ETUSIVU ORIIT TAMMAT YLEISTÄ KASVATUS
KILPAILUT LINKKEJÄ TARINOITA YKSITYISET VIERASKIRJA

  

ERJ:n esteratsastuskilpailut 13.11.2004

Virtuaalitallit Marjakuusen talli ja Stud Échenauer järjestävät ERJ:n esteratsastuskilpailut 13.11.2004. Kilpailut järjestetään Marjakuusen tilavalla ratsastuskentällä, mutta huonon sään sattuessa ne siirretään maneesin. Paikan päällä toimii myös buffetti, josta on mahdollisuus ostaa kahvia, makkaraa, makeisia jne. Kilpailujen puolueettomana tuomarina toimii Maija-Stina ja tulokset arvotaan arvontakoneella. Tervetuloa osallistumaan!

Säännöt

  • Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan korkeintaan 3 hevosella
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteensä korkeintaan kahteen luokkaan
  • Luokassa pitää olla vähintään kolme osallistujaa jotta se pidettäisiin
  • Yhteen luokkaan otetaan yhteensä korkeintaan 25 osallistujaa
  • Seura vaadiltaan jokaiselta ratsastajalta, kisalupa on vapaaehtoinen
  • Osallistuminen

    Osallistumiset tulee lähettää 12.11.2004 mennessä sähköpostitse osoitteeseen marjakuusi@maija-stina.net mieluiten mahdollisimman paljon allamainitulla tavalla. Viestin otsikon tulee olla "ERJ 13.11.". Viimeisen osallistumispäivämäärän jälkeen tai väärin tulleet ilmoittautumiset heitetään pois. Samaan luokkaan tulevat hevoset saman luokkaotsikon alle.

    Luokka (rivinvaihto!)
    Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - Hevonen

    Luokat

  • Luokka 1. 40-60 cm - TULOKSET
  • Luokka 2. 60-80 cm - TULOKSET
  • Luokka 3. 80-100 cm - TULOKSET
  • Luokka 4. 100-120 cm - TULOKSET
  • Tulokset

    Luokka 1. 40-60 cm

    1. tuffh (HuRi, KL-628) - Dimenthe's Petranella (3p)
    2. Suzy (ION) - Nightmary's Fallen Star (2p)
    3. Shiva (PHR, KL-331) - Renesanssi TM (1p)
    4. Tiku (dew) - Hiirenkorvan Pieni Piipertäjä (1p)
    5. tuffh (HuRi, KL-628) - Liinun Minnie (1p)
    6. ulpukka (HCT) - Halla's Noble Prise ox (1p)
    ---
    7. Hanna (HuRi) - Kaviopolun Royndy
    8. Peony (HeRi, KL-251) - Kuunkajon Tuulispää
    9. Maija-Stina (PHR, KL-556) - BTC Airelle
    10. Sonja (HuRi) - Kaviopolun Rankkasade
    11. Hanna (HuRi) - Hukan Valkoinen Valhe
    12. Taika (ShSt) - P.T Minipippuri
    13. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Nerian Pilve
    14. Suzy (ION) - Dance Ëpilobe
    15. Peony (HeRi, KL-251) - Winterhill´s Lisbet
    16. Criollo (HeRi, KL-740) - Kukkaniityn Aamukaste
    17. Taika (ShSt) - Katmar's Coco
    18. Shiva (PHR, KL-331) - Varjokas
    19. tuffh (HuRi, KL-628) - Taikakuun Neliapila
    20. Criollo (HeRi, KL-740) - Hooligan Glamorous Girl ox
    21. Shiva (PHR, KL-331) - Ajatteen Lumouksellinen
    22. Criollo (HeRi, KL-740) - Dollarin Vitsailija
    23. Medeia (HuRi, KL-607) - NEN Nonparelli
    24. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Laurene Fayette
    25. Suzy (ION) - NW Viljami

