ARJ'n alaiset askellajikilpailut 20.1.2006

Säännöt
>> Kilpailut ovat avoimet vain islanninhevosille!
>> Luokkiin otetaan 35 osallistujaa.
>> Yhdentä ratsastajalta max. 3 hevosta luokkaan.
>> Yksi hevonen saa osallistua korkeintaan kahteen luokkaan.
>> Tulokset arpoo Natalie V.
>> Seura on pakollinen, kisalupa/lisenssi suositeltava.
>> Viimeinen ilmottautumispäivä on 19.1.

Osallistumisohjeet
Osallistumiset mailataan osoitteeseen natalie@neitoperho.org, otsikolla askellaji 19.1. tai muu aiheeseen liittyvä.

Vain seuraavassa muodossa;
Luokka (rivinvaihto)
Ratsastaja (seura, kisalupa/lisenssi) - Hevosen virallinen nimi

Luokat
Luokka 1. Töltti T.1
Luokka 2. Töltti T.2
Luokka 3. 4-käynti V.1
Luokka 4. 5-käynti F.1
Luokka 5. Speedpassi P.2
Luokka 6. Matkaratsastus 15 km


Osallistujat/tulokset

Luokka 1. Töltti T.1 20/35 1. Minna (VMR, VRL-104) - Pegásós frá Abacus 2. Dereka (dew, VRL-222) - Lýsa frá Grettir 3. sofie (TRH, VRL-0558) - Brimir frá Glóra 4. MiLtZi (Skrátta) - Kvik frá Feđardálen ----
5. Dereka (dew, VRL-222) - Snćdís frá Silfrún 6. Eve (AIR, VRL- 0949) - Gfenner frá Firgon 7. Enorme (WWR, VRL-1354) - Ţýđfari frá Skúfsstöđum 8. Minna (VMR, VRL-104) - Ćgir frá Abacus 9. Enorme (WWR, VRL-1354) - Hrapi frá Gorawen 10. Odessa (YTL, VRL-877) - Gjómur frá Krókir 11. MiLtZi (Skrátta) - Jörp frá Glóra 12. Bomba (DR, VRL-419) - Blesi 13. Dereka (dew, VRL-222) - Hrafnkatla frá Vinur 14. Bomba (DR, VRL-419) - Atli 15. MiLtZi (Skrátta) - Efridís frá Halastjarni 16. Niina S. (OPR) - Fifill frá Grettir 17. Minna (VMR, VRL-104) - Önn frá Vinur 18. sofie (TRH, VRL-0558) - Bylur frá Glóra 19. Sheila (FPC, KL-595) - Volant Esprit 20. farcy. (SGA, VRL-1209) - Ghost frá Hungar

Luokka 2. Töltti T.2 16/35 1. Dereka (dew, VRL-222) - Miđill frá Flósadrottir 2. Minna (VMR, VRL-104) - Dama frá Ekráne 3. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Fifill frá Moldóttur 4. Bomba (DR, VRL-419) - Blesi ----
5. Dereka (dew, VRL-222) - Nimánja frá WF 6. sofie (TRH, VRL-0558) - Brimir frá Glóra 7. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Ófelia frá Silfrún 8. Dereka (dew, VRL-222) - Vísla frá Vinur 9. Minna (VMR, VRL-104) - Fjäder frá Abacus 10. MiLtZi (Skrátta) - Fjöđur frá Réttarholti 11. Sheila (FPC, KL-595) - Volant Esprit 12. Minna (VMR, VRL-104) - Kamelljóniš frá FSE 13. sofie (TRH, VRL-0558) - Bylur frá Glóra 14. MiLtZi (Skrátta) - Harpa frá Váttenbá 15. Laura H. (SMR, VRL-0217) - Ártari frá Fitjungur 16. Bomba (DR, VRL-419) - Darri 17. Heidi (OPR) - Svallari frá Halastjarni

