Esteratsastuskilpailut 13.12.2005

Säännöt
>> Luokkiin otetaan 40 osallistujaa.
>> Yhdentä ratsastajalta max. 5 hevosta luokkaan.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura on pakollinen, kisalupa/lisenssi suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 12.12.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen natalie@neitoperho.org, otsikolla este 13.12.

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto)
Ratsastaja (seura, kisalupa/lisenssi) - Hevosen virallinen nimi

Luokat
Luokka 1. 50-60 cm TÄYNNÄ
Luokka 2. 60-70 cm TÄYNNÄ
Luokka 3. 80 cm TÄYNNÄ
Luokka 4. 100-110 cm TÄYNNÄ
Luokka 5. 110-120 cm
Luokka 6. 130 cm
Luokka 7. 140-150cm


TULOKSET
Luokka 1. 50-60 cm 40/40
1. Cristin (KKR, VRL-1388) - Onnen Asta
2. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Katmar's Smaranda
3. Maria (SGA) - Amal's Maxximuss ox
4. Sallis (HJT, VRL-807) - Estrada M
5. August (WWR) - Sletta frá Vinur
6. Minerva (TbR) - Vanilja´s Baron
----
7. drumm (FRC, VRL-562) - Carmién´s Othello
8. Ansu (ToRa,VRL-1413) - Deoterel
9. Sylvester (WWR, VRL-483) - Roundchild Rohirrim
10. Cristin (KKR, VRL-1388) - Onnen Häntäheikki
11. Cristin (KKR, VRL-1388) - Kimovaaran Oskari
12. Maria (SGA) - Amal's Jazzabelle ox
13. Cristin (KKR, VRL-1388) - HF Kuningasliekki
14. Emma P. (KKR, VRL-1482) - Incompleet RK
15. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - Earwine GER
16. Leandra (AIR, VRL-1057) - Valkoapilan Pörröinen Pölyhiukkanen
17. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Sunset's Lemon
18. Jansu (ToRa, VRL-1313) - Meri
19. Maria (SGA) - Dahabu NightStarr ox
20. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Lorelle TR
21. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Helmiäinen
22. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Humun Jeremias
23. Maria (SGA) - Amal's Emperatorr ox
24. Ansu (ToRa,VRL-1413) - Yellow Fantasies
25. IiDuh (MLR) - WF Cobolt
26. Maria (SGA) - Amal's Paithanera ox
27. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - Cypres de Province
28. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Soturi MÅ
29. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Lumivuon Fleur
30. Minna (NMR, VRL-602) - Lopullinen KIR
31. Sylvester (WWR, VRL-483) - Nerian Farrel
32. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Camomilla SKP
33. Masa (FRC) - Evenstar´s Havaji Princess ox
34. tofu-one (TofRa) - SAB Tesoro
35. Dana (MTR, VRL-1310) - Wattehall's Draak
36. Leandra (AIR, VRL-1057) - Sift's Julie
37. Milla (CeRi) - Kaukaisen Lännen Jasmin
38. Cristin (KKR, VRL-1388) - Villilän Sokeriton
39. Emma P. (KKR, VRL-1482) - Rautaneiti
40. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - Keskiviikon Ilona

Luokka 2. 60-70 cm 40/40 1. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Glenna Radon 2. Maria (SGA) - Amal's Emperatorr ox 3. Amanda (CaRa, VRL-1176) - Lumimarjan Valedro 4. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Léusla Déw 5. Cristin (KKR, VRL-1388) - Villilän Sokeriton 6. Leandra (AIR, VRL-1057) - Mistreviel's McRighton ---- 7. Ansu (ToRa,VRL-1413) - S.L. Ghalib 8. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Haltia MÅ 9. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - MD Yosreia 10. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Lapin Taika 11. Ansu (ToRa,VRL-1413) - Deoterel 12. nebridë (dew) - Adja's Llawela 13. Vipeltäjä (KaPoRa, VRL-1285) - EY Period Past 14. Alhippa (SGS, VRL-0064) - M.J. Fantaasia 15. Ayna (KaKeRa, VRL-0236) - Nefertarin Aikamatkaaja 16. Maria (SGA) - Amal's Paithanera ox 17. Tessa.J (AIR, KL-158) - Eigr WS 18. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Valonkantaja 19. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Viljamäen Muskariina 20. Cristin (KKR, VRL-1388) - Onnen Asta 21. Cristin (KKR, VRL-1388) - HF Kuningasliekki 22. Ansu (ToRa,VRL-1413) - MES Livirdur 23. Dana (MTR, VRL-1310) - Wattehall's Draak 24. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Vegan Minni 25. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kirveltäjän Siirakki 26. Maria (SGA) - Amal's Jazzabelle ox 27. nanna (SheRa) - Melanie EST 28. Cristin (KKR, VRL-1388) - Kimovaaran Oskari 29. Amanda (CaRa, VRL-1176) - Lumimarjan Fabinett 30. Cristin (KKR, VRL-1388) - Onnen Häntäheikki 31. RuusunVarjo (FSRa) - RS's Aurinkohevonen 32. Leandra (AIR, VRL-1057) - Hejdi PÅ 33. Minerva (TbR) - Vanilja´s Baron 34. Maria (SGA) - Amal's Maxximuss ox 35. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Armoton Peikkopoika 36. Jansu (ToRa, VRL-1313) - Meri 37. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Daim of Domnfield 38. Lotte (SpEsRi, VRL-1281) - SE's True False 39. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Mystery Moller 40. Tessa.J (AIR, KL-158) - Rhoscfflach Seren Aerith 41. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tulipallo WO

