ERJ:n esteratsastuskilpailut 25.1.2007

Tervetuloa Bellicosen ja Itä-Laakson yhteistyössä järjestämiin esteratsastuskilpailuihin, jotka ovat ERJ:n alaiset ja kaikille avoimet. Toivon, että luet osallistumisohjeet ja säännöt huolellisesti ennen osallistumista! Kisojen vastuuhenkilö, Natalie V.

Säännöt
>> Jokaiseen luokkaan otetaan max. 60 ratsukkoa.
>> Yhdeltä ratsastajalta yhteen luokkaan korkeintaan kolme hevosta.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset ratkaistaan arpomalla ja tulokset arpoo Del.
>> Seura & kilpailulupa/lisenssi ovat pakollisia.
>> Hevosen VH - numero on suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 22.1.2007

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen kisaposti@neitoperho.org otsikolla ERJ1

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (kisalupa/lisenssi, seura) - Hevosen virallinen nimi mahd. rekisterinumero

Mikäli hevosella ei ole VRL'n rekisterinumeroa jätä kohta tyhjäksi. En vastaa mukana -kyselyihin.

Luokat
Luokka 1. 40-50 cm TÄYNNÄ
Luokka 2. 50-60 cm TÄYNNÄ
Luokka 3. 60-70 cm TÄYNNÄ
Luokka 4. 90 cm TÄYNNÄ
Luokka 5. 100-110 cm TÄYNNÄ
Luokka 6. 110-120 cm TÄYNNÄ
Luokka 7. 130 cm TÄYNNÄ
Luokka 8. 140-150cm

TULOKSET

Luokka 1. 40-50 cm 60/60  
1. Nina (VRL-1056, AWR) - Garanhon MG 
2. jenni (VRL-0914, BRT) - Cecam Bonnie's Kiss VH-18765 
3. Nina (VRL-1056, AWR) - Lilyvet AW 
4. ipsu. (VRL-1198, SR) - Vaahtokarkin Elmeri 
5. Ginga (VRL-0742, KHR) - Kenai v. Raad 
6. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Mäkitupalainen 
7. flanelli (VRL-1966, ER) - Klein Pfeffer Prad 
----
8. Refen (VRL-0188, VirSu) - Vilja VOE VH-18457 
9. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Eleonora CRP VH-18251 
10. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Edenelle Veemente VH-18763 
11. Refen (VRL-0188, VirSu) - Wadelman Verna VH-18456 
12. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Gato VLD VH-17117 
13. Mira (VRL-1256, dew) - Bumble-B's Shokora 
14. Mammari (VRL-5037, KiR) -Euraid Machlud Haul VH-18422 
15. Del (VRL-2233, KHR) - Sumuharson Acapulco 
16. Chao (VRL-2415, dew) - Kaviopolun Lenaty 
17. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Lisandro CRP VH-18604 
18. Hawering (VRL-1671, PR) - Daiawen Fanella 
19. Tiina (VRL-2672, HTR) - Th'n Mr. Faceless ox 
20. Nina (VRL-1056, AWR) - Astoria Tiwlip 
21. Personal Jesus (VRL-820, SR) - Rafael SWE 
22. Refen (VRL-0188, VirSu) - Sinirikon Pinja VH-18497 
23. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - Lentäjän Poika VH-17865 
24. Carin (VRL-1467, dew) – Okariinan Pieni Mies 
25. jenni (VRL-0914, BRT) - Austendale Furir 
26. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Peter VH-18808 
27. Carin (VRL-1467, dew) – HM Hurmaava VH-1366 
28. Hawering (VRL-1671, PR) - Filipen Horres 
29. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Odessa CRP VH-18252 
30. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Vipetin Chalia 
31. Cindi (VRL-0608, KaPoRa) - PL Lätt Mjölk 
32. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Liliowy VTK 
33. jenni (VRL-0914, BRT) - Seonag SEA 
34. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Aeronwy Label 
35. Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Helium 
36. Ginga (VRL-0742, KHR) - Solis v. Raad 
37. dorothy. (VRL-1429, WKR) - Dümfara Senat 
38. Niinu (VRL-0255, SR) - SLY Läpimurto VH-00702 
39. Shiro (VRL-0271, FSRa) - Jayate 
40. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Hömötiainen 
41. Vibaja (VRL-0727, BRT) - Tappoaseen Olga 
42. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Lakunaru VH-13678 
43. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Korall SWE VH-16704 
44. Hanna (VRL-0088, VIR) - Hi-Hi ND 
45. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Carmién’s Agile VH-05331 
46. Personal Jesus (VRL-820, SR) - Akvamariini SIR 
47. Ginga (VRL-0742, KHR) - Kendra v. Raad 
48. crachie. (VRL-0108, ROWDY) - Raafland Sawyer 
49. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - NA Sally 
50. Leandra (VRL-1057, NER) - Sparkeagle Dei 
51. Silent (VRL-0458, dew) - Moordenaar PB 
52. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Saphire 
53. Leandra (VRL-1057, NER) - Selene 
54. Hawering (VRL-1671, PR) - Edenelle Bradley 
55. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Yager Meister VH-18749 
56. Carin (VRL-1467, dew) – Be In Clover VH-3161 
57. Shiro (VRL-0271, FSRa) - Kullan Tasokas Toffee 
58. Mira (VRL-1256, dew) - Sopukan Taikakaapu 
59. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Sixth Moon 
60. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Snöfinga VH-14064

