Esteratsastuskilpailut 16.6.

Tervetuloa Itä-Laakson järjestämiin esteratsastuskilpailuihin, jotka ovat ERJ:n alaiset ja kaikille avoimet. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista!
Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 50 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ratsastajalta yhteen luokkaan korkeintaan kolme hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura & kilpailulupa/lisenssi ovat pakollisia.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 14.6.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@neitoperho.org otsikolla ERJ

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi mahd. rekisterinumero

Mikäli hevosella ei ole VRL'n rekisterinumeroa jätä kohta tyhjäksi. En vastaa mukana -kyselyihin.

Luokat
Luokka 1. 40-50 cm TÄYNNÄ
Luokka 2. 50-60 cm TÄYNNÄ
Luokka 3. 60-70 cm TÄYNNÄ
Luokka 4. 90 cm TÄYNNÄ
Luokka 5. 100-110 cm TÄYNNÄ
Luokka 6. 110-120 cm TÄYNNÄ
Luokka 7. 130 cm TÄYNNÄ
Luokka 8. 140-150cm

TULOKSET

Luokka 1. 40-50 cm 50/50
1. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Denita OR
2. Mitski. (VRL-1315, GoHo) - Kullan Jazz-Trio
3. Kavio (VRL-1487, CSR) - Haavekuva Vaatimaton
4. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Day's Emotional
5. Ednet (VRL-3208, ROWDY) - Rose's Armani
6. Aino (VRL-028, GoHo) - Skivvy Dre
7. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - HFFD´s Samba Nest
----
8. Leandra (VRL-1057, NER) - Eventil
9. mousku (VRL-914, SMR) - Points Audriana
10. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Cloud Hamaza
11. Eleanor (VRL-2609, TRH) - Cerenire
12. Mariella (VRL-2189, GoHo) - Rajakujan Ada
13. Diesel (VRL-0211, PRO) - Kivilahden Gintonic VH-10192
14. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Tibastin Hapro
15. Aino (VRL-028, GoHo) - Troijan Uusikuu
16. Jade (VRL-0202, WWR) - Suzy's Big Tofu
17. Sirja (VRL-0601, dew) - Brutus FFF
18. Jade (VRL-0202, WWR) - Vilde Ion
19. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Lancelot
20. Refen (VRL-0188, VirSu) - Mörönmoinen
21. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - AKR Peggy Lumbra
22. Kavio (VRL-1487, CSR) - Day's Dråpare
23. Leandra (VRL-1057, NER) - Ingor of Yavetil
24. mousku (VRL-914, SMR) - CW Revolt
25. Kaisa (VRL-2626, TKK) - Källa Namiba VH-8849
26. Paula (VRL-0008, DR) - CW Milek
27. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Llewellyn Winifred
28. EK (VRL-3614, ToRa) - Mynta
29. Refen (VRL-0188, VirSu) - Hämypuron Loiste
30. Kavio (VRL-1487, CSR) - Konjak Snap
31. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Meyton Victoria GBR
32. mousku (VRL-914, SMR) - CRS Ruby Ray
33. Eleanor (VRL-2609, TRH) - Baldesca Uanita
34. Diesel (VRL-0211, PRO) - Rupert Yave VH-10554
35. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Akvitanian Kieltämätön Facta
36. Leandra (VRL-1057, NER) - CW Ava Adore
37. Sirja (VRL-0601, dew) - Bianca
38. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Liselotte
39. shinya (VRL-2259, CCR) - Cecam Granit VH-3690
40. weelow (VRL-0563, DR) - Tequila K
41. Sirja (VRL-0601, dew) - Bernard
42. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - King Heart
43. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Bombull
44. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - My Little Sweet
45. Aino (VRL-028, GoHo) - Deln Dunstan
46. Diesel (VRL-0211, PRO) - PLA Mini Chinalin, VH-1716
47. Jade (VRL-0202, WWR) - Tappoaseen Platina VH-1944
48. weelow (VRL-0563, DR) - J.T Tinapoika
49. Paula (VRL-0008, DR) - CW Nathan
50. weelow (VRL-0563, DR) - Bomber T 

