ETUSIVU ORIIT TAMMAT YLEISTÄ KASVATUS
KILPAILUT LINKKEJÄ TARINOITA YKSITYISET VIERASKIRJA

  

ERJ:n esteratsastuskilpailut 24.12.2004

Virtuaalitallit Marjakuusen talli ja Once More järjestävät ERJ:n esteratsastuskilpailut 24.12.2004. Kilpailut järjestetään Marjakuusen tilavalla ratsastuskentällä, mutta huonon sään sattuessa ne siirretään maneesin. Paikan päällä toimii myös buffetti, josta on mahdollisuus ostaa kahvia, makkaraa, makeisia jne. Kilpailujen puolueettomana tuomarina toimii Maija-Stina ja tulokset arvotaan arvontakoneella. Tervetuloa osallistumaan!

Säännöt

  • Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan korkeintaan 3 hevosella
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteensä korkeintaan kahteen luokkaan
  • Luokassa pitää olla vähintään kolme osallistujaa jotta se pidettäisiin
  • Yhteen luokkaan otetaan yhteensä korkeintaan 25 osallistujaa
  • Seura vaadiltaan jokaiselta ratsastajalta, kisalupa on vapaaehtoinen
  • Osallistuminen

    Osallistumiset tulee lähettää 23.12.2004 mennessä sähköpostitse osoitteeseen marjakuusi@maija-stina.net mieluiten mahdollisimman paljon allamainitulla tavalla. Viestin otsikon tulee olla "ERJ 24.12.". Viimeisen osallistumispäivämäärän jälkeen tai väärin tulleet ilmoittautumiset heitetään pois. Samaan luokkaan tulevat hevoset saman luokkaotsikon alle.

    Luokka (rivinvaihto!)
    Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - Hevonen

    Luokat

  • Luokka 1. 40-60 cm - TULOKSET
  • Luokka 2. 60-80 cm - TULOKSET
  • Luokka 3. 80-100 cm - TULOKSET
  • Luokka 4. 100-120 cm - TULOKSET
  • Tulokset

    Luokka 1. 40-60 cm

    1. Suzy (ION) - Nightmary's Fallen Star (3p)
    2. Ina (Team Ninitra, KL-343) - RSA Lohduton (2p)
    3. Sonja (HeRi, KL-277) - AM´s Final Rivet (1p)
    4. ~Taata~ (HeRi) - Celest's Pikku Tähti (1p)
    5. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Laurene Fayette (1p)
    6. Suzy (ION) - Für Baccara (1p)
    7. Maija-Stina (PHR, KL-556) - BTC Airelle
    8. Shiva (PHR, KL-331) - Tuulen Kiven Vartija
    9. Suzy (ION) - NW Viljami
    10. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Esgaroth R
    11. Ina (Team Ninitra, KL-343) - RSA Myrkytär
    12. Anni (EquRat) - Frozen's Figaro
    13. Shiva (PHR, KL-331) - Varjokas
    14. Sonja (HeRi, KL-277) - B.C. Defiance
    15. nemo (HCT, KL-933) - Caramion Extralude
    16. Sonja (HeRi, KL-277) - Enghojs Innan
    17. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Adalmiina
    18. Niina (NK-riders, KL-010) - Rhawen Kiara
    19. Niina (NK-riders, KL-010) - Annalynn MG
    20. Sonzu (HeSiRa) - Loveboss
    21. nemo (HCT, KL-933) - Fetan Riehuva Kanapaisti
    22. Shiva (PHR, KL-331) - ECH Aihe
    23. nemo (HCT, KL-933) - BT Parton
    24. Niina (NK-riders, KL-010) - Brianna MG
    25. Minna (HeRi) - P.O Candy Floss