Luokka 2. 50-60 cm 60/60 1. Refen (VRL-0188, VirSu) - Vekara VOE 2. Chloe (VRL-1581, SR) - Áed Cadeyrn VH-18559 3. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - NA Sally 4. Hawering (VRL-1671, PR) - Edenelle Bradley 5. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Broderick 6. Stjarna (VRL-1080, YR) - Haavelaakson Aliisa 7. Nora (VRL-2066, EVR) - VT Tentative VH-05582 ---- 8. Sonju (VRL-0665, HsK) - Xolote III 9. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Edenelle Veemente VH-18763 10. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Gwyneira 11. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - Adrian SWE 12. Niinu (VRL-0255, SR) - SLY Läpimurto VH-00702 13. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Rhianna DW VH-05329 14. jenni (VRL-0914, BRT) - CW True't Aida VH-13875 15. Mammari (VRL-5037, KiR) - Usko VH-17914 16. Leandra (VRL-1057, NER) - Sparkeagle Dei 17. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Snöfinga VH-14064 18. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Vipetin Chalia 19. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Aeronwy Label 20. Stjarna (VRL-1080, YR) - Moon Huithapeli 21. Hawering (VRL-1671, PR) - Filipen Horres 22. luppis (VRL-2848, GoHo) - NA Pardon's Boy VH-12860 23. Refen (VRL-0188, VirSu) - Bellin Elviira VH-18472 24. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Yager Meister VH-18749 25. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Hömötiainen 26. Carin (VRL-1467, dew) – Rentukan Vadonna VH-18761 27. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Korall SWE VH-16704 28. jenni (VRL-0914, BRT) - Cecam Trisse VH-08322 29. Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Helium 30. Shaikujin (VRL-0823, HRS) - Madman VH-18790 31. Nina (VRL-1056, AWR) - Aerona AW 32. Leandra (VRL-1057, NER) - Selene 33. Nina (VRL-1056, AWR) - Dona WS 34. crachie. (VRL-0108, ROWDY) - Raafland Sawyer 35. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - JW's Little Princess 36. jenni (VRL-0914, BRT) - Cecam Road Trippin' 37. Carin (VRL-1467, dew) – Emerald MA ox VH-18950 38. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Gato VLD VH-17117 39. Cindi (VRL-0608, KaPoRa) - PL Lätt Mjölk 40. Hawering (VRL-1671, PR) - Daiawen Fanella 41. Shiro (VRL-0271, FSRa) - Jayate 42. Shiro (VRL-0271, FSRa) - Kullan Tasokas Toffee 43. Shaikujin (VRL-0823, HRS) - Dunkel VH-18787 44. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Mäkitupalainen 45. Nora (VRL-2066, EVR) - Cresendo}s Agronet VH-15508 46. Nina (VRL-1056, AWR) - Liinun Lapponia 47. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Dandelion 48. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Azure 49. njen. (VRL-1205, SR) - Hillander's Gwyneir 50. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Shallot Sun 51. Mammari (VRL-5037, KiR) - Primadonna 52. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Nordbo Anttor 53. Shaikujin (VRL-0823, HRS) - Thaloeus VH-18785 54. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Lakunaru VH-13678 55. Nora (VRL-2066, EVR) - RVS Mirandeé 56. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - Castle Knight 57. Carin (VRL-1467, dew) – IS Flattering ox VH-18949 58. njen. (VRL-1205, SR) - Angharad SEA 59. Del (VRL-2233, KHR) - Sumuharson Acapulco 60. Refen (VRL-0188, VirSu) - Kirveltäjän Suvituuli VH-07520

