Kouluratsastuskilpailut 18.6.

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin kouluratsastuskilpailuihin, jotka ovat KRJ:n alaiset ja kaikille avoimet. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista!

Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 50 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ratsastajalta yhteen luokkaan korkeintaan kolme hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura & kisalupa/lisenssi ovat pakolliset, hevosten rekisterinumero on suositeltava.

>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 16.6.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@neitoperho.org otsikolla KRJ tai muuta asiaan liittyvää!

Vain seuraavassa muodossa; Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi rekisterinumero

Luokat
Luokka 1. Helppo C TÄYNNÄ
Luokka 2. KN Special TÄYNNÄ
Luokka 3. Helppo B TÄYNNÄ
Luokka 4. Helppo A TÄYNNÄ
Luokka 5. Vaativa B TÄYNNÄ
Luokka 6. Vaativa A TÄYNNÄ
Luokka 7. Intermediaire I
Luokka 8. Grand Prix

TULOKSET

Luokka 1. Helppo C 50/50
 1. Anna T. (VRL-301, ER) - JK Crewcut
2. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä
3. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Liselotte
4. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Meyton Victoria GBR
5. Golffis (VRL-0107, CCR) - Avalanche F
6. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Gate's Angel
7. mousku (VRL-914, SMR) - Cefnfedw Joey
----
8. manzku (VRL-2297, ER) - Rusty Safir
9. Hane (VRL-2719, Heporat) - Camereon Cham
10. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Th'n Trixie's Princess VH-1865
11. njen. (VRL-1205, dew) - Cecam Trisse
12. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Avalon Impera
13. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Lancelot
14. mousku (VRL-914, SMR) - Ewan GBR
15. Del (VRL-2233, KHR) - Hämypuron Tikona
16. sofie (VRL-0558, NER) - Goljat v. Butterbaum
17. Anna T. (VRL-301, ER) - Befair PK
18. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Cadogan
19. Hane (VRL-2719, Heporat) - War Smoke
20. manzku (VRL-2297, ER) - Hietasaaren Huli-Vili
21. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Satumaan Hälvennys
22. Elina (VRL-0090, FSRa) - CW Nettle
23. njen. (VRL-1205, dew) - Tiikerimelli
24. Sallis (VRL-0807, HJT) - Roadrunner Dei VH-11164
25. Heidi (VRL-0679, SMR) - Milano Kooss
26. mousku (VRL-914, SMR) - CRS Ruby Ray
27. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Haavelaakson Valekuva
28. Jonsu L. (VRL-0508, LoRa) - Fortuni Frá Skardi
29. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Baunilha
30. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Marjametsän Pestaaja
31. Sirja (VRL-0601, dew) - Ruusunen
32. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Kirveltäjän Kerällä
33. Sirja (VRL-0601, dew) - Täti Monica
34. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Tallulahin Haltiamieli
35. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Midsummer Melody
36. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Kholibrii VH-2499
37. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Machonétt
38. Golffis (VRL-0107, CCR) - CP Erikoinen
39. manzku (VRL-2297, ER) - Croisoksen Pienisuuri
40. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Kuolontuli
41. Elina (VRL-0090, FSRa) - Celebrin Gaur
42. Zin. (VRL-1453, HPR) - Tuskaisen Salainen
43. Roosa (VRL-1208, GoHo) - Allvännens Emil
44. Sirja (VRL-0601, dew) - Tuulen Tirsa
45. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Bombull
46. Hane (VRL-2719, Heporat) - SAB Ivory Gold
47. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Day's Emotional
48. Golffis (VRL-0107, CCR) - Bellanotte's Kigelona VH-10348
49. Del (VRL-2233, KHR) - Kastanja
50. Lilja (VRL - 1229, HRK) - Soul of Pearl 

