KRJ:n kouluratsastuskilpailut 24.03.2007

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin kouluratsastuskilpailuihin, jotka ovat KRJ:n alaiset ja kaikille avoimet (paitsi vaativat luokat vain hevosille). Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista! Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia.
>> Yhdeltä ratsastajalta yhteen luokkaan korkeintaan viisi hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset ratkaistaa arpomalla ja arvonnan suorittaa Natalie V.
>> Seura & kilpailulupa/lisenssi ovat pakollisia.
>> Hevosen VH - numero on suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 21.3.2007

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@POISTAneitoperho.org otsikolla KRJ4

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi mahd. rekisterinumero

Älkää laittako sitä <*br*> -tagia, kun ei tarvitse (eikä myöskään muita). Nämä osallistumiset hylätään.

Mikäli hevosella ei ole VRL'n rekisterinumeroa jätä kohta tyhjäksi. En vastaa mukana -kyselyihin.

Luokat
Luokka 1. Helppo C
Luokka 2. Helppo B
Luokka 3. KN Special
Luokka 4. Helppo A
Luokka 5. Vaativa B
Luokka 6. Vaativa A (avoinna vain hevosille)
Luokka 7. Intermediate I (avoinna vain hevosille)
Luokka 8. Grand Prix (avoinna vain hevosille)

Päivitetty: 24.3., klo 18:06. Tulokset.

TULOKSET

Luokka 1. Helppo C, 79  
1. Cinder (VRL-2709, NER) - Senilny 
2. Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Monday Modelize VH-19216 
3. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Nomen Est Omen EQ VH-19419 
4. Kya (VRL-0742, KR) - Solis v. Raad 
5. Heini H. (VRL-0595, SR) - Nerian Jeanie VH-10371 
6. Tanja (VRL-2325, WWR) - Tähden-Jooso VH-22959 
7. Leandra (VRL-1057, NER) - Flash's Cadence VH-22040 
8. Milja (VRL-0692, WWR) - SS Kelmi VH-19354 
----
9. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Raadelman Hilja VH-14853 
10. Heldy (VRL-4208, BRT) - Elgwir Eirien 
11. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Vaapukan Leon VH-21827 
12. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Novelty's Piccolo VH-15803 
13. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Hiekan Wendeline 
14. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Malfoy VOE VH-21283 
15. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Täydellisen Kukkivainen VH-07200 
16. Heini H. (VRL-0595, SR) - Riverton Eirian 
17. Nutturapeipe (VRL-3965, CeRi) - Blomma Valentina KS VH-19019 
18. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Edenelle Comedy 
19. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Yer Blues 54 
20. Heini H. (VRL-0595, SR) - Rempon Pelko 
21. Fubbe (VRL-2300, KER) - Doran Saaga 
22. Leena I. (VRL-0152, KR) - Bye Aida 
23. Milja (VRL-0692, WWR) - Sumuvuorten Apilayö VH-06883 
24. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Rubince SIN VH-19361 
25. Elina (VRL-4185, FSRa) - Sacrament VH-07026 
26. Amanda (VRL-1329, KiR) - Splendour Gwynfor VH-08648 
27. Milja (VRL-0692, WWR) - Fandel VH-17856 
28. Heini H. (VRL-0595, SR) - Tu Morrow VH-19753 
29. Cinder (VRL-2709, NER) - Down on One's Luck 
30. Fubbe (VRL-2300, KER) - Wolac VAH VH-20810 
31. Crystal (VRL-0628, KR) - Bumble-B's Taiyoon VH-18047 
32. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Serenin Sydämetön VH-23061 
33. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Edenelle Veemente VH-18763 
34. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Akeput Fily 
35. Amanda (VRL-1329, KiR) - Aymin Anarion ox VH-02430 
36. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Lentojätkä Wou VH-20082 
37. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Yvonne TA 
38. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Géant d'Bienveillant VH-10833 
39. Crystal (VRL-0628, KR) - Atlanta v.d. Moran VH-18077 
40. Crystal (VRL-0628, KR) - Riddle v.d. Moran VH-21259 
41. vaavi. (VRL-1985, BRT) - Bacoré GB 
42. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Camereon Fiona 
43. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Corrinne DL VH-18666 
44. Tanja (VRL-2325, WWR) - Wäinämöinen VH-22960 
45. Nutturapeipe (VRL-3965, CeRi) - Fun's Chamenka 
46. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Abello 
47. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Perjantain Kolmastoista VH-21522 
48. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Champion's Jejuna'lis VH-23033 
49. Fubbe (VRL-2300, KER) - GLB Adelheid VH-20809 
50. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Rochette of Scorpia VH-21067 
51. -markka- (VRL-3657, RR) - IC Pharon El Piccolo 
52. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Ealdir Vis VH-20114 
53. Heldy (VRL-4208, BRT) - SMH Bljesh Amine ox 
54. heidi. (VRL-1537, RR) - Gary Guilfoyle VH-21741 
55. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - White Hurrikano Ox 
56. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Dexter VV VH-18380 
57. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - S.A Uusi-Kalle VH-12038 
58. Crystal (VRL-0628, KR) - Tribal '66 VH-20304 
59. Kya (VRL-0742, KR) - Kenai v. Raad 
60. Jonna (VRL-0139, USVA) - Whiten Valentjin 
61. Crystal (VRL-0628, KR) - Elena SM VH-18074 
62. Milja (VRL-0692, WWR) - Wou's Chess VH-17830 
63. winnie (VRL-4333, KHR) - Cornflower's Sketchy VH-19943 
64. Jonna (VRL-0139, USVA) - Empiren Orvokki 
65. Elina (VRL-4185, FSRa) - Kissankulman Yvonne 
66. Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Road Trippin' VH-19227 
67. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Armadillo Rocks VH-18796 
68. jella. (VRL-1074, ROWDY) - T.P Batman 
69. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Kännineiti KIR VH-19782 
70. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Calvados Rok 
71. Heini H. (VRL-0595, SR) - Yellowhammer VH-19764 
72. Jonna (VRL-0139, USVA) - Sunkissed Dei 
73. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Ciannait FS VH-20063 
74. Fubbe (VRL-2300, KER) - Mackhoce Infanta VH-20941 
75. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Symbioosin Helmeilevä VH-13690 
76. luz. (VRL-0495, DR) - Solve the Problem 
77. jella. (VRL-1074, ROWDY) - RD Tulisielu 
78. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Tempus Fugit EQ VH-19418 
79. Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Cristina VH-22032

