ERJ:n esteratsastuskilpailut 31.10.2004

Marjakuusen tallilla järjestetään ERJ:n esteratsastuskilpailut 31.10.2004. Kilpailut järjestetään Marjakuusen tilavalla ratsastuskentällä, mutta huonon sään sattuessa ne siirretään maneesin. Paikan päällä toimii myös buffetti, josta on mahdollisuus ostaa kahvia, makkaraa, makeisia jne. Kilpailujen tuomarina toimii Maija-Stina ja tulokset arvotaan arvontakoneella. Tervetuloa osallistumaan!


Säännöt

  • Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan korkeintaan 3 hevosella
  • Yksi hevonen saa osallistua yhteensä korkeintaan kahteen luokkaan
  • Luokassa pitää olla vähintään kolme osallistujaa jotta se pidettäisiin
  • Yhteen luokkaan otetaan yhteensä korkeintaan 25 osallistujaa
  • Seura vaadiltaan jokaiselta ratsastajalta, kisalupa on vapaaehtoinen


    Osallistuminen

    Osallistumiset tulee lähettää 30.9.2004 mennessä sähköpostitse osoitteeseen marjakuusi@maija-stina.net mieluiten mahdollisimman paljon allamainitulla tavalla. Viestin otsikon tulee olla "ERJ 30.10.". Viimeisen osallistumispäivämäärän jälkeen tai väärin tulleet ilmoittautumiset heitetään pois. Samaan luokkaan tulevat hevoset saman luokkaotsikon alle.

    Luokka (rivinvaihto!)
    Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - Hevonen


    Luokat

  • Luokka 1. 40-60 cm - TULOKSET
  • Luokka 2. 60-80 cm - TULOKSET
  • Luokka 3. 80-100 cm - TULOKSET
  • Luokka 4. 100-120 cm - TULOKSET
  • Luokka 5. 120-140 cm - TULOKSET
  • Luokka 6. 140-160 cm - TULOKSET


    Osallistujat

    Luokka 1. 40-60 cm

    1. Raven (SNS, KL-207) - Cho Cho d'Amour A 3 p.
    2. Larinda S. (NEN) - PL Neiti X 2 p.
    3. Sitruuna (HeRiKL-632) - Zi Beta ox 1 p.
    4. cirith (HCT, KL-633) - Deep's Challenge 1 p.
    5. Sonya (WD-RA) - Marengo's Night 1 p.
    6. NuuNuu (SNS) - Arwenna YA 1 p.
    7. NuuNuu (SNS) - Heartache's Star Bell
    8. Fanny (HeRi) - Dollarin Tunnekuohu
    9. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - F. S. Viimeinen Ystävä
    10. cirith (HCT, KL-633) - Dewi Dylan
    11. Sitruuna (HeRiKL-632) - Lemon's Peanut
    12. Sitruuna (HeRiKL-632) - KTS-Sidney ox
    13. Maija-Stina (PHR, KL-556) - BTC Airelle
    14. eve (OpRa, KL-566) - Onnen Ihastus
    15. wenya (KHR, kl-410) - Wynfor Eswen
    16. eve (OpRa, KL-566) - Tuttiritari
    17. Larinda S. (NEN) - Suvimaan Beige Pon Pon
    18. cirith (HCT, KL-633) - EMT Adventure
    19. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Hunajan Merkurius
    20. Sonja (HeRi, KL-277) - KTP:n Amigo
    21. Larinda S. (NEN) - Hubertuksen Pringlesse Queen
    22. Sonja (HeRi, KL-277) - S.P.W Fantôme
    23. NuuNuu (SNS) - Sr's Ezmeralda
    24. Sonya (WD-RA) - V'Casimir
    25. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - CRS Meliflua

