ETUSIVU ORIIT TAMMAT YLEISTÄ KASVATUS
KILPAILUT LINKKEJÄ TARINOITA YKSITYISET VIERASKIRJA

  

KRJ:n kouluratsastuskilpailut 19.12.2004

Virtuaalitalli Marjakuusen talli järjestää KRJ:n kouluratsastuskilpailut 19.12.2004. Kilpailut järjestetään Marjakuusen tilavalla ratsastuskentällä, mutta huonon sään sattuessa ne siirretään maneesin. Paikan päällä toimii myös buffetti, josta on mahdollisuus ostaa kahvia, makkaraa, makeisia jne. Kilpailujen puolueettomana tuomarina toimii Maija-Stina ja tulokset arvotaan arvontakoneella. Tervetuloa osallistumaan!

Säännöt

  • Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan korkeintaan 3 hevosella
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteensä korkeintaan kahteen luokkaan
  • Luokassa pitää olla vähintään kolme osallistujaa jotta se pidettäisiin
  • Yhteen luokkaan otetaan yhteensä korkeintaan 25 osallistujaa
  • Seura vaadiltaan jokaiselta ratsastajalta, kisalupa on vapaaehtoinen
  • Osallistuminen

    Osallistumiset tulee lähettää 18.12.2004 mennessä sähköpostitse osoitteeseen marjakuusi@maija-stina.net mieluiten mahdollisimman paljon allamainitulla tavalla. Viestin otsikon tulee olla "KRJ 19.12.". Viimeisen osallistumispäivämäärän jälkeen tai väärin tulleet ilmoittautumiset heitetään pois. Samaan luokkaan tulevat hevoset saman luokkaotsikon alle.

    Luokka (rivinvaihto!)
    Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - Hevonen

    Luokat

  • Luokka 1. Helppo C - TULOKSET
  • Luokka 2. Helppo B - TULOKSET
  • Luokka 3. Vaativa A - TULOKSET
  • Luokka 4. Grand Prix - TULOKSET
  • Tulokset

    Luokka 1. Helppo C

    1. Alexandra C. (PRA) - CA's Pinzón (3p)
    2. JenZu (HnRa) - Sugar Lady (2p)
    3. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - Magnolian Neitoperho (1p)
    4. Heidi C. (Whites, KL-467) - Molpe Adamina (1p)
    5. Essi (Omti) - Rio Millenium (1p)
    6. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Laurene Fayette (1p)
    7. JenZu (HnRa) - Draugsa frá Vannadalshnjúkur
    8. Alexandra C. (PRA) - Fionell's Carusello
    9. Sylvester (ToRa) - S.G Dora Anastacia
    10. will (KHR, KL-597) - S.U Crafty Swindler ox
    11. äffä (HuRi, KL-464) - WS Aberlour
    12. Noora (HeRi, KL-788) - Kt´s I Love Cute Girls
    13. will (KHR, KL-597) - Ajatteen Vireeni
    14. will (KHR, KL-597) - Hämypuron Keiju Mikälie
    15. äffä (HuRi, KL-464) - Evaleen Tak'Hajak
    16. Noora (HeRi, KL-788) - Kerchakin
    17. Hanna (HMR) - Priima
    18. Sonja (HuRi) - Haybale's White Lollipop
    19. JenZu (HnRa) - Super Winx
    20. Maija-Stina (PHR, KL-556) - BTC Airelle
    21. Essi (Omti) - SR Snow Prinse
    22. Sonja (HuRi) - Kaviopolun Rankkasade
    23. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Adalmiina
    24. Alexandra C. (PRA) - Nefn Dwyrlydd
    25. ~Taata~ (HeRi) - Celest's Pikku Tähti