Luokka 2. Helppo, 105 1. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Tyttiina 2. Fubbe (VRL-2300, KER) - GLB Adelheid VH-20809 3. Syfa (VRL-2396, FSRa) - DRT Prinsessa 4. Cinder (VRL-2709, NER) - Down on One's Luck 5. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Yvonne TA 6. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Laaksomaan Milja 7. Katja (VRL-1815, EVR) - Pärlemor Anonym VH-21636 8. Jonna (VRL-0139, USVA) - Heikun Keikun Vellamo 9. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Perjantain Kolmastoista VH-21522 10. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Brown Sugar Ox ---- 11. Heini H. (VRL-0595, SR) - Yellowhammer VH-19764 12. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Elít 13. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Alistryna VH-22261 14. Katja (VRL-1815, EVR) - Evensans Destrea VH-19949 15. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Mistle Christmas xx 16. Leandra (VRL-1057, NER) - Kaisan Ajatus VH-16935 17. Amanda (VRL-1329, KiR) - Splendour Gwynfor VH-08648 18. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Edenelle Veemente VH-18763 19. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - S.A Uusi-Kalle VH-12038 20. Fubbe (VRL-2300, KER) - Mackhoce Infanta VH-20941 21. jella. (VRL-1074, ROWDY) - SMK's Hargon 22. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Tourniquet DL VH-18235 23. Heini H. (VRL-0595, SR) - Tu Morrow VH-19753 24. Milja (VRL-0692, WWR) - Sumuvuorten Apilayö VH-06883 25. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Tempus Fugit EQ VH-19418 26. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Afalpet’s Lorelai VH-22259 27. Milja (VRL-0692, WWR) - Forskremt VH-22340 28. Leandra (VRL-1057, NER) - Tuikin Tinka VH-22034 29. Jonna (VRL-0139, USVA) - Whiten Valentjin 30. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Blue Time's Wild Pluto 31. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Suden Kyynel VH-21451 32. Leandra (VRL-1057, NER) - Tuikin Roihu VH-22897 33. Saana. (VRL-5703, BRT) - Aghavni 34. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Danikea 35. Dumle (VRL-2460, EVR) - Daniel VH-22584 36. Kya (VRL-0742, KR) - Anelma 37. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Wingawang VH-18806 38. Jonna (VRL-0139, USVA) - Shinjun Riippuvainen 39. Crystal (VRL-0628, KR) - Bumble-B's Taiyoon VH-18047 40. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Fandrås Timmy 41. Heini H. (VRL-0595, SR) - Rempon Pelko 42. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Täydellisen Kukkivainen VH-07200 43. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Tamarind SWE VH-21452 44. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - La Bijou xx 45. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Serenin Sydämetön VH-23061 46. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Nomen Est Omen EQ VH-19419 47. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Taka-Rajan Promu 48. Milja (VRL-0692, WWR) - Wou's Chess VH-17830 49. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - K.S. Tuulen Vire VH-21755 50. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Endura IV VH-23021 51. strawberry (VRL-0545, WWR) - VA Tiikerinlilja VH-22700 52. Nutturapeipe (VRL-3965, CeRi) - Fun's Chamenka 53. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Hiekan Meteor 54. Katja (VRL-1815, EVR) - MNT Jägermaister VH-18455 55. Heini H. (VRL-0595, SR) - Nerian Jeanie VH-10371 56. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Kotikylän Wilhelmiina 57. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Lentojätkä Wou VH-20082 58. Nutturapeipe (VRL-3965, CeRi) - Blomma Valentina KS VH-19019 59. strawberry (VRL-0545, WWR) - Taikakuun Illusia 60. Crystal (VRL-0628, KR) - Riddle v.d. Moran VH-21259 61. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Adorable Ion 62. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Angharad Enit 63. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Symbioosin Helmeilevä VH-13690 64. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Rochette of Scorpia VH-21067 65. Dumle (VRL-2460, EVR) - Toffee 66. winnie (VRL-4333, KHR) - Cornflower's Sketchy VH-19943 67. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Käppänä 68. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Carmién’s Brutal VH-22188 69. Milja (VRL-0692, WWR) - SS Kelmi VH-19354 70. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Ealdir Vis VH-20114 71. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Vaapukan Leon VH-21827 72. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Géant d'Bienveillant VH-10833 73. Elina (VRL-4185, FSRa) - Kissankulman Yvonne 74. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Kännineiti KIR VH-19782 75. Hanna (VRL-0076, WWR) - Human of Aspeck VH-08953 76. Fubbe (VRL-2300, KER) - Doran Saaga 77. Leena I. (VRL-0152, KR) - Bye Aida 78. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Taffy 79. Jonna (VRL-0139, USVA) - Nifwl CRA 80. Paula (VRL-0008, DR) - Viuhahdus TUM 81. jella. (VRL-1074, ROWDY) - RD Tulisielu 82. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Edenelle Comedy 83. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Armadillo Rocks VH-18796 84. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Ässän Kahlekuningas VH-21453 85. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Rubince SIN VH-19361 86. Jonna (VRL-0139, USVA) - Aelwyd Rhewi 87. Crystal (VRL-0628, KR) - Tribal '66 VH-20304 88. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Novelty's Piccolo VH-15803 89. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Acapella VH-18805 90. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Outrigger Fortuna 91. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Ciannait FS VH-20063 92. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Eudoxia Ion VH-16288 93. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Raadelman Hilja VH-14853 94. Elina (VRL-4185, FSRa) - Sacrament VH-07026 95. vaavi. (VRL-1985, BRT) - Bacoré GB 96. Crystal (VRL-0628, KR) - Elena SM VH-18074 97. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Loisto-Poika VH-21753 98. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Malfoy VOE VH-21283 99. Milja (VRL-0692, WWR) - Fandel VH-17856 100. Crystal (VRL-0628, KR) - Atlanta v.d. Moran VH-18077 101. Amanda (VRL-1329, KiR) - Aymin Anarion ox VH-02430 102. Heini H. (VRL-0595, SR) - Riverton Eirian 103. pilkunviilaaja. (VRL-1635, VHR) - Varpasillaan VH-21245 104. Heldy (VRL-4208, BRT) - Asauchi Y ox 105. Fubbe (VRL-2300, KER) - Wolac VAH VH-20810