Luokka 2. KN Special 50/50 1. Elina (VRL-0090, FSRa) - Qws Gweirfyl 2. Mango (VRL-1020, AJC) - Akvitanian Vähän Sellainen Tyttö 3. Mango (VRL-1020, AJC) - Damjan Dei 4. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - WS Wenda 5. Sirja (VRL-0601, dew) - Täti Monica 6. Jenna L. (VRL-0248, CCR) - Muhos 7. Jonna (VRL-0139, IWR) - Shinjun Riippuvainen ---- 8. Heidi C. (VRL-057, KR) - Calvino Zi 9. Sirja (VRL-0601, dew) - Tuulen Tirsa 10. Heidi C. (VRL-057, KR) - Adoro's Hypnos 11. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Lancelot 12. Sirja (VRL-0601, dew) - Ruusunen 13. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Kuolontuli 14. Mia V. (VRL-0279, VNR) - Unienvaihtaja VH-7100 15. Hane (VRL-2719, Heporat) - Akarad 16. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Una 17. Zin. (VRL-1453, HPR) - Tuskaisen Salainen 18. Sallis (VRL-0807, HJT) - Roadrunner Dei VH-11164 19. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar 20. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä 21. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Liselotte 22. sofie (VRL-0558, NER) - Goljat v. Butterbaum 23. manzku (VRL-2297, ER) - Croisoksen Pienisuuri 24. Elina (VRL-0090, FSRa) - Romanticide KL 25. manzku (VRL-2297, ER) - Hietasaaren Huli-Vili 26. Elina (VRL-0090, FSRa) - WH's Rhys Aneirin 27. Del (VRL-2233, KHR) - Kastanja 28. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Kholibrii VH-2499 29. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Bombull 30. Hane (VRL-2719, Heporat) - Keskiyön Sasu 31. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Delaila 32. mousku (VRL-914, SMR) - CRS Ruby Ray 33. Jonna (VRL-0139, IWR) - Heikun Keikun Vellamo 34. Zin. (VRL-1453, HPR) - Aakuun Helka 35. njen. (VRL-1205, dew) - Cecam Trisse 36. mousku (VRL-914, SMR) - Points Audriana 37. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Lumivuon Quendi 38. Jonna (VRL-0139, IWR) - Nefertari's Laurenzia 39. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Ithildin's Mortification 40. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Machonétt 41. Hane (VRL-2719, Heporat) - Diablo John 42. Jonsu L. (VRL-0508, LoRa) - Mn's Hiljainen Kuiskaus 43. Heidi (VRL-0679, SMR) - Milano Kooss 44. Del (VRL-2233, KHR) - Hämypuron Tikona 45. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Severus Snape GER 46. njen. (VRL-1205, dew) - Tiikerimelli 47. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Kryptonite Impera 48. manzku (VRL-2297, ER) - Rusty Safir 49. Roosa (VRL-1208, GoHo) - Allvännens Emil 50. Zin. (VRL-1453, HPR) - AK Oopiumin Uhri