    Luokka 2. 60-80 cm

    1. nemo (HCT, KL-933) - PLA Ilonpilaaja (3p)
    2. sugar j. (PHR, KL-009) - Treble Vilma (2p)
    3. Minna (HeRi) - Chocolade Piscuit (1p)
    4. nemo (HCT, KL-933) - CT Kummitus-Sielu (1p)
    5. Suzy (ION) - Rocket's Rosie (1p)
    6. Hanna (PHR, KL-814) - MKT Heritage (1p)
    7. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Nerian Pilve
    8. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Marjakuusen Kanelipulla
    9. Shiva (PHR, KL-331) - ECH Aihe
    10. sugar j. (PHR, KL-009) - Da Rocha
    11. Eeva (IR, KL-077) - Kt's Ebhony
    12. Maija-Stina (PHR, KL-556) - K.T Supermies
    13. Hanna (PHR, KL-814) - Briallen Bronmai WS
    14. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikuisuuskoodi
    15. Suzy (ION) - Keijulammen Hurmuri
    16. Shiva (PHR, KL-331) - ECH Apaattinen
    17. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Maire M
    18. nemo (HCT, KL-933) - Ajatteen Aamunkaste
    19. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Ceridwyn Rosebud
    20. Shiva (PHR, KL-331) - Varjokas
    21. Anni (EquRat) - Helmi-Piirto
    22. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Gulltorp's Gisela II
    23. Suzy (ION) - Snowberry's Fawie
    24. Pomppis (HeRi) - Serafi H
    25. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Herpertti

    Luokka 3. 80-100 cm

    1. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Keinukallion Gingerale (3p)
    2. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Timant's D'Amour (2p)
    3. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Marielin Pettäjä (1p)
    4. Eeva (IR, KL-077) - CW Pgan Poetry (1p)
    5. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Indaba (1p)
    6. Eeva (IR, KL-077) - Kt's Ebhony (1p)
    7. Suzy (ION) - MNK Jack Sparrow
    8. nemo (HCT, KL-933) - PLA Ilonpilaaja
    9. Eeva (IR, KL-077) - SLF Usvan Peiteuni
    10. Suzy (ION) - Snowberry's Moonlight
    11. sugar j. (PHR, KL-009) - Soodan Catwalk
    12. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Rakuunan Tariina
    13. Mia (U.V.T., KL-107) - Mint tea
    14. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Astoria É
    15. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikiajan Kipinäkaamos
    16. Shiva (PHR, KL-331) - Advance M
    17. sugar j. (PHR, KL-009) - VNL Max Factor
    18. Pomppis (HeRi) - Fox Lad's Legend Foxhunter
    19. Shiva (PHR, KL-331) - Star Sky's Never Say Never
    20. Shiva (PHR, KL-331) - GW Aramis
    21. sugar j. (PHR, KL-009) - Requiem For a Dream CF
    22. nemo (HCT, KL-933) - Keinukallion Crownless
    23. nemo (HCT, KL-933) - Byron Gail
    24. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Magnolian Kavaljeeri
    25. Rytmica (HMR, KL-897) - Eowyn's Stew my Jazzing Moment

    Luokka 4. 100-120 cm

    1. Paula (HMR) - Penelope xx (3p)
    2. sugar j. (PHR, KL-009) - SA Prince of Waterfalls (2p)
    3. nemo (HCT, KL-933) - Waterfall´s Lady V (1p)
    4. Eeva (IR, KL-077) - KMK Románoff (1p)
    5. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - ECH Laventeli (1p)
    6. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Keinukallion Aerith (1p)
    7. Eeva (IR, KL-077) - Chaidast Adel
    8. Maija-Stina (PHR, KL-556) - SR Lohtuisa
    9. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Bravdo de Province
    10. Shiva (PHR, KL-331) - Star Sky's Never Say Never
    11. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ikiajan Kipinäkaamos
    12. Shiva (PHR, KL-331) - Advance M
    13. nemo (HCT, KL-933) - SK Snowberry Jack
    14. Pomppis (HeRi) - Fox Land's Master of Music xx
    15. sugar j. (PHR, KL-009) - Metsähaan Paranormal Activity
    16. Paula (HMR) - Lilian xx
    17. nemo (HCT, KL-933) - Black Panther W
    18. Mia (U.V.T., KL-107) - Mint tea
    19. Eeva (IR, KL-077) - STN Ballerina
    20. sugar j. (PHR, KL-009) - Wild G-Melon
    21. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Waterfall's Journalist
    22. Paula (HMR) - Flying Superstar xx
    23. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Hämypuron Kipinöitä Kesäyössä
    24. Riikka P. (OriRa, KL-068) - Suhina's Wonderworker
    25. Shiva (PHR, KL-331) - GW Aramis