Luokka 3. KN Special, 73 1. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Tjaldari frá Moldóttur VH-18198 2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Vanhattan II 3. Heldy (VRL-4208, BRT) - Nahár ox 4. Nea R. (VRL-0295, KER) - Suomi Pallero VH-20225 5. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Raadelman Yökyöpeli VH-11983 6. Paula (VRL-0008, DR) - Viuhahdus TUM 7. Crystal (VRL-0628, KR) - Kaisan Syystatar VH-18072 8. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Raad van Bestuur VH-19514 ---- 9. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Wonkaaksä KIR VH-22741 10. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Outrigger Fortuna 11. Heini H. (VRL-0595, SR) - MTH Karusella VH-05431 12. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Hempeä 13. Crystal (VRL-0628, KR) - Vaapukan Melia VH-18495 14. Katja (VRL-1815, EVR) - Particle of Dust VH-18318 15. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Blondine toy VH-18612 16. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Summer Mist xx 17. Kya (VRL-0742, KR) - Kenai v. Raad 18. abyss. (VRL-1372, WWR) - Leprechaun von Devoto VH-18187 19. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Calvados Rok 20. Heini H. (VRL-0595, SR) - FNS Humbuugi VH-06170 21. Taru K (VRL-0687, BRT) - Farinton Yea 22. abyss. (VRL-1372, WWR) - Carniwhore 23. Katja (VRL-1815, EVR) - Ordlös Riddare SWE VH-16574 24. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Natalie VH-19712 25. Jonna (VRL-0139, USVA) - Shinjun Riippuvainen 26. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander VH-19682 27. Katja (VRL-1815, EVR) - Hunter's Bay 57 VH-22940 28. Elina (VRL-4185, FSRa) - Sitruunan Viherpippuri 29. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Kseniya CAT VH-22376 30. Heldy (VRL-4208, BRT) - SMH Vilyae Dhaherah 31. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Una 32. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Yer Blues 54 33. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Adahlmina VH-07638 34. Jonna (VRL-0139, USVA) - Nefertari's Laurenzia 35. luz. (VRL-0495, DR) - L'etoile RAP VH-11663 36. Rosi (VRL-2387, YTL) - Moons Dancing Queen VH-20382 37. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Waisenhof Monty 38. Jonna (VRL-0139, USVA) - Heikun Keikun Vellamo 39. abyss. (VRL-1372, WWR) - Veprime Starr SIN VH-18188 40. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Ivanna BRA VH-22378 41. Nea R. (VRL-0295, KER) - Kaviopolun Kristofer VH-19550 42. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Jeremy VH-19690 43. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Riskeerattu VH-21112 44. Heldy (VRL-4208, BRT) - Elgwir Felicia ox 45. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Bahiti BEY VH-18839 46. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Wonkamoinen 47. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Wattenhall Demon VH-18935 48. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Noelle WS 49. abyss. (VRL-1372, WWR) - Allegra COS VH-18211 50. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Endura IV VH-23021 51. Elina (VRL-4185, FSRa) - Marjametsän Ennenkaikkea 52. Crystal (VRL-0628, KR) - Vaapukan Luisa VH-19219 53. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Maquette J VH-16839 54. Taru K (VRL-0687, BRT) - Shadow's Andersom 55. Kya (VRL-0742, KR) - Solis v. Raad 56. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Down Andout AIR 57. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – AD Valenta VH-22364 58. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Elít 59. Elina (VRL-4185, FSRa) - West Geishal 60. Heini H. (VRL-0595, SR) - Humun Aida VH-09203 61. luz. (VRL-0495, DR) - Solve the Problem 62. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Alistryna VH-22261 63. Crystal (VRL-0628, KR) - Herra Militantti VH-18056 64. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Sereena Colada 65. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Mistle Christmas xx 66. jella. (VRL-1074, ROWDY) - SMK's Hargon 67. Crystal (VRL-0628, KR) - TT Kulissi VH-04532 68. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Taka-Rajan Promu 69. Nea R. (VRL-0295, KER) - Ankara Hem VH-21822 70. Tanja (VRL-2325, WWR) - Tähden-Jooso VH-22959 71. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - WS Wenda 72. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - WS Opale VH-19781 73. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - La Bijou xx