Luokka 2. 50-60 cm 50/50 1. Kavio (VRL-1487, CSR) - Karjalainen VOE 2. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Falte Fleiss 3. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Unettoman Sulo 4. mousku (VRL-914, SMR) - Ewan GBR 5. Roosa (VRL-1208, GoHo) - Allvännens Emil 6. Sirja (VRL-0601, dew) - Bernard 7. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Bombull ---- 8. Jade (VRL-0202, WWR) - Huvikumpulan Aamutaika VH-1938 9. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Taikakuun Kuutti VH-8665 10. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Karvakedon Perpetual 11. Kavio (VRL-1487, CSR) - Dein Valttikortti 12. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - My Little Sweet 13. weelow (VRL-0563, DR) - Tequila K 14. Sirja (VRL-0601, dew) - Brutus FFF 15. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Rhianna DW VH-5329 16. Magaron (VRL-2140, SSR) - T.H. Mr. Black Shadow 17. shinya (VRL-2259, CCR) - Cecam Granit VH-3690 18. Paula (VRL-0008, DR) - Akih Samson 19. Refen (VRL-0188, VirSu) - Sirpaleen Kummitar 20. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Grapevine VH-8387 21. Zin. (VRL-1453, HPR) - Tuskaisen Salainen 22. weelow (VRL-0563, DR) - Bomber T 23. Diesel (VRL-0211, PRO) - Rupert Yave VH-10554 24. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Lancelot 25. mousku (VRL-914, SMR) - CW Revolt 26. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - Oasis AQ 27. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Metten Joikuri VH-10706 28. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Maddock DRF 29. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Montgomery G 30. Jade (VRL-0202, WWR) - Kamfe at Netta 31. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Cloud Hamaza 32. Jade (VRL-0202, WWR) - Huvi's Mimosa 33. mousku (VRL-914, SMR) - Points Audriana 34. Kavio (VRL-1487, CSR) - Sykkeen Tulenkantaja 35. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Varjon Eritar 36. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Nettle's Kentucky 37. Natalie V. (VRL-0062, NER) – R.I. Lorutus VH-5255 38. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Liselotte 39. weelow (VRL-0563, DR) - J.T Tinapoika 40. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - QS´s Anastaciqa´s Darling King ox 41. Diesel (VRL-0211, PRO) - Dollarin Aufgeben VH-2830 42. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Humun Aamos 43. Paula (VRL-0008, DR) - CW Milek 44. Sirja (VRL-0601, dew) - Bianca 45. Roosa (VRL-1208, GoHo) - Cosmic Admiral 46. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Lumikuningatar VH-8150 47. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Falter Fleiss 48. Tintti (VRL-2136, VirSu) - ST Scheinen 49. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - Suolehden Catana 50. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Karvakedon Oneless