Luokka 3. Helppo B 50/50 1. Del (VRL-2233, KHR) - FNS Hellurihei 2. mousku (VRL-914, SMR) - Points Audriana 3. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Kenrick Lloyd 4. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Th'n Trixie's Princess VH-1865 5. Mango (VRL-1020, AJC) - Damjan Dei 6. Zin. (VRL-1453, HPR) - AK Oopiumin Uhri 7. mousku (VRL-914, SMR) - CW Revolt ---- 8. manzku (VRL-2297, ER) - Nimetty 9. kuubab. (VRL-1954, FSRa) - Delianna Death VH-10626 10. Golffis (VRL-0107, CCR) - CP Erikoinen 11. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Kirveltäjän Kerällä 12. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Midsummer Melody 13. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Lumivuon Quendi 14. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Falter Fleiss 15. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Beleza's Credone 16. OmenaTee (VRL-2563i, ROWDY) - Smartie VH-8850 17. Elina (VRL-0090, FSRa) - Syksyn Suru 18. manzku (VRL-2297, ER) - Express Manzicca 19. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Marjametsän Pestaaja 20. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Taffy 21. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Colombain 22. Heidi C. (VRL-057, KR) - The Old Lady at Coffee Table 23. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuimatar 24. Hane (VRL-2719, Heporat) - Fennywood Yorker 25. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Huoleton Poika 26. Elina (VRL-0090, FSRa) - Deiniol FS 27. kkeijutar (VRL-3365, DR) - Kuurataian Kikatusmestari 28. Heidi C. (VRL-057, KR) - WF Edevia 29. Lilja (VRL - 1229, HRK) - Soul of Pearl 30. Mia V. (VRL-0279, VNR) - Unienvaihtaja VH-7100 31. njen. (VRL-1205, dew) - Onnen Räpättäjätäti 32. Del (VRL-2233, KHR) - Kirveltäjän Muska 33. Heidi C. (VRL-057, KR) - Coventina M 34. Torkku (VRL-0683, CeRi) - Haavelaakson Valekuva 35. Mango (VRL-1020, AJC) - Akvitanian Vähän Sellainen Tyttö 36. Heidi (VRL-0679, SMR) - Adequate MB 37. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Dréfsingin C 38. Hanna (VRL-2416, KHR) - Sikuriina 39. Jonna (VRL-0139, IWR) - Shinjun Riippuvainen 40. Del (VRL-2233, KHR) - Syksyn Julia 41. Elina (VRL-0090, FSRa) - Vårjente FC 42. mousku (VRL-914, SMR) - Cefnfedw Joey 43. Eva (VRL-1571, PRO) - Leo Radon VH-6943 44. Hane (VRL-2719, Heporat) - True Charm 45. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Garan AR 46. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Maddock DRF 47. Jonna (VRL-0139, IWR) - Heikun Keikun Vellamo 48. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Ruhtinatar 49. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuulen Kuiskaus 50. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Kryptonite Impera

Luokka 4. Helppo A 50/50 1. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Huoleton Poika 2. Heidi (VRL-0679, SMR) - Girmen Kooss 3. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Metten Joikuri VH-10706 4. Heidi (VRL-0679, SMR) - Adequate MB 5. Elina (VRL-0090, FSRa) - Nea Elenyá 6. Sirja (VRL-0601, dew) - Rivitango 7. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - YAN Reece ---- 8. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Ruhtinatar 9. Hane (VRL-2719, Heporat) - Remez SG 10. Sirja (VRL-0601, dew) - Elinehto 11. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuulen Kuiskaus 12. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - B'Leilah 13. Sirja (VRL-0601, dew) - Pyry-Patteri 14. mousku (VRL-914, SMR) - CW Revolt 15. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Avenir's Anakonda VH-6737 16. Hane (VRL-2719, Heporat) - Fame VF 17. Elina (VRL-0090, FSRa) - Romanticide KL 18. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Amarillo Susurre VH-6160 19. Heidi C. (VRL-057, KR) - Norberte GER 20. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - ER Taidesatu 21. Heidi C. (VRL-057, KR) - Nektarin Lakeija 22. njen. (VRL-1205, dew) - PUO Mincing 23. Heini.L (VRL-0131, ER) - Raadelman Sibylla 24. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Dréfsingin C 25. Heidi C. (VRL-057, KR) - RG Russky 26. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Falter Fleiss 27. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Joshua WS 28. kuubab. (VRL-1954, FSRa) - Delianna Death VH-10626 29. Mari (VRL-1258, dew) - Kitukasvuisen Polkama 30. njen. (VRL-1205, dew) - Onnen Räpättäjätäti 31. Heidi (VRL-0679, SMR) - Camerino Kooss 32. Elina (VRL-0090, FSRa) - Nefertarin Elohopea 33. Del (VRL-2233, KHR) - FNS Hellurihei 34. Anna T. (VRL-301, ER) - Alena RW 35. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar 36. Mango (VRL-1020, AJC) - Akvitanian Despootti VH-2782 37. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Lady is the beatyful 38. Del (VRL-2233, KHR) - Syksyn Julia 39. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Adain WS 40. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Beleza's Credone 41. Hanna (VRL-2416, KHR) - Sikuriina 42. Del (VRL-2233, KHR) - Kirveltäjän Muska 43. Hane (VRL-2719, Heporat) - Camereon La Bamba 44. Aino.k (VRL-270,GoHo) - Dumle 45. Jonna (VRL-0139, IWR) - Nefertari's Laurenzia 46. Aino.k (VRL-270,GoHo) - Kyynelvirran Jamotar 47. Eva (VRL-1571, PRO) - Leo Radon VH-6943 48. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - B'Nicola 49. mousku (VRL-914, SMR) - Tynwdwn Gwalia 50. Heini.L (VRL-0131, ER) - Complet Adorable