Luokka 4. Helppo A, 123 1. Annika N. (VRL-2110, dew) - Ernest AGN VH-18063 2. Amanda (VRL-1329, KiR) - Ilkikurinen Kummajainen VH-20217 3. Nea R. (VRL-0295, KER) - Joey of Termis VH-20962 4. Rosi (VRL-2387, YTL) - Moons Dancing Queen VH-20382 5. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - El Montero 6. luz. (VRL-0495, DR) - L'etoile RAP VH-11663 7. Jonna (VRL-0139, USVA) - Eirian CRA 8. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Surrounding Voice 9. strawberry (VRL-0545, WWR) - Taikakuun Illusia 10. Hanna (VRL-0076, WWR) - Rhosyn Serine VH-06674 ---- 11. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Suur-Santeri 12. Leandra (VRL-1057, NER) - Tuikin Tinka VH-22034 13. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Feurig Wasser 14. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Kenrick Lloyd 15. Katja (VRL-1815, EVR) - MNT Jägermaister VH-18455 16. Katja (VRL-1815, EVR) - Pärlemor Anonym VH-21636 17. Amanda (VRL-1329, KiR) - Nevertheless GER VH-20331 18. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Hempeä 19. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Riskeerattu VH-21112 20. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Grietje VH-18247 21. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Tjaldari frá Moldóttur VH-18198 22. Maj (VRL-2217, VDSR) - Van Victor VH-23109 23. Leandra (VRL-1057, NER) - Helmililja VOE VH-22039 24. abyss. (VRL-1372, WWR) - Leprechaun von Devoto VH-18187 25. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Everbrook Magnum 26. Crystal (VRL-0628, KR) - Herra Militantti VH-18056 27. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Raad van Bestuur VH-19514 28. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Frantiska Ion VH-22412 29. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Jeremy VH-19690 30. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - WS Opale VH-19781 31. strawberry (VRL-0545, WWR) - VA Tiikerinlilja VH-22700 32. Dumle (VRL-2460, EVR) - Dana Star VH-22532 33. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Raadelman Yökyöpeli VH-11983 34. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Art Savaric 35. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Wonkaaksä KIR VH-22741 36. Taru K (VRL-0687, BRT) - Vanhattan II 37. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Philadelphia VH-19425 38. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Identification Nore 39. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Nikodem VH-22360 40. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Sereena Colada 41. abyss. (VRL-1372, WWR) - Veprime Starr SIN VH-18188 42. Peto (VRL-2948, BRT) - Foxtrotts Must Be VH-20187 43. Peto (VRL-2948, BRT) - Pikku-Liina MIN VH-18321 44. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Kauhukakara DL VH-08002 45. Sanza (VRL-2617, BRT) - Seppo Taalasmaa 46. pilkunviilaaja. (VRL-1635, VHR) - Varpasillaan VH-21245 47. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Wonkamoinen 48. Rosi (VRL-2387, YTL) - Betternot VH-15797 49. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Adahlmina VH-07638 50. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Dorothea 51. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Mayspitz 52. Nea R. (VRL-0295, KER) - Frankenstein NH VH-21072 53. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Nany Jimina Ox 54. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Mittré da Nimal VH-00938 55. winnie (VRL-4333, KHR) - Saphira BEY VH-19946 56. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Down Andout AIR 57. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Iriuela de Champ VH-22993 58. Hanna (VRL-0076, WWR) - Pohjantähti VH-02546 59. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Blondine toy VH-18612 60. Peto (VRL-2948, BRT) - Tarun Elohopia VH-22880 61. Katja (VRL-1815, EVR) - Evensans Destrea VH-19949 62. Taru K (VRL-0687, BRT) - Farinton Yea 63. Hanna (VRL-0076, WWR) - Tuikin Aalo VH-11508 64. Nea R. (VRL-0295, KER) - Lumivuon Melian VH-01590 65. luz. (VRL-0495, DR) - Maskotti RAP VH-09900 66. Crystal (VRL-0628, KR) - Vaapukan Melia VH-18495 67. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Avelien VH-19954 68. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Per v.d. Elliden 69. Crystal (VRL-0628, KR) - Vaapukan Luisa VH-19219 70. Dumle (VRL-2460, EVR) - Toffee 71. Crystal (VRL-0628, KR) - TT Kulissi VH-04532 72. Heini H. (VRL-0595, SR) - Humun Aida VH-09203 73. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Black Star 74. Syfa (VRL-2396, FSRa) - DRT Kauhunkajahdus 75. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Yamster toy VH-22523 76. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Giada SWA xx 77. Heini H. (VRL-0595, SR) - Ceridwyn Ebrill VH-20677 78. Jonna (VRL-0139, USVA) - Shinjun Harhauttava 79. Milja (VRL-0692, WWR) - Lilla My VH-19328 80. Leena I. (VRL-0152, KR) - Taikakuun Veriveli VH-18542 81. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Tarun Elohopia VH-22880 82. Maarya (VRL-2434, EVR) - Gigolo Real VH-20210 83. Dumle (VRL-2460, EVR) - Daniel VH-22584 84. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Bertha VH-18017 85. Rosi (VRL-2387, YTL) - N. High Quality Prince 86. niksu (VRL-2158, WWR) - Diamond HAK 87. Rosi (VRL-2387, YTL) - Verheven GER VH-21045 88. Elisa (VRL-0127, KER) - Ionin Vanilja VH-17144 89. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – SRG Mirena VH-22388 90. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Paraél 91. abyss. (VRL-1372, WWR) - Allegra COS VH-18211 92. trixie. (VRL-2069, VMR) - Valiant 93. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Bahiti BEY VH-18839 94. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Käppänä 95. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Wattenhall Demon VH-18935 96. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Hölyn Pöly VH-21652 97. Hanna (VRL-0076, WWR) - Olivette SP VH-17258 98. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander VH-19682 99. Heini H. (VRL-0595, SR) - X-Man TA VH-04614 100. Crystal (VRL-0628, KR) - Kaisan Syystatar VH-18072 101. Taru K (VRL-0687, BRT) - Shadow's Andersom 102. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Bellin Hengetär VH-17942 103. Vipeltäjä (VRL-1285, KR) - Maquette J VH-16839 104. Syfa (VRL-2396, FSRa) - DRT Taikaviitta 105. Kya (VRL-0742, KR) - Anelma 106. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Gwenledyr WS 107. Leandra (VRL-1057, NER) - Kaisan Ajatus VH-16935 108. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Felicia v.d. Elliden 109. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Helliosé 110. Milja (VRL-0692, WWR) - Forskremt VH-22340 111. Heini H. (VRL-0595, SR) - KL Jupiter VH-04598 112. Jonna (VRL-0139, USVA) - Illusia's Milo 113. Heini H. (VRL-0595, SR) - FNS Humbuugi VH-06170 114. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Camereon Fiona 115. Jonna (VRL-0139, USVA) - Nefertari's Laurenzia 116. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Onnelan Jaavetti 117. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Roomeo VH-11818 118. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Tyttiina 119. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Natalie VH-19712 120. abyss. (VRL-1372, WWR) - Carniwhore 121. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Delaila 122. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Castaway Frog VH-18192 123. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Richelle VH-18028