Luokka 3. 60-70 cm 50/50 1. Serenilla (VRL-0274, HPR) - SD Fairy Felicia VH-7053 2. Sirja (VRL-0601, dew) - Hippa 3. weelow (VRL-0563, DR) - Negligente 4. Natalie V. (VRL-0062, NER) – True Gwenledyr VH-5326 5. dropi. (VRL-2200, KHR) - MoonShine Nadja 6. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Unettoman Sulo 7. weelow (VRL-0563, DR) - Flocco di Neve ---- 8. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Källä Namiba VH-8849 9. dropi. (VRL-2200, KHR) - Tarutar VOE 10. Sirja (VRL-0601, dew) - Humun Jeremias 11. dropi. (VRL-2200, KHR) - Baltatsar's Zezar 12. Heidi (VRL-0679, SMR) - Milano Kooss 13. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Idelle WS 14. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Kuolontuli 15. cirith (VRL-0212, KR) - Magnolian Usva 16. Jade (VRL-0202, WWR) - SLY Herbert VH-1950 17. Jenna R (VRL-2508, DR) - Zibyella 18. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Ruhtinatar 19. Kavio (VRL-1487, CSR) - FNS Regina 20. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Kirveltäjän Karkoitus VH-5253 21. Paula (VRL-0008, DR) - Tirlittan KIR 22. Kavio (VRL-1487, CSR) - Kirveltäjän Kiukkupussi 23. mousku (VRL-914, SMR) - Cefnfedw Joey 24. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Humun Jahvetti 25. Del (VRL-2233, KHR) - Sonette de Poemé 26. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Taikakuun Kuutti VH-8665 27. Di.(VRL-3142, CCR) - Hillanderin Suvitar 28. Sirja (VRL-0601, dew) - Intomilla 29. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Eirene MG 30. Jade (VRL-0202, WWR) - NN Lotina Las VH-1941 31. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Varjon Eritar 32. Mimi (VRL-0769, HsK) - Marjametsän Pestaaja 33. Hamzi (VRL-2163, SGA) - GH´s Pölyn Kaveri 34. Paula (VRL-0008, DR) - Kirveltäjän Passiivi 35. mousku (VRL-914, SMR) - Ewan GBR 36. weelow (VRL-0563, DR) - Arwén SWE 37. Zin. (VRL-1453, HPR) - AK Oopiumin Uhri 38. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Ithildin's Mortification 39. Kavio (VRL-1487, CSR) - Dein Myrskytanssi 40. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Pearling Phantasm 41. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Nettle's Natalii 42. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Grapevine VH-8387 43. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Karvakedon Carat 44. cirith (VRL-0212, KR) - Aittalan Taika 45. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Olwyna WS 46. Del (VRL-2233, KHR) - Kastanja 47. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Whiten Lola 48. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Lumikuningatar VH-8150 49. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Zibyella VH-7871 50. Refen (VRL-0188, VirSu) - Sirpaleen Kummitar

Luokka 4. 90 cm 50/50 1. milton. (VRL-3270, OPR) - Goldstern Z 2. Del (VRL-2233, KHR) - Sonette de Poemé 3. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Welsh Lady 4. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Humun Hilja VH-5258 5. dropi. (VRL-2200, KHR) - Baltatsar's Zezar 6. Kavio (VRL-1487, CSR) - FNS Regina 7. Del (VRL-2233, KHR) - Kastanja ---- 8. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Kirveltäjän Tuulia 9. weelow (VRL-0563, DR) - Arwén SWE 10. Sirja (VRL-0601, dew) - Intomilla 11. dropi. (VRL-2200, KHR) - MoonShine Nadja 12. cirith (VRL-0212, KR) - Magnolian Usva 13. kkeijutar (VRL-3365, DR) - Kuurataian Kikatusmestari 14. Natalie V. (VRL-0062, NER) – RTS Suppura VH-5261 15. Mia (VRL-285, U.V.T.) - CP's Mistress 16. dropi. (VRL-2200, KHR) - Tarutar VOE 17. Mimi (VRL-0769, HsK) - Marjametsän Pestaaja 18. Jenna L. (VRL-0248, CCR) - Muhos 19. Iikku (VRL-2538, TRH) - SME Flooristur 20. Zin. (VRL-1453, HPR) - AK Oopiumin Uhri 21. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Goljat v. Butterbaum VH-9450 22. Sirja (VRL-0601, dew) - Humun Jeremias 23. Heidi (VRL-0679, SMR) - Milano Kooss 24. cirith (VRL-0212, KR) - Aittalan Taika 25. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Silmukan Aapo VH-5252 26. kuubab. (VRL-1954, FSRa) - Delianna Death VH-10626 27. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Fly´s Samurai GER 28. Di.(VRL-3142, CCR) - Hillanderin Suvitar 29. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Mint tea 30. Kavio (VRL-1487, CSR) - Kirveltäjän Kiukkupussi 31. Iikku (VRL-2538, TRH) - Smutsig SWE 32. weelow (VRL-0563, DR) - Negligente 33. mousku (VRL-914, SMR) - Cefnfedw Joey 34. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Nakkivanukas 35. Anna T. (VRL-301, ER) - Goudemunde PK 36. weelow (VRL-0563, DR) - Flocco di Neve 37. Hamzi (VRL-2163, SGA) - GH´s Pölyn Kaveri 38. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Latimer 39. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Humun Jahvetti 40. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Ceinwen Gorasgwrn 41. Kavio (VRL-1487, CSR) - Hillanderin Karvakasa 42. Sirja (VRL-0601, dew) - Hippa 43. Kerttu (VRL-3551, VirSu) - Ruhtinatar 44. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Smartie VH-8850 45. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Whiten Druce VH-9394 46. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Balanced Berbeque 47. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Tallulahin Haltiamieli 48. mousku (VRL-914, SMR) - Tyngwndwn Gwalia 49. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Kuolontuli 50. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Whiten Gwallter