Luokka 3. 60-70 cm 59/60 1. Hawering (VRL-1671, PR) - Rusetti-Leija 2. Chloe (VRL-1581, SR) - Áed Cadeyrn VH-18559 3. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Nordbo Anttor 4. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Frosty Dream 5. Carin (VRL-1467, dew) – IS Flattering ox VH-18949 6. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Broderick 7. Nina (VRL-1056, AWR) - Magnolian Ajatelma ---- 8. Chao (VRL-2415, dew) - Carmiénin Mannekiini 9. Carin (VRL-1467, dew) – Sedric FS 10. Chao (VRL-2415, dew) - Pohjolan Joukahainen 11. Refen (VRL-0188, VirSu) - Mörönmoinen VH-18469 12. Cindi (VRL-0608, KaPoRa) - Jasmiin's Sirena ox 13. Hawering (VRL-1671, PR) - Välähdyksen Vinkaus 14. Nina (VRL-1056, AWR) - Magnolian Saaga 15. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - Turmiontuoja 16. Niinu (VRL-0255, SR) - Perjantain Seppo-Sakari 17. Stjarna (VRL-1080, YR) - Haavelaakson Aliisa 18. nabila (VRL-0611, SR) - Lumivuon Narsil VH-12132 19. luppis (VRL-2848, GoHo) - NA Pardon's Boy VH-12860 20. Niinu (VRL-0255, SR) - Incompleet ET VH-18797 21. Mammari (VRL-5037, KiR) - Primadonna 22. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Blondine toy VH-18612 23. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Nokikylän Murumiina VH-18245 24. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Seurapiirihai 25. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Rosella CRP VH-18756 26. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Manta VH-12985 27. njen. (VRL-1205, SR) - La Flora 28. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Blondattu V.A. VH-18244 29. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Kipittäjän Sockeroo 30. Refen (VRL-0188, VirSu) - Sirpaleen Kummitar 31. jenni (VRL-0914, BRT) - Cecam Ganksta Attitude 32. Annika (VRL-0375, KHR) - Tuiskutar 33. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Kael CRP VH-07751 34. Del (VRL-2233, KHR) - Magnolian Weera 35. Chao (VRL-2415, dew) - ACH Emil 36. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Piquant 37. Refen (VRL-0188, VirSu) - Hämypuron Loiste 38. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Fenella CRP VH-18256 39. Nina (VRL-1056, AWR) - KH Lisbeth 40. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä 41. jenni (VRL-0914, BRT) - CRS Wolfgang 42. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Dilala Kooss 43. iriis (VRL-2170, KER) - Cute Daisy 44. Natu (VRL-2923, TJPR) - Lemminkäinen 45. Del (VRL-2233, KHR) - Horisontin Roosa 46. Stjarna (VRL-1080, YR) - Moon Huithapeli 47. Niinu (VRL-0255, SR) - Nineway Nightmare VH-18855 48. Mayo (VRL-1493, SR) - Rosemarie SWE 49. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Gwyneira 50. westt (VRL-1554, TRH) - Hill's Nadaline 51. jenni (VRL-0914, BRT) - Chardonnay Dei VH-18762 52. Mammari (VRL-5037, KiR) - Usko VH-17914 53. Hawering (VRL-1671, PR) - Haikauksen Huurreperkele 54. njen. (VRL-1205, SR) - Angharad SEA 55. Carin (VRL-1467, dew) – Emerald MA ox VH-18950 56. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - Adrian SWE 57. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Novelty's Piccolo VH-15803 58. Natalie V. (VRL-0062, NER) – CHp`s Nosce Te Ipsum VH-00070 59. nabila (VRL-0611, SR) - Josephine VH-18387