    Luokka 2. 60-80 cm

    1. Sonja (HeRi, KL-277) - Kuutamon Pisara 3 p.
    2. Sonja (HeRi, KL-277) - Aromaan Poika 2 p.
    3. ~Mälly~ (dew, KL-354) - STR Saniaisen Neito 1 p.
    4. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - F. S. Luomus 1 p.
    5. Larinda S. (NEN) - VLR Hilpeä Hehkuttaja1 p.
    6. emppu (OpRa, KL-566) - Lennon Suomipoika 1 p.
    7. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Aamuruskon Solina
    8. emppu (OpRa, KL-566) - Lennon Uskoton
    9. wenya (KHR, kl-410) - Wynfor Eswen
    10. wenya (KHR, kl-410) - Lavinian Hiekkakakku
    11. eve (OpRa, KL-566) - Tuttiritari
    12. Nefer (HeRi) - Kukutux de Yehl
    13. Nefer (HeRi) - Tandem
    14. cirith (HCT, KL-633) - Elm's Moment
    15. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - F. S. Viimeinen Ystävä
    16. Christina (PaRa, KL-008) - Rhiannon´s Coraline
    17. Elina (NK-riders) - ERK Humuhaave
    18. cirith (HCT, KL-633) - Applenose
    19. Maija-Stina (PHR, KL-556) - BTC Airelle
    20. Christina (PaRa, KL-008) - VA Nousukas
    21. Maija-Stina (PHR, KL-556) - MKT Heritage
    22. Larinda S. (NEN) - Kuunsillan Peikkotyttö
    23. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Villi Sadetanssi TM
    24. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Aallotar
    25. cirith (HCT, KL-633) - VNL Early

    Luokka 3. 80-100 cm

    1. NuuNuu (SNS) - Tittelintuure's Fredric 3 p.
    2. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - ECH Laventeli 2 p.
    3. NuuNuu (SNS) - Bradwen SG 1 p.
    4. Christina (PaRa, KL-008) - VM Ollakko Vai Eikö Olla 1 p.
    5. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Waterfall's Journalist 1 p.
    6. Larinda S. (NEN) - Horisontin Aapeli 1 p.
    7. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - F. S. Luomus
    8. cirith (HCT, KL-633) - S.U Lueur D'espoir
    9. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Haeru Akiko
    10. Larinda S. (NEN) - Ratsulaakson Pikku Kirsikka
    11. Elina (NK-riders) - LS Liipotin
    12. Elina (NK-riders) - Hevosenkengän Kuiskaus
    13. NuuNuu (SNS) - Keinukallion Highway
    14. Larinda S. (NEN) - Tuulen Herra Hopo
    15. wenya (KHR, kl-410) - AR's Shadowlands Child
    16. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Kaunottaren Komistus
    17. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Maire M
    18. Christina (PaRa, KL-008) - Bargo Vigilia
    19. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Timant's D'Amour
    20. Christina (PaRa, KL-008) - T.H. Varjoton Unelma
    21. cirith (HCT, KL-633) - VNL Early
    22. Maija-Stina (PHR, KL-556) - SR Lohtuisa
    23. wenya (KHR, kl-410) - Lavinian Hiekkakakku
    24. Sonja (HeRi, KL-277) - KTP:n Tucer
    25. Sonja (HeRi, KL-277) - Shadow

    Luokka 4. 100-120 cm

    1. wenya (KHR, kl-410) - Dobl Worshipper 3 p.
    2. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Timant's D'Amour 2 p.
    3. Sonya (WD-RA) - Waldtanzer's Akzent 1 p.
    4. wenya (KHR, kl-410) - Nanoq Twilight 1 p.
    5. wenya (KHR, kl-410) - Kaamosmaan Lohdullinen 1 p.
    6. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - NSoul's Neme Sarrow 1 p.
    7. NuuNuu (SNS) - Tittelintuure's Fredric
    8. cirith (HCT, KL-633) - S.U Lueur D'espoir
    9. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - CTE Pullapuusti
    10. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Onnekas Sattuma
    11. Sonya (WD-RA) - Illusion VK
    12. Christina (PaRa, KL-008) - Wayœ Desert Mirage ox
    13. Christina (PaRa, KL-008) - DHR Abo Eretho
    14. Nether (KHR, KL-011) - Hämypuron Hengetön
    15. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Waterfall's Journalist
    16. Elina (NK-riders) - Hevosenkengän Kuiskaus
    17. Sonya (WD-RA) - HT Kilmichael
    18. NuuNuu (SNS) - CW Raspberry Jam
    19. Sitruuna (HeRiKL-632) - Dahadu Jacinta ox
    20. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Amethyst
    21. Christina (PaRa, KL-008) - Blizzard´s Jonne
    22. Sonja (HeRi, KL-277) - Woltterra
    23. Sonja (HeRi, KL-277) - KTP´s Mystic Jumper
    24. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Flaby's Count Winds
    25. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - ECH Laventeli