Luokka 3. 80 cm 40/40 1. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Henning de Poemé 2. Amanda (CaRa, VRL-1176) - Lumimarjan Fabinett 3. Tessa.J (AIR, KL-158) - Eigr WS 4. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Pyramidin Vartija TK 5. Maria (SGA) - Eshan Al Magnol ox 6. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Sleeping Sun ---- 7. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Kirveltäjän Siirakki 8. Minna (NMR, VRL-602) - Sikriina MD 9. Ayna (KaKeRa, VRL-0236) - Nefertarin Aikamatkaaja 10. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Ramiro RC 11. Alhippa (SGS, VRL-0064) - K.T Lilja 12. Minna (NMR, VRL-602) - Kirveltäjän Salama 13. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Blackmint Robertto 14. Dana (MTR, VRL-1310) - Kleugir 15. Minna (NMR, VRL-602) - Nefertarin Hengetär 16. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Kapiainen 17. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Fever Dreams Dina 18. Suvi (FPC, VRL-390) - Tamira's Dai 19. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Sicrid RC 20. carnacia (WWR, VRL-413) - FRE's Carter 21. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Armoton Peikkopoika 22. Emma P. (KKR, VRL-1482) - Incompleet RK 23. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Gavina Ion 24. Maria (SGA) - Khayal al Shahir ox 25. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Vegan Minni 26. Dana (MTR, VRL-1310) - Rowanne Fia 27. Dana (MTR, VRL-1310) - Faylene Fia 28. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Silmukan Sampo 29. Amanda (CaRa, VRL-1176) - Lumimarjan Valedro 30. jaw (SGS, VRL-0009) - Ruhtinar 31. Maria (SGA) - Wall's Adalmina ox 32. Tessa.J (AIR, KL-158) - Rhoscfflach Seren Aerith 33. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Darwin of Dwaerr 34. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tulipallo WO 35. Vipeltäjä (KaPoRa, VRL-1285) - EY Period Past 36. nebridë (dew) - Adja's Llawela 37. Lotte (SpEsRi, VRL-1281) - Dairlyhill Chochess 38. Laura (SheRa, VRL-169) - Sóróya Fell 39. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Haltia MÅ 40. Dana (MTR, VRL-1310) - Ruiten-Sprong

Luokka 4. 100-110 cm 40/40 1. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - RMV Pajatso 2. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - Nandra FRA 3. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Pluie AEC 4. Maria (SGA) - Doushour's Eowyn ox 5. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - Earwine GER 6. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Sumuseinän Haihtunut Unelma ---- 7. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Jarramas 8. zeta. (WWR, VRL-1346) - Sandango GER 9. zeta. (WWR, VRL-1346) - Mac Murphy 10. Dana (MTR, VRL-1310) - Rowanne Fia 11. Leandra (AIR, VRL-1057) - Haperon Tihku 12. inah (FRC, VRL-492) - Premiere Goddes JP 13. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tarmokas 14. Minna (NMR, VRL-602) - Vegan Eemeli 15. zeta. (WWR, VRL-1346) - Fialina F 16. Riikka V. (FRE, VRL-143) - ATR Apila 17. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Herpertti 18. Minna (NMR, VRL-602) - VN Kanerva 19. Maria (SGA) - Amal's Bassira ox 20. Tessa.J (AIR, KL-158) - Ffraid Rhiain WS 21. Maria (SGA) - Amal's Amin Zameel ox 22. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Silmukan Gabriel 23. Minna (NMR, VRL-602) - Mary´s Van Ballerina 24. tiikeli. (GoHo, VRL-0022) - RW Windraft 25. Tessa.J (AIR, KL-158) - Robin WS 26. Dana (MTR, VRL-1310) - Kleugir 27. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Mon Capitaine 28. zeta. (WWR, VRL-1346) - Dinsmore Dubhdara 29. Riikka V. (FRE, VRL-143) - FH Viiksi-Vallu 30. Suvi (KR) - Amarillo Of Sugarbush 31. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Illegal RDN 32. Suvi (FPC, VRL-390) - Rhoscfflach Welsh Flame 33. Maria (SGA) - Expected Adara Of Mable ox 34. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Surusilmä 35. carnacia (WWR, VRL-413) - FRE's Carter 36. jaw (SGS, VRL-0009) - Ruhtinar 37. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Taikakuun Tuiskaus 38. Dana (MTR, VRL-1310) - Faylene Fia 39. Maria (SGA) - Amal's Nashedat ox 40. Leandra (AIR, VRL-1057) - ADN Tyrskytanssija 41. Cora (HJT, VRL-0231) - Eilo's Always in Love