Luokka 5. 100-110 cm 50/50 1. Del (VRL-2233, KHR) - Hervoton VOE 2. Jade (VRL-0202, WWR) - Margit Ion 3. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Taikakuun Hermiina VH-5268 4. weelow (VRL-0563, DR) - Falimatt 5. weelow (VRL-0563, DR) - Agonia SD 6. mousku (VRL-914, SMR) - Tyngwndwn Gwalia 7. cirith (VRL-0212, KR) - KL Brillance ---- 8. Del (VRL-2233, KHR) - Rötösherra 9. dropi. (VRL-2200, KHR) - Magnolia's Penny Lane 10. kuubab. (VRL-1954, FSRa) - Delianna Death VH-10626 11. Fancy (VRL-2239, ROWDY) - Nakkivanukas 12. Heidi (VRL-0679, SMR) - Adequate MB 13. Jade (VRL-0202, WWR) - Neaght GT 14. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Maytilda 15. Iikku (VRL-2538, TRH) - Smutsig SWE 16. Heidi (VRL-0679, SMR) - Girmen Kooss 17. Sirja (VRL-0601, dew) - Räkätys 18. Iikku (VRL-2538, TRH) - Ronaldo VH-2204 19. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Haltiain Hapsiainen 20. Mia (VRL-285, U.V.T.) - UVT Bling Bling 21. dropi. (VRL-2200, KHR) - Verdwaald Trekker 22. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Mustan Kuun Lapsi 23. Mia (VRL-285, U.V.T.) - UVT Capassio Memo 24. weelow (VRL-0563, DR) - TRP Lucy 25. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä 26. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Nineway Wanted VH-5417 27. kkeijutar (VRL-3365, DR) - Kuurataian Kikatusmestari 28. Iikku (VRL-2538, TRH) - SME Flooristur 29. Kavio (VRL-1487, CSR) - Piin Huolenhäivä 30. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Wynfor Meirion 31. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Venora VOE 32. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Gulvivas A_mne SWE 33. cirith (VRL-0212, KR) - Natashya SP 34. milton. (VRL-3270, OPR) - Goldstern Z 35. Jenna L. (VRL-0248, CCR) - Muhos 36. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Treble Dnega 37. Sirja (VRL-0601, dew) - Kyrpäjyrä 38. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Shadow´s Magic Troija 39. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Lancado 40. Heidi (VRL-0679, SMR) - Camerino Kooss 41. Serenilla (VRL-0274, HPR) - Lumivuon Finwë VH-9239 42. Sirja (VRL-0601, dew) - Radikaali 43. NuuNuu (VRL-2068, WWR) - Rhoscfflach Ffraid Heledd 44. Mimi (VRL-0769, HsK) - UN Ukko-Myrsky 45. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Cranberry's Bloodlust 46. Jade (VRL-0202, WWR) - Pissis VK 47. Kavio (VRL-1487, CSR) - Roamance KN 48. Natalie V. (VRL-0062, NER) – FH Vilinä VH-5273 49. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Amorita Z VH-5318 50. cirith (VRL-0212, KR) - Rhoscfflach Morgan