Luokka 3. 4-käynti V.1 12/35 1. Minna (VMR, VRL-104) - Fjäder frá Abacus 2. Minna (VMR, VRL-104) - Dama frá Ekráne 3. Dereka (dew, VRL-222) - Vísla frá Vinur ----
4. Dereka (dew, VRL-222) - Miđill frá Flósadrottir 5. sofie (TRH, VRL-0558) - Snjókorn frá Glóra 6. MiLtZi (Skrátta) - Fjöđur frá Réttarholti 7. MiLtZi (Skrátta) - Fló frá Eyja 8. Minna (VMR, VRL-104) - Kamelljóniš frá FSE 9. MiLtZi (Skrátta) - Jörp frá Glóra 10. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Fifill frá Moldóttur 11. sofie (TRH, VRL-0558) - Trym frá Annie 12. Dereka (dew, VRL-222) - Nimánja frá WF

Luokka 4. 5-käynti F.1 16/35 1. Dereka (dew, VRL-222) - Vígblćr frá Draupnír 2. Olympos (TaRa, VRL-1569) - Fitjungur frá Hnausum 3. Dereka (dew, VRL-222) - Hlýja frá Glóra 4. Enorme (WWR, VRL-1354) - Ţýđfari frá Skúfsstöđum ----
5. sofie (TRH, VRL-0558) - Trym frá Annie 6. Minna (VMR, VRL-104) - Fála frá PDM 7. MiLtZi (Skrátta) - Igor frá Oljenkorsi 8. MiLtZi (Skrátta) - Ísólfur frá Hugar 9. Enorme (WWR, VRL-1354) - Hrapi frá Gorawen 10. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Flótti frá Rendále 11. Minna (VMR, VRL-104) - Geisla frá Vinur 12. Minna (VMR, VRL-104) - Faxi frá Lune 13. Heidi (OPR) - Svallari frá Halastjarni 14. sofie (TRH, VRL-0558) - Snjókorn frá Glóra 15. MiLtZi (Skrátta) - Blakkur frá Tíđimel 16. Dereka (dew, VRL-222) - Náttfari frá Glóra

Luokka 5. Speedpassi P.2 13/35 1. Minna (VMR, VRL-104) - Fönn frá Vinur 2. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Ófelia frá Silfrún 3. Minna (VMR, VRL-104) - Blettur frá Vinur ----
4. Minna (VMR, VRL-104) - Brúnka frá Ekráne 5. Bomba (DR, VRL-419) - Atli 6. Bomba (DR, VRL-419) - Darri 7. MiLtZi (Skrátta) - Blakkur frá Tíđimel 8. Ella J. (SMR, VRL-1074) - Flótti frá Rendále 9. Dereka (dew, VRL-222) - Náttfari frá Glóra 10. MiLtZi (Skrátta) - Ísólfur frá Hugar 11. MiLtZi (Skrátta) - Igor frá Oljenkorsi 12. Dereka (dew, VRL-222) - Vígblćr frá Draupnír 13. Dereka (dew, VRL-222) - Hlýja frá Glóra

Luokka 6. Matkaratsastus 15 km 12/35 1. Laura H. (SMR, VRL-0217) - Ártari frá Fitjungur 2. Minna (VMR, VRL-104) - Önn frá Vinur 3. MiLtZi (Skrátta) - Fló frá Eyja ----
4. Dereka (dew, VRL-222) - Dimma Vargur 5. Eve (AIR, VRL- 0949) - Gfenner frá Firgon 6. MiLtZi (Skrátta) - Spök frá Spelandi 7. farcy. (SGA, VRL-1209) - Ghost frá Hungar 8. Dereka (dew, VRL-222) - Kolgríma frá Draupnír 9. MiLtZi (Skrátta) - Hýra frá Dóttir 10. Dereka (dew, VRL-222) - Trína frá Draupnír 11. Minna (VMR, VRL-104) - Pegásós frá Abacus 12. Minna (VMR, VRL-104) - Ćgir frá Abacus