Luokka 5. Vaativa B 50/50 1. Saara W. (VRL-3584, KHR) - UN Ukko-Myrsky 2. Del (VRL-2233, KHR) - Classic Nicotine 3. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Lumikin Loisto 4. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Lameh Legend's Elegante VH-1936 5. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Sea Eye 6. Mango (VRL-1020, AJC) - Akvitanian Despootti VH-2782 7. Hane (VRL-2719, Heporat) - GB King Demon Jr ---- 8. Heidi C. (VRL-057, KR) - Adoro's Warnube 9. Sirja (VRL-0601, dew) - Güzel Meyva 10. mousku (VRL-914, SMR) - Tyngwdwn Gwalia 11. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Paloma's Susurre VH-4089 12. Tiia (VRL-0135, HsK) - Suzy's Hincty VH-2963 13. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Avenir's Anakonda VH-6737 14. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Cranberry's Bloodlust 15. Heidi C. (VRL-057, KR) - Handsome FR 16. Jonsu L. (VRL-0508, LoRa) - LR Lisa 17. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - WF Espresso 18. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - KWB Scarlett 19. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Hoeves Petronella 20. Del (VRL-2233, KHR) - Poem's Quietness 21. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Blood of Vampire Heart ITH 22. Heidi C. (VRL-057, KR) - Adoro's Sabianna 23. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Metten Joikuri VH-10706 24. Anna T. (VRL-301, ER) - Albanese PK 25. manzku (VRL-2297, ER) - Ginger Latee xx 26. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Lambrett Reynard 27. VP (VRL-1310, KR) - Carmién’s Sugary 28. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Scorpio 29. Elina (VRL-0090, FSRa) - TWB Thanatos 30. Anna T. (VRL-301, ER) - Ballard SIN 31. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Milwyn 32. Hane (VRL-2719, Heporat) - Happy Dancer 33. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Pikku Tyttö 34. Heidi (VRL-0679, SMR) - Mánors Athene 35. manzku (VRL-2297, ER) - Quiznewer 36. Anni (VRL-0484, PTR) - Havupuron Mayqueen 37. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Senegalia 38. njen. (VRL-1205, dew) - PUO Mincing 39. Hane (VRL-2719, Heporat) - Starline's Sound Of Music 40. Jonna (VRL-0139, IWR) - Shinjun Harhauttava 41. Heidi (VRL-0679, SMR) - Camerino Kooss 42. Anna T. (VRL-301, ER) - KWB Destiny 43. Tuire N. (VRL-0345, RR) - MZK's Europe VH-1854 44. manzku (VRL-2297, ER) - Pinochio 45. Heidi (VRL-0679, SMR) - Amorina Kooss 46. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Llewellyn Mostyn VH-1981 47. Zin. (VRL-1453, HPR) - Aakuun Helka 48. Elina (VRL-0090, FSRa) - Nevertheless Y 49. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Paladin's Vampire Hunter 50. Saara W. (VRL-3584, KHR) - Marjametsän Pestaaja