Luokka 4. 90 cm 60/60 1. Hawering (VRL-1671, PR) - Rusetti-Leija 2. Nina (VRL-1056, AWR) - Kenrick Gwenllyen 3. Annika (VRL-0375, KHR) - Tuiskutar 4. siina (VRL-2259, KER) - Benjamin VH-14325 5. Mayo (VRL-1493, SR) - Iiris VOE 6. Stjarna (VRL-1080, YR) - La Isla Bonita 7. Del (VRL-2233, KHR) - Horisontin Roosa ---- 8. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Raadelman Yökyöpeli 9. nabila (VRL-0611, SR) - Josephine VH-18387 10. Niinu (VRL-0255, SR) - Nineway Nightmare VH-18855 11. Natu (VRL-2923, TJPR) - Pikku-Liina MIN 12. siina (VRL-2259, KER) - Sattuman Täydellisyys VH-17857 13. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Seurapiirihai 14. Chloe (VRL-1581, SR) - Fabien NH VH-18461 15. westt (VRL-1554, TRH) - Walesian's For Kiss 16. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Last Star of CRP VH-07757 17. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Nattvindens Robin SWE VH-18644 18. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Novelty's Piccolo VH-15803 19. Vipeltäjä (VRL-1285, VirSu) - Blondine toy VH-18612 20. nabila (VRL-0611, SR) - Rafilj VH-12131 21. terroristisieni (VRL-0184, WWR) - Turmiontuoja 22. jenni (VRL-0914, BRT) - Wiljamiina 23. Sonju (VRL-0665, HsK) - Noitatuulen Tikkari 24. nabila (VRL-0611, SR) - Lumivuon Narsil VH-12132 25. Eevuska (VRL-0477, CSR) - TD Constance GBR VH-18664 26. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Kipittäjän Sockeroo 27. Chloe (VRL-1581, SR) - Dear Lisbeth VH-03162 28. jenni (VRL-0914, BRT) - Koon Hernerokkaa 29. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Ellenin Pippilotta VH-18125 30. Natu (VRL-2923, TJPR) - Wiknersen lavallo II 31. njen. (VRL-1205, SR) - La Flora 32. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Manta VH-12985 33. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - Burney Brando 34. Sonju (VRL-0665, HsK) - Helmipuron Tähdenlento 35. Del (VRL-2233, KHR) - Jylinä 36. Nina (VRL-1056, AWR) - Brianna MG 37. siina (VRL-2259, KER) - Koon Viskisieppo VH-11454 38. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - QP Skellington 39. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Gregorian SWA 40. Hawering (VRL-1671, PR) - Välähdyksen Vinkaus 41. westt (VRL-1554, TRH) - Mendros Junior VH-08514 42. Hawering (VRL-1671, PR) - Haikauksen Huurreperkele 43. iriis (VRL-2170, KER) - Chp’s Ups 44. Rosi (VRL-2387, YTL) - Neonlight 45. Niinu (VRL-0255, SR) - Perjantain Seppo-Sakari 46. Jenna L. (VRL-0248, FSRa) - Hevoshaan Nautiskelija 47. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Talven Taikaa VH-12219 48. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Silmukan Aapo VH-05252 49. Chloe (VRL-1581, SR) - Blijven WS VH-10401 50. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Vanessa CRP VH-07769 51. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Dilala Kooss 52. Del (VRL-2233, KHR) - Magnolian Weera 53. westt (VRL-1554, TRH) - Estapulo's Merkurius VH-09113 54. Stjarna (VRL-1080, YR) - Kestohymy 55. Niinu (VRL-0255, SR) - Incompleet ET VH-18797 56. Mammari (VRL-5037, KiR) - Kiss My Honey 57. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Pearlie CRP VH-07767 58. Mammari (VRL-5037, KiR) - Walesian`s Matthew VH-18499 59. Nina (VRL-1056, AWR) - Eleana MG 60. Jenna L. (VRL-0248, FSRa) - Symbioosin Rimpula

