ETUSIVU ORIIT TAMMAT YLEISTÄ KASVATUS
KILPAILUT LINKKEJÄ TARINOITA YKSITYISET VIERASKIRJA

  

Esteratsastuskilpailut 25.2.2005

Marjakuusen tallilla järjestetään epäviralliset esteratsastuskilpailut 25.2.2005. Kilpailut järjestetään Marjakuusen tilavalla ratsastuskentällä, mutta huonon sään sattuessa ne siirretään maneesin. Paikan päällä toimii myös buffetti, josta on mahdollisuus ostaa kahvia, makkaraa, makeisia jne. Kilpailujen tuomarina toimii Maija-Stina ja tulokset arvotaan arvontakoneella. Tervetuloa osallistumaan!

Säännöt

  • Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan korkeintaan 3 hevosella
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteensä korkeintaan kahteen luokkaan
  • Luokassa pitää olla vähintään kolme osallistujaa jotta se pidettäisiin
  • Yhteen luokkaan otetaan yhteensä korkeintaan 25 osallistujaa
  • Seura vaadiltaan jokaiselta ratsastajalta, kisalupa on vapaaehtoinen
  • Osallistuminen

    Osallistumiset tulee lähettää 24.2.2005 mennessä sähköpostitse osoitteeseen cypress@silakka.biz mieluiten mahdollisimman paljon allamainitulla tavalla. Viestin otsikon tulee olla "Este 25.2.". Viimeisen osallistumispäivämäärän jälkeen tai väärin tulleet ilmoittautumiset heitetään pois. Samaan luokkaan tulevat hevoset saman luokkaotsikon alle.

    Luokka (rivinvaihto!)
    Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - Hevonen

    Luokat

  • Luokka 1. 40-60 cm
  • Luokka 2. 60-80 cm - TÄYNNÄ
  • Luokka 3. 80-100 cm
  • Luokka 4. 100-120 cm
  • Osallistujat

    Luokka 1. 40-60 cm

    1. Evelina L. (KHR, KL-533) - Tähkäpään P
    2. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Suhinan Humuneiti
    3. Evelina L. (KHR, KL-533) - ECH Hurja-Jätkä
    4. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Serokei
    5. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikuisuuskoodi
    6. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Yaven Kasino
    7. Hanna (PHR, KL-814) - Lumimyrsky TK
    8. Laura (IR, KL-272) - Abacus' Taika
    9. Prosper (PRO, KL-545) - Tamira's Heilyn
    10. Prosper (PRO, KL-545) - CW Politrick
    11. Evelina L. (KHR, KL-533) - Even Joulumieli
    12. Hanna (PHR, KL-814) - Creme Vanilla TTH
    13. nadie (PHR, KL-477) - CW Eeksperience
    14. aimee (KirppuRa, kl-489) - AP Tepsityttö
    15. Laura (KHR) - WS Delyth
    16. aimee (KirppuRa, kl-489) - Valkoapilan Pörröinen Pölyhiukkanen
    17. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Afroen Kiroileva Kovis
    18. Laura (IR, KL-272) - Vadelmaveneen Liljankukka
    19. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Horrosmaan Helisevä
    20. Tuulia (SRS) - Fire's Autumn Wind

    Luokka 2. 60-80 cm

    1. nadie (PHR, KL-477) - Ballerina TTH
    2. .meli. (COR, KL-764) - FN´s Capture Of Fire
    3. aimee (KirppuRa, kl-489) - Pilven Pá Menuetto
    4. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Afroen Kiroileva Kovis
    5. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Serokei
    6. .meli. (COR, KL-764) - Majcait Lavelle
    7. Laura (KHR) - WS Delyth
    8. Prosper (PRO, KL-545) - Ruskan Oliver
    9. Hanna (PHR, KL-814) - Whiten Avada Kedavra
    10. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Suhinan Humuneiti
    11. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikuisuuskoodi
    12. Evelina L. (KHR, KL-533) - ECH Hurja-Jätkä
    13. Tuulia (SRS) - Mirkun Vallaton Vesseli
    14. aimee (KirppuRa, kl-489) - Snowflower's Precious One
    15. Prosper (PRO, KL-545) - Valapatto R
    16. Evelina L. (KHR, KL-533) - Tähkäpään P
    17. Prosper (PRO, KL-545) - Magnolian Illuusio
    18. nadie (PHR, KL-477) - CW Eeksperience
    19. Hanna (PHR, KL-814) - Briallen Bronmai WS
    20. Evelina L. (KHR, KL-533) - Even Joulumieli
    21. Satu (NRS, KL-305) - Rimesin Rusko
    22. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Yaven Kasino
    23. Satu (NRS, KL-305) - Roihukas
    24. .meli. (COR, KL-764) - S.Farm's Anaranjado Amanece
    25. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Maire M

    Luokka 3. 80-100 cm

    1. aimee (KirppuRa, kl-489) - VM Vetelehtijä
    2. Satu (NRS, KL-305) - Metsätähden Onnekas
    3. Prosper (PRO, KL-545) - Ruskan Elvari
    4. Tuulia (SRS) - Auroran Galiene
    5. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Rakuunan Tariina
    6. .meli. (COR, KL-764) - S.G. Dora Anastacia
    7. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikiajan Kipinäkaamos
    8. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Figure H
    9. Evelina L. (KHR, KL-533) - DA Princesa
    10. Evelina L. (KHR, KL-533) - HEA Ai Gieffera ox
    11. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Marielin Pettäjä
    12. .meli. (COR, KL-764) - Noiér Do Picasso
    13. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Ffiona H
    14. .meli. (COR, KL-764) - Utopian Supranormaali
    15. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Roulette de Province
    16. Tuulia (SRS) - Auroran Monty
    17. aimee (KirppuRa, kl-489) - Taikakuun Hiekkamyrsky
    18. Hanna (PHR, KL-814) - MKT Heritage
    19. Hanna (PHR, KL-814) - Whitehill's Wannabe Friend
    20. Tuulia (SRS) - Rosmariinin Fortuna
    21. Evelina L. (KHR, KL-533) - WF Winterfrost

    Luokka 4. 100-120 cm

    1. Hanna (PHR, KL-814) - KRT Second Change
    2. .meli. (COR, KL-764) - Wan's Sherlock
    3. Evelina L. (KHR, KL-533) - WF Winterfrost
    4. Satu (NRS, KL-305) - Laakson Kaikaus
    5. Evelina L. (KHR, KL-533) - Classiis Drabon
    6. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Figure H
    7. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - ECH Laventeli
    8. .meli. (COR, KL-764) - V.R. Takun Pikku Enkuli
    9. .meli. (COR, KL-764) - Brouillard's Royal Medalla
    10. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Marjakuusen Kanelipulla
    11. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Hämypuron Kipinöitä Kesäyössä
    12. Evelina L. (KHR, KL-533) - DA Princesa
    13. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Ffiona H
    14. Joshi J. (Cherbourg Riders) - Roulette de Province