Luokka 6. Vaativa A 50/50 1. Elina (VRL-0090, FSRa) - Stickypaw's Zandico xx 2. Anna T. (VRL-301, ER) - Pokulan Carmen 3. Heidi (VRL-0679, SMR) - Beckingstern PK 4. Elina (VRL-0090, FSRa) - Frestyll 5. Saara W. (VRL-3584, KHR) - Marjametsän Pestaaja 6. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Sea Eye 7. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Roulette ---- 8. flanelli (VRL-1966, ER) - Apassin Palapeli 9. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Lameh Legend's Elegante VH-1936 10. Hane (VRL-2719, Heporat) - Miz' Leidie 11. Heidi C. (VRL-057, KR) - Adoro's Routinard 12. Eva (VRL-1571, PRO) - Adoro's Zechpreller VH-1053 13. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - KWB Scarlett 14. Heidi (VRL-0679, SMR) - Wattenhall Meisje 15. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - WF Espresso 16. Magaron (VRL-2140, SSR) - T.H. Mr. Black Shadow 17. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Scorpio 18. Sessa (VRL-3211, RaZoRa) - Varjosumun Laveerattu 19. Sessa (VRL-3211, RaZoRa) - Rohanna Ox 20. Tuire N. (VRL-0345, RR) - MZK's Europe VH-1854 21. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Kaviopolun Viikari 22. Anni (VRL-0484, PTR) - Havupuron Mayqueen 23. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Paloma's Susurre VH-4089 24. Elina (VRL-0090, FSRa) - BTR Andantino 25. Del (VRL-2233, KHR) - Poem's Quietness 26. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Lumikin Loisto 27. Heidi C. (VRL-057, KR) - Belsambar B 28. Grippe (VRL-0335, CSR) - KWB Blueprint VH-9320 29. Grippe (VRL-0335, CSR) - Adoro's Fidelia VH-9321 30. Tuire N. (VRL-0345, RR) - T.R. Rosie's Patrick VH-1982 31. Sacrificial (VRL-1272, DR) - SeaSoul's Narvan 32. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Kahlua M VH-878 33. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Dawn's Illusion VH-873 34. Hane (VRL-2719, Heporat) - GB Deluze et Fils 35. Tuire N. (VRL-0345, RR) - Llewellyn Mostyn VH-1981 36. VP (VRL-1310, KR) - Carmién’s Sugary 37. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Pikku Tyttö 38. Heidi (VRL-0679, SMR) - Coveron GB 39. flanelli (VRL-1966, ER) - Jokerin Juoksu 40. Hande (VRL-2188, RR) - Nar Rin Caronâ 41. Heidi C. (VRL-057, KR) - Adoro's Odessa 42. Sirja (VRL-0601, dew) - Güzel Meyva 43. manzku (VRL-2297, ER) - Ginger Latee xx 44. Saara W. (VRL-3584, KHR) - UN Ukko-Myrsky 45. Sessa (VRL-3211, RaZoRa) - Terrific II 46. Jonna (VRL-0139, IWR) - CP Aina Syytön 47. Anna T. (VRL-301, ER) - Yannétt 48. Del (VRL-2233, KHR) - Classic Nicotine 49. shinya (VRL-2259, CCR) - Festflower VH-11104 50. Grippe (VRL-0335, CSR) - DVN Firebird VH-9322 51. Anna T. (VRL-301, ER) - Merophie of Capiquel