Luokka 5. 100-110 cm 60/60 1. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Crosswise Trot VH-15968 2. Mammari (VRL-5037, KiR) - Viva La Bam VH-17913 3. Nina (VRL-1056, AWR) - Brianna MG 4. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Girmen Kooss VH-10563 5. Rosi (VRL-2387, YTL) - Eilo's Sinfony of the Battle 6. siina (VRL-2259, KER) - Benjamin VH-14325 7. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Guinevere CRP VH-07761 ---- 8. Hawering (VRL-1671, PR) - CHp`S Sweet Rabina 9. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Mystery of Rose CRP VH-04140 10. Del (VRL-2233, KHR) - Voltire Impera 11. Niinu (VRL-0255, SR) - Nineway Poseiron 12. Hawering (VRL-1671, PR) - Synkmetsän Vinntami 13. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Alex Frog 14. iriis (VRL-2170, KER) - Atsalean Hyljätty Räsynukke 15. Stjarna (VRL-1080, YR) - La Isla Bonita 16. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Chareyn J 17. Natalie V. (VRL-0062, NER) – FH Vilinä VH-05273 18. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Poseidon Al VH-18665 19. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mystery Legacy ox 20. Chloe (VRL-1581, SR) - Dear Lisbeth VH-03162 21. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Rhoscfflach Morgan VH-17153 22. Chloe (VRL-1581, SR) - Fabien NH VH-18461 23. Del (VRL-2233, KHR) - Gunilla KN 24. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Belona SFR VH-09379 25. Eeva T. (VRL-0410, dew) - ERB Indarian 26. Eevuska (VRL-0477, CSR) - RSN Joaquine VH-11998 27. Mammari (VRL-5037, KiR) - Marwan Al Shaqab VH-18462 28. Nina (VRL-1056, AWR) - Sirena MG 29. Piia K (VRL-2625, SR) - Jaguar's Farantella 30. njen. (VRL-1205, SR) - Puomilan Paratiisi 31. iriis (VRL-2170, KER) - Wili Wilperi 32. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Nokisutari MIN VH-11214 33. cirith (VRL-0212, FCR) - Dohle-Nonstop 34. siina (VRL-2259, KER) - Koon Viskisieppo VH-11454 35. nabila (VRL-0611, SR) - Radical 503 VH-03328 36. Leandra (VRL-1057, NER) - Taktiikka VOE 37. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Glowbow CRP VH-01042 38. Del (VRL-2233, KHR) - FLY Butterfly 39. EnDe (VRL-0230, RaSa) - Personality T 40. nabila (VRL-0611, SR) - Ffraid Eibhlin VH-03018 41. cirith (VRL-0212, FCR) - Sandelica PK 42. siina (VRL-2259, KER) - Sattuman Täydellisyys VH-17857 43. Stjarna (VRL-1080, YR) - Kestohymy 44. Nina (VRL-1056, AWR) - Kenrick Gwenllyen 45. Mammari (VRL-5037, KiR) - Tankoff Jumper VH-18503 46. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Nerian Milena VH-18348 47. cirith (VRL-0212, FCR) - Larissa COS 48. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Double Dermond 49. Mayo (VRL-1493, SR) - Iiris VOE 50. Niinu (VRL-0255, SR) - Farouche NOV 51. Niinu (VRL-0255, SR) - Nefertari's Aedrian 52. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Tuikin Katla 53. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Amorita Z VH-05318 54. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Gregorian SWA 55. Hawering (VRL-1671, PR) - Lupauksen Zarabath ox 56. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Seatease GER VH-03157 57. Chloe (VRL-1581, SR) - Blijven WS VH-10401 58. nabila (VRL-0611, SR) - Daphine WS VH-18383 59. TaBBe (VRL-4990, Mara) - Isleen Viola 60. Tanja (VRL-2351, EVR) - T.A. Maatiainen VH-18770