Luokka 5. Vaativa B, 131 1. niksu (VRL-2158, WWR) - Diamond HAK 2. melina (VRL-0042, KER) - Delittan of Aspeck VH-07777 3. Jonna (VRL-0139, USVA) - Illusia's Milo 4. goth. (VRL-1385, BRT) - Your 666 VH-22689 5. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - BT Tuli-Sauhu VH-21754 6. Kya (VRL-0742, KR) - Dümfara Senat 7. Dumle (VRL-2460, EVR) - Dana Star VH-22532 8. Marru (VRL-3282, FSRa) - Goten Aliandra VH-19834 9. Syfa (VRL-2396, FSRa) - KNA Rimion 10. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Bellin Hengetär VH-17942 ---- 11. luppis (VRL-2848, GoHo) - Eldbjórn Wade VH-19714 12. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Feurig Wasser 13. Taru K (VRL-0687, BRT) - Wushbander GP 14. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Kauhukakara DL VH-08002 15. Leena I. (VRL-0152, KR) - Taikakuun Veriveli VH-18542 16. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Petite Lé Athlétique 17. melina (VRL-0042, KER) - Aleron VH-21270 18. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Goblet of Radon VH-22218 19. trixie. (VRL-2069, VMR) - Valiant 20. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Passion Ion x VH-22377 21. Taru K (VRL-0687, BRT) - Quitlew Deltan 22. Annika N. (VRL-2110, dew) - Vince AGN 23. Milja (VRL-0692, WWR) - Stonehill's Paprica VH-22137 24. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Shirley Skellington SIN 25. Amanda (VRL-1329, KiR) - Doncaster Gulf 26. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Wynlinnén Tanssiva Kuiskaus 27. Zoe (VRL-1773, WWR) - Guinevere VH-20830 28. luppis (VRL-2848, GoHo) - Piiparin Virallinen VH-21617 29. Heini H. (VRL-0595, SR) - Ceridwyn Ebrill VH-20677 30. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Identification Nore 31. Zoe (VRL-1773, WWR) - Ambrosius VH-21490 32. Syfa (VRL-2396, FSRa) - KNA Arabionsón 33. Amanda (VRL-1329, KiR) - Ilkikurinen Kummajainen VH-20217 34. Rosi (VRL-2387, YTL) - N. High Quality Prince 35. Elisa (VRL-0127, KER) - Quicksilver 36. winnie (VRL-4333, KHR) - Saphira BEY VH-19946 37. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Isoviha 38. niksu (VRL-2158, WWR) - Deadmaker PB 39. Rosi (VRL-2387, YTL) - Betternot VH-15797 40. abyss. (VRL-1372, WWR) - Aranea SIN VH-17781 41. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Flowing G'r VH-20099 42. strawberry (VRL-0545, WWR) - Harlekiinin Realismi VH-18584 43. Noora (VRL-2047, EVR) - Lebensfreude VH-22651 44. Elina (VRL-4185, FSRa) - Marjametsän Ennenkaikkea 45. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Bellona's Cristián 46. Amanda (VRL-1329, KiR) - Nevertheless GER VH-20331 47. Hanna (VRL-0076, WWR) - Nefertari's Hanabi VH-12927 48. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Traci VH-19339 49. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Gordian II 50. Taru K (VRL-0687, BRT) - Ascallias BV 51. Jonna (VRL-0139, USVA) - Shinjun Harhauttava 52. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - YAN Reece 53. Rosi (VRL-2387, YTL) - Verheven GER VH-21045 54. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Vergunning's Woest VH-21243 55. Heini H. (VRL-0595, SR) - X-Man TA VH-04614 56. niksu (VRL-2158, WWR) - Avonlea's Hardship 57. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Mayspitz 58. Milja (VRL-0692, WWR) - Lilla My VH-19328 59. Noora (VRL-2047, EVR) - Blumenstrauss VH-20780 60. Peto (VRL-2948, BRT) - Once a Gonery VH-17970 61. Katja (VRL-1815, EVR) - Particle of Dust VH-18318 62. Dumle (VRL-2460, EVR) - Charme Asserdal xx 63. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - BT Flicker In The Night 64. Elisa (VRL-0127, KER) - Ionin Vanilja VH-17144 65. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Daron 66. Jonna (VRL-0139, USVA) - Anton Khofo 67. luz. (VRL-0495, DR) - Maskotti RAP VH-09900 68. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Yksinolla 69. Leandra (VRL-1057, NER) - Tuikin Roihu VH-22897 70. abyss. (VRL-1372, WWR) - Cerberus SIN VH-18716 71. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Lord Pinquin 72. Peto (VRL-2948, BRT) - Shuldhaft VH-20692 73. Katja (VRL-1815, EVR) - Ordlös Riddare SWE VH-16574 74. Amanda (VRL-1329, KiR) - Nordmärker F 75. goth. (VRL-1385, BRT) - Bijou Corail 76. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mystery Legacy ox VH-19684 77. Katja (VRL-1815, EVR) - Hunter's Bay 57 VH-22940 78. Nea R. (VRL-0295, KER) - Czarina SFR VH-21089 79. Saana. (VRL-5703, BRT) - Gallagher SR 80. niksu (VRL-2158, WWR) - Bloodgang B 81. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Art Savaric 82. Emmi L. (VRL-0175, FSRa) - Roomeo VH-11818 83. Heini H. (VRL-0595, SR) - Lunatar VH-05433 84. Peto (VRL-2948, BRT) - Tarun Elohopia VH-22880 85. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Adelya J VH-08510 86. melina (VRL-0042, KER) - Syksyn Sarkasmi VH-00307 87. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Joshua WS 88. Marru (VRL-3282, FSRa) - Madeleine TIN VH-18347 89. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Ailill of Leinster VH-17485 90. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Havupuron Marena Chanet VH-15426 91. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Tanderheimz 92. Jonna (VRL-0139, USVA) - Zolla van Wikners 93. goth. (VRL-1385, BRT) - Marjametsän Pihlaja 94. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Brutal Ritter 95. Peto (VRL-2948, BRT) - Wan's Isimle 96. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Alma VH-18091 97. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Benedetta von Schecke VH-22226 98. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Doran Hilla VH-21692 99. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Saturn's Titan VH-18840 100. Elina (VRL-4185, FSRa) - West Geishal 101. Syfa (VRL-2396, FSRa) - KNA Foggy 102. abyss. (VRL-1372, WWR) - Constantine WL VH-10775 103. Rosi (VRL-2387, YTL) - Eilo's Sinfony of the Battle VH-16564 104. luppis (VRL-2848, GoHo) - Vanamon Köyhäritari VH-14892 105. Amylie (VRL-1837, FSRa) - AK Kadoksissa VH-01244 106. Leandra (VRL-1057, NER) - Helmililja VOE VH-22039 107. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Surrounding Voice 108. Cinder (VRL-2709, NER) - Mustan Maan Ikiunelma VH-10474 109. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Giada SWA xx 110. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Melita Csepp VH-22227 111. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Venus Zeni VH-22414 112. Elina (VRL-4185, FSRa) - Sitruunan Viherpippuri 113. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Tarun Elohopia VH-22880 114. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Perjantain Syntinen VH-14167 115. Amanda (VRL-1329, KiR) - GLB Lorraine VH-20167 116. Milja (VRL-0692, WWR) - Lovely Pianist OOPS VH-22081 117. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Sir Blingbling VH-19030 118. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Aleksandr Corse 119. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Zorro xx 120. Heini H. (VRL-0595, SR) - Fiasco 121. Nea R. (VRL-0295, KER) - Rachel Rocks VH-19607 122. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Yamster toy VH-22523 123. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Bertha VH-18017 124. Syfa (VRL-2396, FSRa) - KNA Whinny 125. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Coronach PB VH-18543 126. Marru (VRL-3282, FSRa) - Rodannan Mimas VH-21517 127. Annika N. (VRL-2110, dew) - Maxfoil AGN VH-22134 128. Nea R. (VRL-0295, KER) - KV Nuancenreich VH-21821 129. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Amarillo Susurre VH-06160 130. Heini H. (VRL-0595, SR) - KL Jupiter VH-04598 131. Peto (VRL-2948, BRT) - Loving Luna VH-18304