Luokka 6. 110-120 cm 50/50 1. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Regressa Impera 2. dropi. (VRL-2200, KHR) - Esmeralda VOE 3. Anna T. (VRL-301, ER) - Roxburgh's Lakeisha 4. weelow (VRL-0563, DR) - Falimatt 5. Sirja (VRL-0601, dew) - Räkätys 6. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Mustan Kuun Lapsi 7. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Evenstar´s Little Star Queen ---- 8. Del (VRL-2233, KHR) - Hervoton VOE 9. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Nettle's Silvoplee 10. Heidi (VRL-0679, SMR) - Mánors Athene 11. Sirja (VRL-0601, dew) - Radikaali 12. Del (VRL-2233, KHR) - Rötösherra 13. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Cranberry's Bloodlust 14. dropi. (VRL-2200, KHR) - Verdwaald Trekker 15. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Treble Dnega 16. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Seemeshakeit VH-6579 17. Heidi (VRL-0679, SMR) - Lax Süden 18. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä 19. weelow (VRL-0563, DR) - TRP Lucy 20. weelow (VRL-0563, DR) - Agonia SD 21. Sirja (VRL-0601, dew) - Kyrpäjyrä 22. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Venora VOE 23. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Lady is the beatyful 24. Heidi (VRL-0679, SMR) - Eustacia SP 25. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Little Devil 26. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Felizzano 27. Mimi (VRL-0769, HsK) - UN Ukko-Myrsky 28. Anna T. (VRL-301, ER) - Comanchie PK 29. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Haltiain Hapsiainen 30. Paula (VRL-0008, DR) - Dinalea DK 31. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Avenir's Anakonda VH-6737 32. cirith (VRL-0212, KR) - Rhoscfflach Morgan 33. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Treble Damage VH-868 34. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Sea Eye 35. cirith (VRL-0212, KR) - Natashya SP 36. Essi.K (VRL-3477, HPR) - Pikku Tyttö 37. Kavio (VRL-1487, CSR) - Romance KN 38. Iikku (VRL-2538, TRH) - Effine Ion VH-2212 39. cirith (VRL-0212, KR) - KL Brillance 40. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Nettle's Banzai 41. Anna T. (VRL-301, ER) - K.W. Felix 42. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Shadow´s Magic Troija 43. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Lumivuon Quendi 44. Mikaja (VRL-2699, BeRa) - Kuurupiilo 45. Iitu (VRL-1996, FSRa) - Nineway Wanted VH-5417 46. Iikku (VRL-2538, TRH) - Estaniuslaur 47. dropi. (VRL-2200, KHR) - ALP Scientist 48. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Nettle's Maui 49. Natalie V. (VRL-0062, NER) – SP Cleantha VH-5316 50. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Treble Dima VH-871