Luokka 6. 110-120 cm 60/60 1. Niinu (VRL-0255, SR) - Farouche NOV 2. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Double Dermond 3. iriis (VRL-2170, KER) - Atsalean Hyljätty Räsynukke 4. Natu (VRL-2923, TJPR) - A.S. Gradinelle 5. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Alcazar Casta VH-18332 6. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Christa CRP VH-04133 7. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Golden Fairy-Tale CRP VH-07756 ---- 8. Hawering (VRL-1671, PR) - Synkmetsän Vinntami 9. Mammari (VRL-5037, KiR) - O`boy VH-17912 10. Jenna L. (VRL-0248, FSRa) - Muhos 11. Eelllu (VRL-1792, BRT) - Adversity de Wind VH-18249 12. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Emerald CRP VH-04134 13. EnDe (VRL-0230, RaSa) - Personality T 14. Del (VRL-2233, KHR) - Gunilla KN 15. Hawering (VRL-1671, PR) - CHp`S Sweet Rabina 16. Mammari (VRL-5037, KiR) - St. Sissy Leader 17. Stjarna (VRL-1080, YR) - Ever's Black Pearl 18. Del (VRL-2233, KHR) - FLY Butterfly 19. Eeva T. (VRL-0410, dew) - ERB Indarian 20. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Shake's Sweet And Sour VH-09315 21. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Belona SFR VH-09379 22. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mary's Sprung 23. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Girmen Kooss VH-10563 24. iriis (VRL-2170, KER) - Wili Wilperi 25. Niinu (VRL-0255, SR) - Nineway Poseiron 26. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Alex Frog 27. siina (VRL-2259, KER) - Fadeless Nightmare VH-03681 28. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Waterfall's Annabelinda VH-18323 29. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Crosswise Trot VH-15968 30. Natu (VRL-2923, TJPR) - Aimus EST 31. Stjarna (VRL-1080, YR) - Carmién's Violator 32. Hawering (VRL-1671, PR) - Lupauksen Zarabath ox 33. njen. (VRL-1205, SR) - Puomilan Paratiisi 34. cirith (VRL-0212, FCR) - Larissa COS 35. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Felizzano VH-11414 36. Stjarna (VRL-1080, YR) - Submarine 37. TaBBe (VRL-4990, Mara) - Isleen Viola 38. Del (VRL-2233, KHR) - Voltire Impera 39. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Bellin Vieno Tuuli VH-18165 40. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Aristocrat Wblyn 41. Leandra (VRL-1057, NER) - Alfur GG 42. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Rhoscfflach Morgan VH-17153 43. cirith (VRL-0212, FCR) - Sandelica PK 44. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander 45. Nora (VRL-2066, EVR) - Milfoil Yarrow VH-18748 46. Heidi S. (VRL-0679, dew) - Poseidon Al VH-18665 47. Jenni M. (VRL-0254, FCR) - Seatease GER VH-03157 48. Chloe (VRL-1581, SR) - Chelestra LC VH-18458 49. cirith (VRL-0212, FCR) - Dohle-Nonstop 50. Nora (VRL-2066, EVR) - QP Bronzre VH-11982 51. Nora (VRL-2066, EVR) - Tähtisumun Veijari VH-07423 52. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mystery Legacy ox 53. Tanja (VRL-2351, EVR) - T.A. Maatiainen VH-18770 54. Mitja K. (VRL-3068, VMR) - Tuikin Katla 55. Niinu (VRL-0255, SR) - Nefertari's Aedrian 56. nabila (VRL-0611, SR) - Radical 503 VH-03328 57. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Chareyn J 58. Chloe (VRL-1581, SR) - Ramiro ET VH-18465 59. Leandra (VRL-1057, NER) - Taktiikka VOE 60. Chloe (VRL-1581, SR) - Nelda's Milano VH-18564