Luokka 6. Vaativa A, 100 1. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Nokikylän Mirmir VH-08292 2. luppis (VRL-2848, GoHo) - Piiparin Virallinen VH-21617 3. Karen (VRL-5697, VDSR) - Bei Sonneaufgang VH-22313 4. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Doran Hilla VH-21692 5. Milja (VRL-0692, WWR) - Lovely Pianist OOPS VH-22081 6. Jonna (VRL-0139, USVA) - Zolla van Wikners 7. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Frisco 8. Lumiére (VRL-1104, EVR) - Vergunning's Woest VH-21243 9. Nettis (VRL-1920, NER) - Amar GUN VH-20873 10. Annika N. (VRL-2110, dew) - Airforce AGN VH-08956 ---- 11. Saana. (VRL-5703, BRT) - Kaviopolun Viikari VH-11854 12. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Coctail de Poemé VH-22394 13. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Colmord's Zasu 14. Taru K (VRL-0687, BRT) - Ascallias BV 15. Peto (VRL-2948, BRT) - Shuldhaft VH-20692 16. Jonna (VRL-0139, USVA) - Champion's Ferrara 17. goth. (VRL-1385, BRT) - Your 666 VH-22689 18. Nettis (VRL-1920, NER) - Flamante NEGRO VH-21587 19. niksu (VRL-2158, WWR) - Bei Sonneaufgang 20. melina (VRL-0042, KER) - Cecilia Fest VH-05993 21. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Annie HY VH-22230 22. abyss. (VRL-1372, WWR) - Cerberus SIN VH-18716 23. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Autograf 24. Noora (VRL-2047, EVR) - Blumenstrauss VH-20780 25. melina (VRL-0042, KER) - Aleron VH-21270 26. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Ginger VH-18145 27. Heini H. (VRL-0595, SR) - Fiasco 28. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Sebasty Radon VH-22194 29. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Isoviha 30. Peto (VRL-2948, BRT) - Hilroes VH-19527 31. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Lordy Remos 32. Dumle (VRL-2460, EVR) - Charme Asserdal xx 33. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Sinister SIN VH-20745 34. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Yksinolla 35. Amanda (VRL-1329, KiR) - Doncaster Gulf 36. Peto (VRL-2948, BRT) - Moon of Mordor KE VH-20601 37. Heini H. (VRL-0595, SR) - Lunatar VH-05433 38. Elisa (VRL-0127, KER) - Quicksilver 39. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Gordian II 40. melina (VRL-0042, KER) - Passepartout VH-21266 41. Nettis (VRL-1920, NER) - De Varias Capas VH-20383 42. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Syksyn Sävel 43. Leena I. (VRL-0152, KR) - Maxim VH-18636 44. Amanda (VRL-1329, KiR) - GLB Lorraine VH-20167 45. Rosi (VRL-2387, YTL) - Black Safir VH-15794 46. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Snow White 47. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mystery Legacy ox VH-19684 48. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Grant Lancelot 49. Heini H. (VRL-0595, SR) - Emanuel VH-19761 50. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Revolution SIN VH-20930 51. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Havupuron Marena Chanet VH-15426 52. Dumle (VRL-2460, EVR) - Dacapo VH-14661 53. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Rugalmas Radon VH-22276 54. Syfa (VRL-2396, FSRa) - DRT Muusikko 55. goth. (VRL-1385, BRT) - Bijou Corail 56. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Roger 57. Taru K (VRL-0687, BRT) - Quitlew Deltan 58. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Niinan Tähti 59. Annika N. (VRL-2110, dew) - Maxfoil AGN VH-22134 60. Rosi (VRL-2387, YTL) - Ladymoon VH-15793 61. Peto (VRL-2948, BRT) - Irascibile Grau KE VH-20515 62. Kya (VRL-0742, KR) - Dümfara Senat 63. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Tartar VH-09219 64. Taru K (VRL-0687, BRT) - Wushbander GP 65. Leena I. (VRL-0152, KR) - Lord Romero SIN 66. niksu (VRL-2158, WWR) - Nar Rin Sémillant 67. Jonna (VRL-0139, USVA) - Anton Khofo 68. niksu (VRL-2158, WWR) - Avonlea's Hardship 69. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Dame VH-18207 70. Peto (VRL-2948, BRT) - Lost In My Mind MHW VH-22051 71. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Thalassa FS VH-19702 72. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Wild Queen 73. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Ailill of Leinster VH-17485 74. abyss. (VRL-1372, WWR) - Constantine WL VH-10775 75. niksu (VRL-2158, WWR) - Deadmaker PB 76. Amanda (VRL-1329, KiR) - Nordmärker F 77. abyss. (VRL-1372, WWR) - Aranea SIN VH-17781 78. niksu (VRL-2158, WWR) - Bloodgang B 79. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Perjantain Syntinen VH-14167 80. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Brandon COS 81. luppis (VRL-2848, GoHo) - Vanamon Köyhäritari VH-14892 82. Elina (VRL-4185, FSRa) - Aloisia 83. Milja (VRL-0692, WWR) - Stonehill's Paprica VH-22137 84. Maarya (VRL-2434, EVR) - Amarn Shadow's Destiny VH-19459 85. Zoe (VRL-1773, WWR) - Guinevere VH-20830 86. Cinder (VRL-2709, NER) - Mustan Maan Ikiunelma VH-10474 87. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Ivana Zeni VH-22415 88. strawberry (VRL-0545, WWR) - Harlekiinin Realismi VH-18584 89. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Screamy of Romulus 90. Zoe (VRL-1773, WWR) - Ambrosius VH-21490 91. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Cocarna Kooss VH-20744 92. luppis (VRL-2848, GoHo) - Eldbjórn Wade VH-19714 93. goth. (VRL-1385, BRT) - Marjametsän Pihlaja 94. Hanna (VRL-0076, WWR) - Shakespeare AIR VH-22849 95. Amylie (VRL-1837, FSRa) - AK Kadoksissa VH-01244 96. Noora (VRL-2047, EVR) - Lebensfreude VH-22651 97. Heidi S. (VRL-0679, dew) - OK's Muffled Myth 98. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - KTS-Blue Chip 99. Milja (VRL-0692, WWR) - Simon Say OOPS VH-22080 100. Nea R. (VRL-0295, KER) - Estranho Saudade Ev VH-19543