Luokka 7. 130 cm 50/50 1. dropi. (VRL-2200, KHR) - ALP Scientist 2. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Lady is the beatyful 3. Del (VRL-2233, KHR) - Coubriozo PK 4. Diesel (VRL-0211, PRO) - Incomplete VOE VH-7573 5. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Caballada LP VH-5322 6. Leandra (VRL-1057, NER) - Braveheart Troy 7. Heidi (VRL-0679, SMR) - DVN Magnolia ---- 8. Tigeta (VRL-0667, FSRa) - Tune It Up 9. cirith (VRL-0212, KR) - Karte Gewissen 10. Anna T. (VRL-301, ER) - Ramadeuche GER 11. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Treble Dima VH-871 12. cirith (VRL-0212, KR) - Fearghas Faust GER 13. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Silen Savior 14. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - QS´s Thayli ox 15. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Dominique 16. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - QS´s Mirame ox 17. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Mary's Van Felicia 18. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Gulvivas A_mne SWE 19. Heidi (VRL-0679, SMR) - Amorina Kooss 20. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Coral of Amiral 21. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Kryptonite Impera 22. Del (VRL-2233, KHR) - Carvine Kite 23. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Blood of Vampire Heart ITH 24. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Kentucky's Louise 25. cirith (VRL-0212, KR) - Sinétt 26. Hamzi (VRL-2163, SGA) - AM´s Pirate of the Ocea 27. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Dragon's Taniquetil 28. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - KWB Gina VH-856 29. Wenla (VRL-116, HsK) - Bachelor VOE 30. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Avalon Impera 31. Tigeta (VRL-0667, FSRa) - Pric's Prinss 32. Mikaja (VRL-2699, BeRa) - Rebel Blue 33. shinya (VRL-2259, CCR) - Fadeless Nightmare VH-3681 34. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Regressa Impera 35. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Roseberg´s Monte Carló 36. Chicca (VRL-1052, dew) - Ramino LC 37. dropi. (VRL-2200, KHR) - Esmeralda VOE 38. weelow (VRL-0563, DR) - Aristocrat GER 39. Anna T. (VRL-301, ER) - Celebrina GER 40. Olympos (VRL-1569, TaRa) - Mercudo ox 41. Cajole (VRL-3622, CCR) - April Day's Mist 42. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Treble Damage VH-868 43. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Sea Eye 44. Anna T. (VRL-301, ER) - Pilote Magnifique 45. Chicca (VRL-1052, dew) - FFF Área 46. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Severus Snape GER 47. Del (VRL-2233, KHR) - Extase CX 48. dropi. (VRL-2200, KHR) - Magnolia's Penny Lane 49. Chicca (VRL-1052, dew) - SRG Shed'ra 50. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Treble Devlina VH-5308

Luokka 8. 140-150cm 43/50 1. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Davizon CF 2. cirith (VRL-0212, KR) - Sinétt 3. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - QS´s Thayli ox 4. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Stabilo II 5. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Treble Dina VH-5310 6. Anna T. (VRL-301, ER) - Noble Remicence ---- 7. weelow (VRL-0563, DR) - Aristocrat GER 8. Natalie V. (VRL-0062, NER) – N’Coconut VH-5314 9. Del (VRL-2233, KHR) - Extase CX 10. Suolehti (VRL-2442, QAAR) - QS´s Mirame ox 11. Olympos (VRL-1569, TaRa) - My Sleeping Broken Hearth 12. Heini.L (VRL-0131, ER) - Complet Adorable 13. Silent (VRL-0458, dew) - Jailbird 14. Leandra (VRL-1057, NER) - Braveheart Troy 15. Jenandra (VRL-2868, MLRa) - Rosette Ma Petite VH-324 16. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Vicarla GER 17. Mia (VRL-285, U.V.T.) - Restless Yave 18. Del (VRL-2233, KHR) - Carvine Kite 19. Mimi K. (VRL-1232, AIR) - Roulette 20. Chicca (VRL-1052, dew) - Ramino LC 21. Chey (VRL-2313, HTR) - Twister For Devil 22. cirith (VRL-0212, KR) - Fearghas Faust GER 23. Paula (VRL-0008, DR) - Dinalea DK 24. Chicca (VRL-1052, dew) - SRG Shed'ra 25. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Blood of Vampire Heart ITH 26. Silent (VRL-0458, dew) - Antelope H 27. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Kryptonite Impera 28. Destiny (VRL-1608, RSRa) - Destinys Aqwerenze 29. shinya (VRL-2259, CCR) - Fadeless Nightmare VH-3681 30. Anna T. (VRL-301, ER) - Vantago 31. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Metronome M VH-866 32. Del (VRL-2233, KHR) - Coubriozo PK 33. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - KWB Alessandro VH-861 34. Wenla (VRL-116, HsK) - Bachelor VOE 35. Silent (VRL-0458, dew) - Tigerland 36. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Zaphey È VH-5305 37. Anna T. (VRL-301, ER) - Star Theme's California 38. Chicca (VRL-1052, dew) - FFF Área 39. Jemmo (VRL-1203, HsK) - Complet Adorable 40. Petra M. (VRL-0253, KaRa) - Donner GER 41. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Paladin's Vampire Hunter 42. Sacrificial (VRL-1272, DR) - SeaSoul's Narvan 43. cirith (VRL-0212, KR) - Karte Gewissen