Luokka 7. 130 cm 60/60 1. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Cailynne VOE 2. cirith (VRL-0212, FCR) - Penelope de Poemé 3. Carin (VRL-1467, dew) – OK’s Wholly Laud VH-18952 4. Mammari (VRL-5037, KiR) - Tankoff Jumper VH-18503 5. Ax (VRL-3397, AAR) – Relique AM 6. Stjarna (VRL-1080, YR) - Submarine 7. Dreamer (VRL-0809, HsK) - Gissay von Undervan ---- 8. Heid S. (VRL-0679, dew) - Leslien Kooss VH-18662 9. mmeiju. (VRL-2451, KHR) - Duendecillo M VH-06323 10. Chloe (VRL-1581, SR) - Chelestra LC VH-18458 11. Fleur Beaú (VRL-1319, NER) - Nelda's Alette 12. Sonju (VRL-0665, HsK) - Aurélie ÜX 13. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Béátrix HUN 14. Mammari (VRL-5037, KiR) - Viva La Bam VH-17913 15. siina (VRL-2259, KER) - Fadeless Nightmare VH-03681 16. Rosi (VRL-2387, YTL) - Her Copper Commander 17. Helmi (VRL-4441, YR) - Dark Shadow 18. Niinu (VRL-0255, SR) - Ellipse WM 19. Heid S. (VRL-0679, dew) - Beatrice ND VH-18801 20. Napp. (VRL-5232, HidRa) - Ugoku Shiro VH-18992 21. Carin (VRL-1467, dew) – Brassing Owing VH-3151 22. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Aristocrat Wblyn 23. Leandra (VRL-1057, NER) - Alfur GG 24. Mammari (VRL-5037, KiR) - Marwan Al Shaqab VH-18462 25. Rosi (VRL-2387, YTL) - Betternot VH-15797 26. Fleur Beaú (VRL-1319, NER) - Milfoil Jarrow 27. Chloe (VRL-1581, SR) - Matadour NON VH-18440 28. cirith (VRL-0212, FCR) - Nadescha 29. Eevuska (VRL-0477, CSR) - NN Adriana VH-18600 30. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Pärlikee EST VH-16705 31. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Aisha's Domice 32. Macey (VRL-1549, RR) - Gin Linka 33. Macey (VRL-1549, RR) - Viikari NN 34. iriis (VRL-2170, KER) - Mansikkaniityn Merri ox 35. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Acantha's Edna 36. Peto (VRL-2948, BRT) - Once a Gonery VH-17970 37. Jenna R (VRL-2508, KaPoRa) - Fabina TUM 38. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mary's Sprung 39. Del (VRL-2233, KHR) - Carelousa PK 40. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Devil's Dream CRP VH-01037 41. Del (VRL-2233, KHR) - Sonette de Poemé 42. Niinu (VRL-0255, SR) - Poison de Poemé 43. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Treble Dina VH-05310 44. Fleur Beaú (VRL-1319, NER) - GLB Begraven 45. Ax (VRL-3397, AAR) – Aqua Pacis AY 46. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Cossette KL VH-11415 47. Dreamer (VRL-0809, HsK) - Diamond's Scooter 48. dassel. (VRL-1230, GoHo) - My Sharona 49. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - Texie 50. Heid S. (VRL-0679, dew) - Alfie COS VH-10570 51. Silence (VRL-0185, KaPoRa) - Sebastian SWA VH-13118 52. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Ladigo H VH-18603 53. Del (VRL-2233, KHR) - Cassino LCR 54. Stjarna (VRL-1080, YR) - Anwar Troy 55. Carin (VRL-1467, dew) – Thy Concern TIM VH-8636 56. Niinu (VRL-0255, SR) - Denoel Fleiss 57. Stjarna (VRL-1080, YR) - Ever's Black Pearl 58. Chloe (VRL-1581, SR) - Kiefer GER VH-15264 59. Kayla (VRL-3327, BRT) - Bellin Aliisa 60. Ginga (VRL-0742, KHR) - Chinatown 54