Luokka 7. Intermediate I, 75 1. Kya (VRL-0742, KR) - Rendor 2. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Machonétt VH-22397 3. Mei Shiratori (VRL-0003, KR) - Kirinki 54 4. Taru K (VRL-0687, BRT) - Brad Capital IV 5. Crystal (VRL-0628, KR) - Averell RAD VH-22463 6. Elina (VRL-4185, FSRa) - Aloisia 7. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Thalassa FS VH-19702 8. niksu (VRL-2158, WWR) - Bei Sonneaufgang ---- 9. Milja (VRL-0692, WWR) - Simon Say OOPS VH-22080 10. melina (VRL-0042, KER) - KWB Milazzo VH-14070 11. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Desperado WL VH-19264 12. abyss. (VRL-1372, WWR) - Crimson Tear PB VH-18733 13. Marru (VRL-3282, FSRa) - Treehugger DeD VH-22033 14. niksu (VRL-2158, WWR) - Nar Rin Sémillant 15. Elisa (VRL-0127, KER) - Dahlia VOE VH-07993 16. goth. (VRL-1385, BRT) - Gribald V. Balled 17. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Trudi VH-18144 18. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Revolution SIN VH-20930 19. Nettis (VRL-1920, NER) - De Varias Capas VH-20383 20. Maarya (VRL-2434, EVR) - ADL Bianca VH-19666 21. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Frisco 22. Syfa (VRL-2396, FSRa) - DRT Muusikko 23. Heini H. (VRL-0595, SR) - KWB David VH-09866 24. niksu (VRL-2158, WWR) - Top Gun 25. Leena I. (VRL-0152, KR) - Maxim VH-18636 26. goth. (VRL-1385, BRT) - Shawna 27. Amylie (VRL-1837, FSRa) - Nokikylän Mirmir VH-08292 28. Crystal (VRL-0628, KR) - Die 51st Man 29. Annika N. (VRL-2110, dew) - Earthquake AGN VH-18161 30. melina (VRL-0042, KER) - Cecilia Fest VH-05993 31. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Antipater VH-22871 32. goth. (VRL-1385, BRT) - R.K. Grove Fliederblüte 33. Annika N. (VRL-2110, dew) - Victor AGN VH-18176 34. abyss. (VRL-1372, WWR) - Chivas Regal 54 VH-19849 35. Leena I. (VRL-0152, KR) - Joyride VIR 36. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - António Tiago VH-20513 37. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Retro Rav 38. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Brandon COS 39. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Proviant GER 40. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Damned In Black D 41. Kya (VRL-0742, KR) - Cheyenne COS 42. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kent Capoltan 43. Zoe (VRL-1773, WWR) - Aphrodite VH-21491 44. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Rebecka VH-11711 45. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander VH-19682 46. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Cocarna Kooss VH-20744 47. Jonna (VRL-0139, USVA) - Champion's Ferrara 48. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Trinity BS 49. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Madeleine VH-19844 50. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Iblis Kooss VH-20922 51. abyss. (VRL-1372, WWR) - Nelda's Belthil VH-18308 52. Kati K. (VRL-0102, FCR) - Colmord's Zasu 53. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Sinister SIN VH-20745 54. niksu (VRL-2158, WWR) - Still Loving You 55. Zoe (VRL-1773, WWR) - Valeriano VH-20838 56. Hanna (VRL-0076, WWR) - Devoto's Achof VH-08955 57. Marru (VRL-3282, FSRa) - Friedrich VH-15781 58. Dumle (VRL-2460, EVR) - Dacapo VH-14661 59. Leena I. (VRL-0152, KR) - Lord Romero SIN 60. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Raw Ilegal VH-23031 61. Nettis (VRL-1920, NER) - Amar GUN VH-20873 62. Mei Shiratori (VRL-0003, KR) - Bachelorette KL VH-07676 63. Elina (VRL-4185, FSRa) - Margenius H 64. Crystal (VRL-0628, KR) - Lunatic of Willoughby 65. Katsu (VRL-5679, dew) - Quo Vadis Mirabell VH-20633 66. Annika N. (VRL-2110, dew) - Tinfoil VH-02334 67. Rosi (VRL-2387, YTL) - Ladymoon VH-15793 68. Karen (VRL-5697, VDSR) - Bei Sonneaufgang VH-22313 69. Taru K (VRL-0687, BRT) - FIN O'Phantom 70. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Livadija VH-22220 71. melina (VRL-0042, KER) - Passepartout VH-21266 72. Rosi (VRL-2387, YTL) - Black Safir VH-15794 73. niksu (VRL-2158, WWR) - Dirty White Boy 74. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Hate Yourself With Style D 75. Nettis (VRL-1920, NER) - Flamante NEGRO VH-21587