Luokka 7. Intermediaire I 40/50 1. Grippe (VRL-0335, CSR) - Amadeus F VH-9319 2. Jenna R (VRL-2508, KaPoRa) - Mikhail Yuri 3. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Dawn's Illusion VH-873 4. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Espiridion 5. Elina (VRL-0090, FSRa) - BTR Andantino 6. Del (VRL-2233, KHR) - Albenstolz M ---- 7. Vico (VRL-0758, MLRa) - Baskel's Grand VH-9343 8. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Schariss von Szerlek 9. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Midnight Storm 10. Leandra (VRL-1057, NER) - Lancelot Impera 11. Annika (VRL-0375, KHR) - Richmond GER 12. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Kahlua M VH-878 13. njen. (VRL-1205, dew) - Puomilan Pikku Prinssi 14. Linnea (VRL-0286, KR) - Provinssi Yave 15. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Lynétt 16. Heidi (VRL-0679, SMR) - Cladina DAS 17. Tuire N. (VRL-0345, RR) - T.R. Rosie's Patrick VH-1982 18. Linnea (VRL-0286, KR) - Charlotte Bustle 19. Elina (VRL-0090, FSRa) - Khand's Kaimel Gaur 20. Heidi (VRL-0679, SMR) - Heldhafting 21. Chicca (VRL-1052, dew) - Yarosnétt 22. Sacrificial (VRL-1272, DR) - SeaSoul's Narvan 23. Eva (VRL-1571, PRO) - Adoro's Zechpreller VH-1053 24. Virve (VRL-2301, ElNr) - Juoksujaln Kirottu Ruutu 25. Anna T. (VRL-301, ER) - Pokulan Rontaizer 26. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Berro VH-1540 27. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Bei Sonnenaufgang 28. Anna T. (VRL-301, ER) - Lacentomanis GER 29. Grippe (VRL-0335, CSR) - Sanctus Credo LW VH-9521 30. Liz (VRL-2782, TuHaSe) - HFFD's Ladza Blake VH-12243 31. Linnea (VRL-0286, KR) - Harlequin WL 32. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Vladistoc II 33. Anna T. (VRL-301, ER) - Poleidos GER 34. Sessa (VRL-3211, RaSa) - Pikku-Patteri 35. Vico (VRL-0758, MLRa) - Baskel's Rita VH-9342 36. Sessa (VRL-3211, RaZoRa) - Varjosumun Laveerattu 37. Del (VRL-2233, KHR) - Suhina's Garanco 38. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - KWB Infamous VH-858 39. Grippe (VRL-0335, CSR) - DVN Firebird VH-9322 40. Heidi (VRL-0679, SMR) - DVN Magnolia

Luokka 8. Grand Prix 32/50 1. Grippe (VRL-0335, CSR) - Sanctus Credo LW VH-9521 2. Grippe (VRL-0335, CSR) - Amadeus F VH-9319 3. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Lynétt 4. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Reubens VH-6584 5. Hane (VRL-2719, Heporat) - Damon ---- 6. Linnea (VRL-0286, KR) - Alexander of Avalon 7. Annika (VRL-0375, KHR) - Richmond GER 8. Vico (VRL-0758, MLRa) - Baskel's Grand VH-9343 9. Elina (VRL-0090, FSRa) - Khand's Kaimel Gaur 10. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Afrodite ox 11. Turnaaja (3678, CeRi) - CHp´s Batman Junior 12. njen. (VRL-1205, dew) - Puomilan Pikku Prinssi 13. Aino.k (VRL-270,GoHo) - Granat ox 14. Hane (VRL-2719, Heporat) - Aluida PK 15. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Schariss von Szerlek 16. Linnea (VRL-0286, KR) - Elfenbein GER 17. Elina (VRL-0090, FSRa) - Flash's Achille 18. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Rohdiamant F VH-2505 19. Del (VRL-2233, KHR) - Albenstolz M 20. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Berro VH-1540 21. Ida (VRL-2373, IdR) - Meneta VH-5029 22. Anna T. (VRL-301, ER) - Rothenburg 23. Linnea (VRL-0286, KR) - Caribbean WL 24. Heidi (VRL-0679, SMR) - Heldhafting 25. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - KWB Infamous VH-858 26. Vico (VRL-0758, MLRa) - Baskel's Rita VH-9342 27. Elina (VRL-0090, FSRa) - Domeca's So Pure 28. Sessa (VRL-3211, RaSa) - Pimeän Mahti 29. Del (VRL-2233, KHR) - Suhina's Garanco 30. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Vladistoc II 31. Chicca (VRL-1052, dew) - Yarosnétt 32. Anna T. (VRL-301, ER) - Feuerstein GEM