Luokka 5. 110-120 cm 37/40 1. Mömmeli (YTF, VRL-1519) - My Only One ox 2. carnacia (WWR, VRL-413) - Richmond GER 3. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - MD Bawar 4. Sylvester (WWR, VRL-483) - Mymmeli 5. Maria (SGA) - Castagne's Fiona ox 6. Masa (FRC) - Strom ---- 7. Maria (SGA) - Amal's Bassira ox 8. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Sumuseinän Haihtunut Unelma 9. Ninni (FroRa, VRL-1306) - Barneytte Lord F 10. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Petite Goddes 11. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Neszeszer Tíz 12. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Gin Tekla 13. inah (FRC, VRL-492) - Affect's Madonna 14. Maria (SGA) - Spica's Olivia ox 15. inah (FRC, VRL-492) - Eustacia SP 16. Maria (SGA) - Doushour's Eowyn ox 17. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Gin Zelig 18. Laura (SheRa, VRL-169) - Rinsessan Vesiheinä 19. Riikka V. (FRE, VRL-143) - ATR Apila 20. inah (FRC, VRL-492) - Sabinette CF 21. carnacia (WWR, VRL-413) - Casseus Impera 22. Tessa.J (AIR, KL-158) - Ffraid Rhiain WS 23. Tessa.J (AIR, KL-158) - Robin WS 24. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Minka Akiva 25. Cora (HJT, VRL-0231) - Salaman Testi 26. Mimi (HsK, VRL-0769) - SLY Soraya ox 27. Cora (HJT, VRL-0231) - HPA Ibolya 28. zeta. (WWR, VRL-1346) - Sandango GER 29. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Airelle's Boomerang 30. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Malakai Akiva 31. inah (FRC, VRL-492) - Premiere Goddes JP 32. Maria (SGA) - Expected Adara Of Mable ox 33. Riikka V. (FRE, VRL-143) - Tarmokas 34. zeta. (WWR, VRL-1346) - Fialina F 35. Del (KaRa, KL-588) - Carvine Kite 36. Del (KaRa, KL-588) - Extase CX 37. Riikka V. (FRE, VRL-143) - FH Viiksi-Vallu

Luokka 6. 130 cm 26/40 1. drumm (FRC, VRL-562) - Roses Rosa Panther 2. Leandra (AIR, VRL-1057) - Braveheart Troy 3. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Neszeszer Tíz 4. inah (FRC, VRL-492) - Affect's Madonna 5. Cora (HJT, VRL-0231) - SHA Lord for Life 6. Maria (SGA) - Hill's Dancin' Highness ox ---- 7. Del (KaRa, KL-588) - Carvine Kite 8. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Ruskan Geisha 9. carnacia (WWR, VRL-413) - Richmond GER 10. carnacia (WWR, VRL-413) - Casseus Impera 11. carnacia (WWR, VRL-413) - Constantios GER 12. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Flammenden III 13. inah (FRC, VRL-492) - Eustacia SP 14. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - MD Hannibal 15. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Quiero's Horgos 16. Maria (SGA) - Metsälän Balador ox 17. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Q'Gaianiia 18. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Quality's Big Piece 19. Maria (SGA) - Spica's Olivia ox 20. Mimi (HsK, VRL-0769) - Lassi 21. Del (KaRa, KL-588) - Extase CX 22. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Gin Juri 23. inah (FRC, VRL-492) - Sabinette CF 24. Maria (SGA) - Grote Paris ox 25. Hanzu (CeRi, VRL-1453) - Shadow's Fly Like a Angel 26. drumm (FRC, VRL-562) - Mary´s Van Firefox

Luokka 7. 140-150cm 12/40 1. Minna (NMR, VRL-602) - SHA Lord For Life 2. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Képtelen 3. Leandra (AIR, VRL-1057) - Braveheart Troy 4. Cora (HJT, VRL-0231) - Silk Rose's Chopstick ---- 5. Minna (NMR, VRL-602) - Pocahontas 6. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Dióhéjban 7. Dana (MTR, VRL-1310) - Ruiten-Sprong 8. Alhippa (SGS, VRL-0064) - Lance Ion 9. Suvi (KR) - Dragon´s Child ox 10. carnacia (WWR, VRL-413) - Constantios GER 11. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - Waláng Hanggán 12. MarmelaDi. (DR, VRL-340) - MD Yuna Mazá