Luokka 8. Grand Prix, 53 1. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Desperado WL VH-19264 2. abyss. (VRL-1372, WWR) - Chivas Regal 54 VH-19849 3. niksu (VRL-2158, WWR) - Still Loving You 4. goth. (VRL-1385, BRT) - Gribald V. Balled 5. Annika N. (VRL-2110, dew) - Architect AGN VH-11708 6. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Mortifera SIN VH-05077 7. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Luxorius de Poemé VH-22381 ---- 8. Taru K (VRL-0687, BRT) - Brad Capital IV 9. Annika N. (VRL-2110, dew) - AGN Silvia VH-18143 10. Peto (VRL-2948, BRT) - Irascibile Grau KE VH-20515 11. Henna L. (VRL-2971, CeRi) - Proviant GER 12. Annika N. (VRL-2110, dew) - Kent AGN VH-18196 13. Syfa (VRL-2396, FSRa) - Confident Whitney 14. Nea R. (VRL-0295, KER) - CH Andorra 15. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Antipater VH-22871 16. niksu (VRL-2158, WWR) - Top Gun 17. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Madeleine VH-19844 18. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Ameelie J VH-10758 19. Taru K (VRL-0687, BRT) - FIN O'Phantom 20. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Retro Rav 21. Crystal (VRL-0628, KR) - Lunatic of Willoughby 22. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander VH-19682 23. Leena I. (VRL-0152, KR) - Joyride VIR 24. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kent Capoltan 25. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Silcandy 26. niksu (VRL-2158, WWR) - Dirty White Boy 27. Peto (VRL-2948, BRT) - Hilroes VH-19527 28. Zoe (VRL-1773, WWR) - Valeriano VH-20838 29. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Catalan-Nonstop VH-22231 30. Elina (VRL-4185, FSRa) - Margenius H 31. Mei Shiratori (VRL-0003, KR) - Kirinki 54 32. goth. (VRL-1385, BRT) - R.K. Grove Fliederblüte 33. goth. (VRL-1385, BRT) - Shawna 34. Zoe (VRL-1773, WWR) - Aphrodite VH-21491 35. Kerppa (VRL-0631, KaRa) – Caliber de Poemé VH-22380 36. Peto (VRL-2948, BRT) - Moon of Mordor KE VH-20601 37. Heini H. (VRL-0595, SR) - KWB David VH-09866 38. Elisa (VRL-0127, KER) - Dahlia VOE VH-07993 39. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Hate Yourself With Style D 40. Annika N. (VRL-2110, dew) - Greger AGN VH-11710 41. Katsu (VRL-5679, dew) - Quo Vadis Mirabell VH-20633 42. Kya (VRL-0742, KR) - Cheyenne COS 43. melina (VRL-0042, KER) - KWB Milazzo VH-14070 44. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - BT Silcan Frii 45. Crystal (VRL-0628, KR) - Averell RAD VH-22463 46. abyss. (VRL-1372, WWR) - Nelda's Belthil VH-18308 47. Niina S. (VRL-2029, CRI) - Efectiva VH-21507 48. Crystal (VRL-0628, KR) - Die 51st Man 49. abyss. (VRL-1372, WWR) - Crimson Tear PB VH-18733 50. Kya (VRL-0742, KR) - Rendor 51. Elina R. (VRL-2474, FSRa) - Damned In Black D 52. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - António Tiago VH-20513 53. Annika N. (VRL-2110, dew) - Godfather AGN VH-18138