    Luokka 5. 120-140 cm

    1. sugar j. (PHR, KL-009) - SA Prince of Waterfalls 3 p.
    2. wenya (KHR, kl-410) - Sparrow Twilight 2 p.
    3. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Cain Cee 1 p.
    4. Espe (DDNRa) - Falling Meteorite 1 p.
    5. Siiwi (PiTuRa) - Into the World of Night ox 1 p.
    6. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Emerald Cee 1 p.
    7. Saara L. (WHSR, KL-259) - Rajah
    8. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - NSoul's Neme Sarrow
    9. Christina (PaRa, KL-008) - Cloudberry´s Luxwer Nox
    10. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Amethyst
    11. sugar j. (PHR, KL-009) - Soodan Catwalk
    12. sugar j. (PHR, KL-009) - Metsähaan Paranormal Activity
    13. Eeva (IR, KL-077) - AT Double Danelle
    14. Manta (KMr, KL-820) - Swan II
    15. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Salattu Yhtälö
    16. Heli (YTL, KL-739) - RTN Jukolan Eero
    17. Karita (TiTo, KL-400) - Etiquetta Ges
    18. Nether (KHR, KL-011) - Hämypuron Rönttynen
    19. Siiwi (PiTuRa) - Beautiful Morning
    20. Sonja (HeRi, KL-277) - KTP´s Dancer Of Night
    21. Espe (DDNRa) - W.B Napoleon
    22. Sonja (HeRi, KL-277) - JK´s Bolero Cee
    23. Saara L. (WHSR, KL-259) - Reveller
    24. Karkki K. (dew, KL-642) - DVN Frankenstein
    25. Espe (DDNRa) - Black Unicorn

    Luokka 6. 140-160 cm

    1. Netta (Team Smeagol) - Sir Winner Gold xx 3 p.
    2. Inka (Team Smeagol) - Emeryck 2 p.
    3. sugar j. (PHR, KL-009) - Soodan Catwalk 1 p.
    4. Eva (QRa) - Opus Dei 1 p.
    5. Alexandra T. (HMR, Kl-486) - Endless Dark Side 1 p.
    6. filippa (HMR, KL-749) - Freestyle CF 1 p.
    7. Elina K. (OriRa, KL-356) - Ch. Gigolour
    8. Alexandra T. (HMR, Kl-486) - Takapiha's One More Kiss
    9. sugar j. (PHR, KL-009) - Metsähaan Paranormal Activity
    10. filippa (HMR, KL-749) - Black White Boy
    11. Alexandra T. (HMR, Kl-486) - Black as Night Unlawful killing
    12. Karita (TiTo, KL-400) - Etiquetta Ges
    13. Siiwi (PiTuRa) - Sweety Boy
    14. Paula (STR, KL-707) - Living Ride
    15. Maija-Stina (PHR, KL-556) - Marjakuusen Salattu Yhtälö
    16. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - Star Sky's Golden Elite
    17. Eva (QRa) - Lianos Envoy
    18. Elina K. (OriRa, KL-356) - Champ's Choice
    19. sugar j. (PHR, KL-009) - SA Prince of Waterfalls
    20. Paula (STR, KL-707) - Wind Rock
    21. Paula (STR, KL-707) - Donave Girl
    22. filippa (HMR, KL-749) - Divining Rod
    23. Eva (QRa) - Caudi's Choice
    24. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - HT Chablis
    25. Siiwi (PiTuRa) - Red Fantasy