeli 15. Anski (FRC, VRL-0454) - Justice Vega 16. micha (VRS, VRL-1114) - Veronica C 17. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Pyramidin Vartija TK 18. Tuulia (DR, VRL-0084) - Championin Pearly Hill 19. Niina (FSRa) - Vauhti Poika 20. Minna (AJC, VRL-602) - Hipsteri 21. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Moona 22. Karkki K. (dew, VRL-228) - Lumivuon Isildur 23. Lille (FRC, VRL-0489) - Lumivuon Buffy 24. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Kapiainen 25. jonz (FRC) - Koon Viskisieppo 26. minttu (WWR, VRL-1185) - Taikakuun Sumutar 27. jonz (FRC) - Utopian Mörköpelko 28. aprilli (KaRa, VRL-1064) - Tulituulen Tuulikki 29. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Rikky Rikkardo 30. Manna (CRI,VRL 2468) - La Folzie 31. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Mr Hill 32. Lille (FRC, VRL-0489) - Rhoscfflach seren telyn 33. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Kirveltäjän Tuulia 34. Virinä (ToRa) - Sincere GBR 35. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Silmukan Sampo

Luokka 4. 100 cm 35/35 1. Bra (MRS) - Zizou´s Nemini 2. Japsu (KR, VRL-361) - Water Lily Twilight 3. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Seemeshakeit 4. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Haltiain Hapsiainen 5. micha (VRS, VRL-1114) - SL E-Meli 6. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tarmokas ---- 7. Minna (AJC, VRL-602) - Sikriina MD 8. micha (VRS, VRL-1114) - Veronica C 9. Minna (AJC, VRL-602) - Kirveltäjän Salama 10. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Kirveltäjän Tuulia 11. Baulax (PSRA) - S.L. Ghalib 12. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Rikky Rikkardo 13. Minna (AJC, VRL-602) - Hippiäisen Kuurankukka 14. Riikka V. (FRE, VRL-143) - FH Viiksi-Vallu 15. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Mr Hill 16. Cora (HJT, VRL-0231) - HPA Kathlyn 17. Tuulia (DR, VRL-0084) - HT Lovely Dancer 18. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Silmukan Gabriel 19. Jaana K. (Sasnak) - Impresco Clove 20. Emmi L. (WWR, VRL-175) - CF Pikku-Pöly 21. jonz (FRC) - Koon Viskisieppo 22. Tuulia (DR, VRL-0084) - Auroran Monty 23. jonz (FRC) - Utopian Mörköpelko 24. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Mustan Kuun Lapsi 25. Anski (FRC, VRL-0454) - Justice Vega 26. Tuulia (DR, VRL-0084) - BS Moonfight 27. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Surusilmä 28. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Lotta LWD 29. Lille (FRC, VRL-0489) - Rhoscfflach seren telyn 30. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Tuiskaus 31. Baulax (PSRA) - MES Livirdur 32. micha (VRS, VRL-1114) - Berata Cecile's 33. Lille (FRC, VRL-0489) - Lumivuon Buffy 34. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kuujärven Toimelias 35. Jaana K. (Sasnak) - Melancholy SIN

Luokka 5. 110-120 cm 35/35 1. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Neszeszer Tíz 2. Riikka V. (FRE, VRL-143) - FH Viiksi-Vallu 3. Virinä (ToRa) - Kimovaaran Seleeni 4. Tuulia (DR, VRL-0084) - Championin Pearly Hill 5. Baulax (PSRA) - S.L. Ghalib 6. Jonna K. (VMR, VRL-0327) - Common Linden Ger ---- 7. Virinä (ToRa) - Veronica DS 8. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Gin Cora 9. Karkki K. (dew, VRL-228) - Taikakuun Helinä 10. Minna (AJC, VRL-602) - Mary´s Van Ballerina 11. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Nighean Akiva 12. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - SeaSoul's Narvan 13. emily. (KKR) - Error Illusion xx 14. Emmi L. (WWR, VRL-175) - CF Pikku-Pöly 15. Qnvalotar (KuLoRa) - Berro 16. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Seemeshakeit 17. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Alessandro 18. Baulax (PSRA) - Yellow Fantasies 19. Baulax (PSRA) - MES Livirdur 20. wonderchild. (FPC,VRL-1234) - Nefertari's Hanabi 21. micha (VRS, VRL-1114) - Andanté ACR 22. Tuulia (DR, VRL-0084) - Hooligan's Dhahlia 23. Dereka (dew, VRL-222) - WF Milou 24. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tarmokas 25. Karkki K. (dew, VRL-228) - Jellonahirmu 26. Minna (AJC, VRL-602) - Sydänyön Sohellus 27. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kuujärven Toimelias 28. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Metronome M 29. Minna (AJC, VRL-602) - VN Kanerva 30. micha (VRS, VRL-1114) - Fancy d'Or 31. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Paladin's Vampire Hunter 32. Ansu (STR) - BlackMoon of the True ox 33. Cora (HJT, VRL-0231) - HPA Ibolya 34. Emmi L. (WWR, VRL-175) - Moona

Luokka 6. 130 cm 31/35 1. micha (VRS, VRL-1114) - Andanté ACR 2. Maria (SGA, VRL-1886) - Hill's Dancin' Highness ox 3. Sirja (SGS, VRL-0601) - Wicca Impera 4. Baulax (PSRA) - Yellow Fantasies 5. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Quiero's Potential xx 6. Dereka (dew, VRL-222) - Tsaikowski ---- 7. Dereka (dew, VRL-222) - Darius KW 8. Carin (CoRa, VRL-1467) – Lofty Towards 9. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Quiero's Horgos 10. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Myrtille de Province 11. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Alessandro 12. Ansu (STR) - Goliat 13. micha (VRS, VRL-1114) - Fancy d'Or 14. Maria (SGA, VRL-1886) - Magnum 44 15. Pinky (OPR) - Kulta-Into 16. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Metronome M 17. Pinky (OPR) - Onnenlantti 18. Qnvalotar (KuLoRa) - Berro 19. emily. (KKR) - Error Illusion xx 20. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - SeaSoul's Narvan 21. Minna (AJC, VRL-602) - Pocahontas 22. Ansu (STR) - Tucizz Santeri ox 23. Cora (HJT, VRL-0231) - Silk Rose's Chopstick 24. Lara (GoHo, VRL-319) - L.F. Flurry 25. Sacrificial (SGA, VRL-1272) - Paladin's Vampire Hunter 26. Sirja (SGS, VRL-0601) - Random GT 27. Virinä (ToRa) - Sapphire Ion 28. Minna (AJC, VRL-602) - SHA Lord For Life 29. Minna (AJC, VRL-602) - Golden Gate 30. Carin (CoRa, VRL-1467) – Brassing Owing 31. Tuulia A. (HidRa, VRL-0657) - Thunder Eonwy