    Luokka 2. Helppo B

    1. Refen (HeRi) - S.P.W Smaragdus (3p)
    2. Sylvester (ToRa) - S.G Dora Anastacia (2p)
    3. will (KHR, KL-597) - Suhinan Täräys (1p)
    4. JenZu (HnRa) - Buster (1p)
    5. will (KHR, KL-597) - S.U Crafty Swindler ox (1p)
    6. ~Taata~ (HeRi) - Big Joe Of Meadow (1p)
    7. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Herpertti
    8. Eeva (MEP)- Prince White
    9. Shira (ShTa, KL-880) - Delano
    10. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Astoria É
    11. Refen (HeRi) - Yehl's Apropoo
    12. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Zimmer
    13. JenZu (HnRa) - Narrilaivan Haltiakeiju
    14. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Magnolian Kavaljeeri
    15. JenZu (HnRa) - Marjamäen Tähtiinkurkoittelija
    16. Tiffany (IR) - F.G. Girl Called Harmony
    17. Rytmica (HMR, KL-897) - Eowyn's Bombing Balloon
    18. will (KHR, KL-597) - Akilles Twilight
    19. Hanna (HMR) - Starlight
    20. Alexandra C. (PRA) - Fionell's Carusello
    21. Rytmica (HMR, KL-897) - Eowyn's Stew my Jazzing Moment
    22. Heidi C. (Whites, KL-467) - Molpe Adamina
    23. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - Magnolian Neitoperho
    24. Shira (ShTa, KL-880) - Verino Zat AET
    25. Hanna (HMR) - Melbating Seawater

    Luokka 3. Vaativa A

    1. Essi (Omti) - Jasmin ox (3p)
    2. will (KHR, KL-597) - Espiritual Twilight (2p)
    3. äffä (HuRi, KL-464) - Virvatulen Hymytyttö (1p)
    4. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Indaba (1p)
    5. Petra M. (NRS) - Argente d'Province (1p)
    6. Anne S (ARy) - Lonely Widow of Nouvel (1p)
    7. Shira (ShTa, KL-880) - Super Smokey
    8. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Waterfall's Journalist
    9. Evelina L. (HMR, KL-533) - WF Winterfrost
    10. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Timant's D'Amour
    11. Johanna (HMR) - Jotflow CF
    12. Johanna (HMR) - Nectar's Daylight
    13. Shira (ShTa, KL-880) - Shira´s Grand Admiral
    14. Heidi C. (Whites, KL-467) - Efeito von Kraften
    15. äffä (HuRi, KL-464) - Kapinamieli
    16. Petra M. (NRS) - Agave's San Sebastian
    17. Evelina L. (HMR, KL-533) - DA Princesa
    18. Heidi C. (Whites, KL-467) - Dermot Owin
    19. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Salattu Yhtälö
    20. Shira (ShTa, KL-880) - Shira´s Dream of Gucci
    21. Sitruuna-täti (NRS, KL-241) - Hämypuron Unohdutaan Tähän
    22. will (KHR, KL-597) - Aamukajon Pieni Lintunen
    23. äffä (HuRi, KL-464) - UK Kahlekuningas
    24. Johanna (HMR) - Keinukallion Daywalker
    25. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Babalou

    Luokka 4. Grand Prix

    1. Suvi S. (KTS, KL-460) - Avellen's Bonito (3p)
    2. Anni (HuRi, KL-516) - Waterfall's Ithil (2p)
    3. Shira (ShTa, KL-880) - Walk on the Wild Side (1p)
    4. Suvi S. (KTS, KL-460) - WH's Flying Beauty xx (1p)
    5. Johanna (HMR) - Ronya T (1p)
    6. Petra M. (NRS) - Waterfall's Ninquelotë (1p)
    7. äffä (HuRi, KL-464) - Ken'ichi F
    8. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Babalou
    9. Johanna (HMR) - Jotflow CF
    10. Tiffany (IR) - Nuestra Señora de las Nieves
    11. Essi (Omti) - Jasmin ox
    12. Tuulia (SRS) -Sweet Sensation
    13. Evelina L. (HMR, KL-533) - DA Princesa
    14. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Indaba
    15. Shira (ShTa, KL-880) - Gardall Radiant
    16. Amar (IR) - GM's Naguro
    17. Evelina L. (HMR, KL-533) - WF Winterfrost
    18. Suvi S. (KTS, KL-460) - WH's Fairy Tale
    19. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Salattu Yhtälö
    20. creap. (TófRa) - Fersara
    21. bLah (KirppuRa) - Choza Del Capricorn
    22. Anni (HuRi, KL-516) - Waterfall's Mercury
    23. creap. (TófRa) - Harmlet J15
    24. Petra M. (NRS) - Starsky's The Greatest One
    25. Apilja Vanilja (SRS) - Lafitte R