    Luokka 2. 60-80 cm

    1. Shiva (PHR, KL-331) - WF Larinea (3p)
    2. Taika (ShSt) - Liiseriina (2p)
    3. Shiva (PHR, KL-331) - Ajatteen Lumouksellinen (1p)
    4. tuffh (HuRi, KL-628) - Ruskan Cecilia (1p)
    5. Veera N. (Pro, KL-249) - Amorica Z (1p)
    6. Vanilia (TRH) - Acknowledge Barock (1p)
    ---
    7. Criollo (HeRi, KL-740) - Kukkaniityn Aamukaste
    8. Hanna (PHR, KL-814) - Briallen Bronmai WS
    9. Hanna (HuRi) - Puroharjun Iines
    10. Hanna (HuRi) - Tinin Myrskynkeskus
    11. tuffh (HuRi, KL-628) - Liinun Minnie
    12. Shiva (PHR, KL-331) - Renesanssi TM
    13. Veera N. (Pro, KL-249) - SFM Acariada Sheiktah ox
    14. Maija-Stina (PHR, KL-556) - K.T Supermies
    15. Criollo (HeRi, KL-740) - Hooligan Glamorous Girl ox
    16. Suzy (ION) - Kuhnurin Castaway Souls
    17. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Herpertti
    18. Veera N. (Pro, KL-249) - Amal's Emir ox
    19. Criollo (HeRi, KL-740) - Dollarin Vitsailija
    20. tuffh (HuRi, KL-628) - Taikakuun Neliapila
    21. Taika (ShSt) - Demonstartion
    22. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Astoria É
    23. Suzy (ION) - Life As A Time
    24. ulpukka (HCT) - Halla's Noble Prise ox
    25. Suzy (ION) - Snowberry's Fawie

    Luokka 3. 80-100 cm

    1. ebonu (CoRa) - Capre of Sinama (3p)
    2. Taika (ShSt) - Majestic's Ordinary Legacy ox (2p)
    3. tuffh (HuRi, KL-628) - Brancaro Z (1p)
    4. Shiva (PHR, KL-331) - GW Aramis (1p)
    5. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Waterfall's Journalist (1p)
    6. Hanna (HuRi) - Aasifat Dahr Dè (1p)
    ---
    7. ebonu (CoRa) - Flint's Fine Design
    8. Hanna (HuRi) - Nefertid's Someone Else
    9. Medeia (HuRi, KL-607) - SA Firefox
    10. tuffh (HuRi, KL-628) - HB Taffelgo
    11. Veera N. (Pro, KL-249) - Kuuportin Aanisah ox
    12. tuffh (HuRi, KL-628) - Wera Linne
    13. ulpukka (HCT) - Hiccups Hooligan
    14. Suzy (ION) - MNK Jack Sparrow
    15. Shiva (PHR, KL-331) - Advance M
    16. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Bravdo de Province
    17. Veera N. (Pro, KL-249) - Enedfala's Ezechiel ox
    18. Taika (ShSt) - Pinteli's Clover ox
    19. Shiva (PHR, KL-331) - Tuulen Kiven Vartija
    20. Criollo (HeRi, KL-740) - HEA Superman
    21. Suzy (ION) - HT Jenny Fairy
    22. Peony (HeRi, KL-251) - Kuunkajon Tuulispää
    23. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Timant's D'Amour
    24. Veera N. (Pro, KL-249) - Horisontin Pyry
    25. Suzy (ION) - Snowberry's Moonlight

    Luokka 4. 100-120 cm

    1. tuffh (HuRi, KL-628) - Wera Linne (3p)
    2. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Don Juan (2p)
    3. Veera N. (Pro, KL-249) - LNA Camilla (1p)
    4. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Salattu Yhtälö (1p)
    5. Criollo (HeRi, KL-740) - HEA Superman (1p)
    6. tuffh (HuRi, KL-628) - Brancaro Z (1p)
    ---
    7. Medeia (HuRi, KL-607) - Nocturne ox
    8. Suzy (ION) - KTS-Antiok Ceasar ox
    9. Veera N. (Pro, KL-249) - Magnolia's Mattrix
    10. Shiva (PHR, KL-331) - Advance M
    11. Veera N. (Pro, KL-249) - Pyrypolun Halokeeni
    12. Shiva (PHR, KL-331) - Star Sky's Never Say Never
    13. Shiva (PHR, KL-331) - GW Aramis
    14. Medeia (HuRi, KL-607) - WF Kowaies Kateer ox
    15. Taika (ShSt) - Snowstorm's Angel
    16. Medeia (HuRi, KL-607) - SA Firefox
    17. Essi (FuRa) - SB's Holethy Carrow
    18. ebonu (CoRa) - Flint's Fine Design
    19. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB About Time
    20. Suzy (ION) - IH Sweet Mint ox
    21. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Divonne
    22. ebonu (CoRa) - Capre of Sinama
    23. Nora J. (ION) - Balandine M
    24. ulpukka (HCT) - Hiccups Hooligan
    25. tuffh (HuRi, KL-628) - HB Taffelgo