Luokka 8. 140-150cm 56/60 1. Uraeus (VRL-4812, GoHo) - Regway of Dughof 2. Hallakko (VRL-3126, CRI) - Goo Real Mystik 3. Ax (VRL-3397, AAR) – Shinju’s Keine Ahnung 4. Ax (VRL-3397, AAR) – Sacred’s Dancing Lady 5. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Cailynne VOE 6. Mammari (VRL-5037, KiR) - O`boy VH-17912 7. Taija (VRL-2465, FSRa) - Chava YV VH-18404 ---- 8. Del (VRL-2233, KHR) - Cassino LCR 9. Niinu (VRL-0255, SR) - Poison de Poemé 10. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Caranthir 11. Taija (VRL-2465, FSRa) - Granata MS VH-18418 12. Dreamer (VRL-0809, HsK) - Diamond's Scooter 13. Heid S. (VRL-0679, dew) - Leslien Kooss VH-18662 14. Ginga (VRL-0742, KHR) - Aravinda WL 15. Hermsu (VRL-1654, VDSR) - Violence K-18 16. Carin (VRL-1467, dew) – OK’s Wholly Laud VH-18952 17. Sallis (VRL-0807, ACH) - Acantha's Beth 18. Del (VRL-2233, KHR) - Sonette de Poemé 19. Carin (VRL-1467, dew) – Thy Concern TIM VH-8636 20. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Shadow´s Maaksel 21. Del (VRL-2233, KHR) - Carelousa PK 22. Mia M. (VRL-1281, OPR) - Alwar O 23. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Ophidian Morfin ITH VH-06740 24. Chloe (VRL-1581, SR) - Matadour NON VH-18440 25. Riikka P. (VRL-0346, EDR) - Aisha's Domice 26. Hamzi (VRL-2163, SGA) - Bañera fla 27. Heid S. (VRL-0679, dew) - Beatrice ND VH-18801 28. Ginga (VRL-0742, KHR) - Lucienne N 29. Silent (VRL-0458, dew) - Gordian II 30. Taija (VRL-2465, FSRa) - GLB Wingerd VH-19149 31. cirith (VRL-0212, FCR) - Penelope de Poemé 32. Mia M. (VRL-1281, OPR) - Malvina SP 33. Natalie V. (VRL-0062, NER) – N’Coconut VH-05314 34. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Bálint András 35. Chao (VRL-2415, dew) - Music's Garibaldi 36. Natalie V. (VRL-0062, NER) – Treble Dina VH-05310 37. Sirokko (VRL-4563, dew) - Little Mantel 38. Sacrificial (VRL-1272, DR) - Hugh The Hand VH-18660 39. Silence (VRL-0185, KaPoRa) - Sebastian SWA VH-13118 40. Carin (VRL-1467, dew) – Brassing Owing VH-3151 41. Ginga (VRL-0742, KHR) - Chinatown 54 42. Heid S. (VRL-0679, dew) - Alfie COS VH-10570 43. Eeva T. (VRL-0410, dew) - GNS Streetwalker 44. Silent (VRL-0458, dew) - Yellow Cab xx 45. Eeva T. (VRL-0410, dew) - Liptak-Zsivozky 46. Silent (VRL-0458, dew) - Don Corleone 47. Niinu (VRL-0255, SR) - Denoel Fleiss 48. yemil (VRL-2162, SR) - Rhododendron GER 49. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Pärlikee EST VH-16705 50. Mammari (VRL-5037, KiR) - St. Sissy Leader 51. iriis (VRL-2170, KER) - MB Toublemaker VH-11600 52. koma (VRL-1130, BRT) - Cassini Nore 53. Stjarna (VRL-1080, YR) - Anwar Troy 54. Napp. (VRL-5232, HidRa) - Ugoku Shiro VH-18992 55. Chloe (VRL-1581, SR) - Kiefer GER VH-15264 56. cirith (VRL-0212, FCR) - Nadescha